gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

20250409 Kerk Ulft

Foto: REGIO8

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Bart Sollman |  | Aangepast op

Daarmee gaat een omstreden onderdeel van eerdere plannen van tafel. Vorig jaar leidde het voorstel om een vijf verdiepingen hoge woontoren op het terrein van de schutterij te bouwen tot flinke onrust. Het bestuur van De Eendracht reageerde destijds verrast. “Wij waren op de hoogte dat er een visieplan werd opgesteld, maar wij hebben vanaf het begin duidelijk gemaakt dat wij het terrein willen behouden en op geen enkele manier willen meewerken”, liet de vereniging toen weten.

Volgens de schutterij doet woningbouw geen recht aan de maatschappelijke waarde van het Zwarte Plein. Het terrein speelt een belangrijke rol in het Ulftse verenigingsleven, met evenementen als de kermis, Koningsdag en de intocht van de avondvierdaagse.

Een samenwerking tussen initiatiefnemer en de schutterij blijkt uiteindelijk niet haalbaar. Het college bevestigt nu dat een gezamenlijke ontwikkeling ‘niet realiseerbaar is’. Daarmee verdwijnt ook de eerder voorgestelde woontoren van tafel.

Nieuw plan
In plaats daarvan ligt er een aangepast plan dat zich volledig richt op de kerk en directe omgeving. In de tuin van de Antoniuskerk mogen 31 nieuwbouwwoningen worden gebouwd, verdeeld over twee clusters. In de kerk zelf komen 14 zorgwoningen en in de pastorie vijf tot zes zorggeschikte appartementen. Het uitgangspunt van wonen in combinatie met zorg blijft daarmee overeind.

Voorwaarden
Volgens het college is deze opzet nodig om de herontwikkeling financieel rond te krijgen. Een eerdere variant met minder woningen leverde onvoldoende op om de rijksmonumenten, de kerk en pastorie, in stand te houden. Voor de nieuwbouw in de tuin wordt uitgegaan van appartementengebouwen met een lift. De plannen moeten nog wel voldoen aan voorwaarden, zoals voldoende parkeergelegenheid, behoud van groen en het realiseren van betaalbare woningen.

Het is nog niet bekend wanneer de schop in de grond gaat. De ontwikkelaar houdt de omwonenden op de hoogte van de plannen.

Wethouder Ria Ankersmit reageerde vorig jaar op de onstane onrust:

Lees ook

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

GRARKC0

De Graafschap blijft kwakkelen: 'Er staat absoluut druk op mijn schouders'

Na het uiterst teleurstellende resultaat van maandagavond tegen Jong Ajax blijven de Superboeren bungelen onderin de Keuken Kampioen Divisie. Een overwinning tegen RKC Waalwijk in eigen huis is broodnodig om het sentiment te keren. Trainer Thomas Duivenvoorden voelt de druk toenemen, maar blijft optimistisch.

IKC0

Nieuwe wethouder heeft vertrouwen in IKC ’s-Heerenberg: ‘We hebben duidelijke kaders’

De bouw van het Integraal Kindcentrum (IKC) in ’s-Heerenberg moet in februari 2030 klaar zijn. Dat is later dan eerder werd voorzien, maar volgens wethouder Polman moet de nieuwe planning juist voor meer zekerheid zorgen. “We weten wat onze kaders zijn, we hebben een budget. Daar moet het voor gebeuren”, zegt Polman.

OpenGrensland0

TALKSHOW | Tiende aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering draait het om generatie-z, oftewel de ‘pechgeneratie’. In gesprek met de jongeren kijken we hoe zij het leven in de grensstreek ervaren en wat het in hun ogen mooi maakt.

ongeval lichtenvoordeBlurr

Automobiliste belandt in sloot bij Sinderen

Een automobiliste is woensdag met haar auto in een sloot beland aan de Klein Saleminkdijk in het buitengebied van Sinderen. De vrouw kwam met de schrik vrij.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.