gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Woondeal geen verlies voor Bronckhorst, ambitie blijft op 1.700

c0da18bad3556d9b0bb9ad8ae71509c4

In de nieuwe regionale woondeal van de Achterhoek is opgenomen dat er in Bronckhorst voor 2030 minimaal duizend nieuwe woningen worden gebouwd, terwijl in de aangenomen coalitieplannen van december nog een minimum van 1.700 werd genoemd. Volgens wethouder Emmeke Gosselink blijft dit getal nog steeds het streven.

Tim Rondeel |
“Het voelt daarom niet als een verlies”, aldus Gosselink. “Juist omdat we ruimte krijgen om additioneel bij te bouwen.” In de woondeal is een minimum van 8.390 woningen in de Achterhoek vastgesteld, waarvan dus minimaal duizend in Bronckhorst. Toch wordt er in de deal aangegeven dat de ambitie op 11.500 woningen in de regio ligt. “Maar we moeten ook reëel kijken, we hebben te maken met stijgende bouwkosten en een gebrek aan arbeidskrachten”, schetst de wethouder.

Bij de duizend woningen die er minimaal moeten komen, moet een groot gedeelte voor jongere en oudere doelgroepen gebouwd worden. Volgens Gosselink heeft vooral de plattelandsgemeente een slag te slaan de aankomende jaren: “We komen uit de krimp, we konden niks en in Bronckhorst al helemaal niet. We hebben naar ons gevoel nog wat in te halen.”

De regionale woondeal moet nog door alle gemeenteraden worden vastgesteld, voordat het wordt aangeboden aan het Rijk. In Bronckhorst komt de woondeal donderdag 23 februari 2023 in de raad.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

Erwin Versteeg

Erwin Versteeg na nipte benoeming wethouder in Berkelland

Erwin Versteeg is dinsdagavond tijdens de raadsvergadering in Borculo benoemd tot wethouder in Berkelland namens Samen voor Berkelland. Het werd een nipte benoeming, met dertien tegenstemmen en veertien voor.

Gasseling20

Na 44 jaar sluiten de deuren van Resto Gasseling: ‘Merken nu pas hoeveel het betekent’

Na 44 jaar komt er een einde aan een begrip in de Doetinchemse horeca. Toon en Irma Gasseling sluiten deze week voor het laatst de deuren van Resto Gasseling aan de Keppelseweg. Dat het restaurant door de jaren heen geliefd is geraakt, merken de eigenaren juist nu maar al te goed.

Bord Doetinchem

Dwangsom dreigt voor zorgaanbieder CuraCo in Doetinchem en Aalten

De zorgaanbieder CuraCo met locaties in Doetinchem en Aalten moet een dwangsom betalen als zij voor eind oktober niet al hun cliënten hebben overgedragen. Dit laat de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) weten. De zorgaanbieder kwam in juli ook al in het nieuws nadat de inspectie hen had opgedragen hun cliënten over te dragen naar andere zorgverleners, dit is volgens de inspectie niet gelukt.

Sten Kremers (2)

Voormalig Superboer Sten Kremers tekent bij Heerenveen

Doelman Sten Kremers uit Lichtenvoorde heeft een contract voor een jaar getekend bij eredivisionist sc Heerenveen. De 22-jarige Achterhoeker kwam afgelopen seizoen nog uit voor De Graafschap, maar zijn contract in Doetinchem liep af en werd niet verlengd.

weth bland

Benoeming Versteeg lijkt geen appeltje-eitje in Berkelland

Wordt Erwin Versteeg de opvolger van Ton Koenderink als wethouder namens Samen voor Berkelland (SvB) in de gemeente Berkelland? Vanavond hakken de 27 raadsleden – geheim en op persoonlijke titel – de knoop door over de ook al omstreden kandidaat uit Enschede.

WhatsApp Image 2026-09-21 at 22.39.25

Grote brand bij afvalverwerker in Dinxperlo, bluswerkzaamheden nog bezig

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Helmkamp in Dinxperlo is maandagavond een grote brand uitgebroken in een berg afval. De brandweer is de hele nacht bezig geweest met het bestrijden van het vuur.