Ulft, Nederland
Terug

Plan voor woontorens rondom de Oerse kerk Ulft

5b9e6ac69943ede9295791d8255dc674.jpg

Het college van de gemeente Oude IJsselstreek heeft ingestemd met het verzoek om meerdere woontorens rond de Oerse kerk aan de Dr. Arienstraat in Ulft te realiseren. In de Antoniuskerk en pastorie worden meerdere woonzorg appartementen gerealiseerd.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Twee van de drie aangekondigde woongebouwen moeten in de kerktuin komen. Het gaat hier om een gebouw van drie woonlagen en een van vier. Samen zijn deze torens goed voor 31 appartementen. Er zijn ook plannen voor een woontoren aan de andere kant van het Speeltuinpad op de grond van schutterij De Eendracht. Daar kan volgens het plan een toren met vijf bouwlagen en 25 appartementen worden gerealiseerd.

Wethouder Hiddinga is blij met het voornemen: "Er is een grote behoefte aan woningen, met name voor starters en ouderen. Ik ben blij dat we op deze manier in een deel van deze behoefte kunnen voorzien." De wethouder roemt vooral de locatie in Ulft-Noord. "Het is een mooie plek, in het groen en niet al te ver van het centrum vandaan. Er zijn goede mogelijkheden om hier verschillende vormen van intensieve zorg te bieden", zegt hij.

De Antoniuskerk stond voor 475.000 euro te koop. Het is nog niet bekend wie de kerk gekocht heeft.

Lees ook

semvijverberg0.jpg

Hoger beroep moeder van dode baby Sem Vijverberg begint

De eerste zitting in hoger beroep in de zaak rond de dood van baby Sem Vijverberg dient deze woensdag bij het gerechtshof in Arnhem Zijn moeder, een 43-jarige vrouw uit Doetinchem, kreeg eind 2024 vijf jaar cel voor doodslag op haar pasgeboren zoon.

21596ba9-a628-4678-a311-f34f2eb0c9db.jpg

Fietser gewond na aanrijding in Zeddam

Een fietser is dinsdagavond gewond geraakt na een aanrijding met een automobilist in Zeddam. De man is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis.

WhatsApp Image 2026-02-24 at 14.15.16.jpeg

Botsing tussen automobilisten in Doetinchem

Bij een botsing tussen twee automobilisten in Doetinchem zijn geen gewonden gevallen. Beide auto’s moeten worden afgesleept. Hoe het ongeluk heeft kunnen gebeuren is niet duidelijk.

Eekhoornfoto.jpg

Stan Bouman uit Silvolde gaat met bijzondere foto voor internationale prijs: ‘Mensen denken dat het AI is’

Geduld, heel veel geduld. Dat had fotograaf Stan Bouman uit Silvolde. Het wachten werd beloond, ineens had hij zijn perfecte plaat van een dansende eekhoorn. De foto kan rekenen op internationale roem, hij is doorgedrongen tot de shortlist van de prestigieuze Sony World Photography Award. ''Ik doe al negentien jaar mee, nooit hoorde ik iets terug, tot nu.” Hij geeft een kijkje in de keuken hoe hij tot de plaat komt die door velen al snel als AI wordt bestempeld.

WhatsApp Image 2026-02-24 at 10.02.56.jpeg

Automobilist botst tegen scooterrijder in Groenlo

Bij een botsing tussen een automobilist en een scooterrijder in Groenlo zijn dinsdagochtend geen gewonden gevallen. Beide voertuigen hebben wel schade opgelopen.

WhatsApp Image 2026-02-24 at 00.08.59.jpeg

DRU vraagt raad om eerder uitkeren deel subsidie en vangnet van ruim drie ton

De nieuwe interim-bestuurder van het DRU Industriepark, Cleo Sissingh, heeft de gemeenteraad maandagavond haar analyse van de situatie gepresenteerd. Zij vraagt de raad onder andere om eerder uitbetalen van een deel van de subsidie en een financieel vangnet van 303.000 euro om een faillissement af te wenden en de exploitatie te herstellen. “Er is meer geld uitgegeven dan er was. Dat kan feitelijk niet. Nu moeten we eerst zorgen dat we overleven.”