gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Woondeal geen verlies voor Bronckhorst, ambitie blijft op 1.700

c0da18bad3556d9b0bb9ad8ae71509c4

In de nieuwe regionale woondeal van de Achterhoek is opgenomen dat er in Bronckhorst voor 2030 minimaal duizend nieuwe woningen worden gebouwd, terwijl in de aangenomen coalitieplannen van december nog een minimum van 1.700 werd genoemd. Volgens wethouder Emmeke Gosselink blijft dit getal nog steeds het streven.

Tim Rondeel |
“Het voelt daarom niet als een verlies”, aldus Gosselink. “Juist omdat we ruimte krijgen om additioneel bij te bouwen.” In de woondeal is een minimum van 8.390 woningen in de Achterhoek vastgesteld, waarvan dus minimaal duizend in Bronckhorst. Toch wordt er in de deal aangegeven dat de ambitie op 11.500 woningen in de regio ligt. “Maar we moeten ook reëel kijken, we hebben te maken met stijgende bouwkosten en een gebrek aan arbeidskrachten”, schetst de wethouder.

Bij de duizend woningen die er minimaal moeten komen, moet een groot gedeelte voor jongere en oudere doelgroepen gebouwd worden. Volgens Gosselink heeft vooral de plattelandsgemeente een slag te slaan de aankomende jaren: “We komen uit de krimp, we konden niks en in Bronckhorst al helemaal niet. We hebben naar ons gevoel nog wat in te halen.”

De regionale woondeal moet nog door alle gemeenteraden worden vastgesteld, voordat het wordt aangeboden aan het Rijk. In Bronckhorst komt de woondeal donderdag 23 februari 2023 in de raad.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-11 at 09.29.34 (2)

Wandeling in Wehl maakt zelfdoding bespreekbaar: 'Je voelt je gedragen door elkaar'

Een groep mensen zich verzamelden zich op de vroege vrijdagochtend voor een bijzondere wandeling in Wehl. Tijdens Walk into the Light liepen meer dan dertig deelnemers symbolisch van het donker naar het kleurrijke ochtendlicht. Onderweg werd gesproken over zelfdoding, verlies en moeilijke periodes, maar was er ook ruimte voor stilte en bezinning.

leegstand eibergen spiegeling lege winkelpanden

Kleine middenstand kwijnt weg door grenswinkelen: ‘Help ons, we zitten aan de taks’

Het is een noodkreet van Peter Stoverink, voorzitter van de Eibergse centrumondernemers, en wethouder Han Boer van Berkelland. Tijdens een bezoek van Tweede Kamerleden aan het centrum van Eibergen waarschuwen zij voor de gevolgen van grenswinkelen. “Ambachtelijke winkels en de kleine lokale middenstand kwijnen weg. Dat gebeurt niet alleen in Eibergen, maar ook in plaatsen als Neede en Groenlo. Het speelt langs de hele grens. Help ons, we moeten hier samen iets aan doen.”

GerritGaanderen0

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij de kermis in Gaanderen voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 11.41.23

Enorme explosie Eibergen: politie start grootschalig onderzoek naar mogelijke aanslag

In de nacht van donderdag op vrijdag is de Eikenlaan in Eibergen opgeschrikt door een hevige explosie. Wat de oorzaak is van de explosie is niet bekend, de politie houdt wel rekening met een aanslag.

270600_Politie_zwaailicht_2

Raadslid uit Montferland bestuurde bus bij dodelijk ongeluk in Zwitserland

Bij een ernstig busongeluk in Zwitserland zijn donderdagmiddag vijf doden en veertig gewonden gevallen. Raadslid van de gemeente Montferland, Rob Mos, was chauffeur van de bus, zo bevestigt zijn partij Helder.

image

Tranen van blijdschap in Ratum: ontwikkelaar ziet af van vier Duitse windturbines

Stadtwerke Münster ziet af van de bouw van vier grote windturbines vlak over de Duitse grens bij Ratum. De turbines maakten deel uit van meerdere Duitse windenergieprojecten rond Winterswijk. De geplande windmolens zouden een tiphoogte van 250 meter tot 267 meter krijgen.