gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Woondeal geen verlies voor Bronckhorst, ambitie blijft op 1.700

c0da18bad3556d9b0bb9ad8ae71509c4

In de nieuwe regionale woondeal van de Achterhoek is opgenomen dat er in Bronckhorst voor 2030 minimaal duizend nieuwe woningen worden gebouwd, terwijl in de aangenomen coalitieplannen van december nog een minimum van 1.700 werd genoemd. Volgens wethouder Emmeke Gosselink blijft dit getal nog steeds het streven.

Tim Rondeel |
“Het voelt daarom niet als een verlies”, aldus Gosselink. “Juist omdat we ruimte krijgen om additioneel bij te bouwen.” In de woondeal is een minimum van 8.390 woningen in de Achterhoek vastgesteld, waarvan dus minimaal duizend in Bronckhorst. Toch wordt er in de deal aangegeven dat de ambitie op 11.500 woningen in de regio ligt. “Maar we moeten ook reëel kijken, we hebben te maken met stijgende bouwkosten en een gebrek aan arbeidskrachten”, schetst de wethouder.

Bij de duizend woningen die er minimaal moeten komen, moet een groot gedeelte voor jongere en oudere doelgroepen gebouwd worden. Volgens Gosselink heeft vooral de plattelandsgemeente een slag te slaan de aankomende jaren: “We komen uit de krimp, we konden niks en in Bronckhorst al helemaal niet. We hebben naar ons gevoel nog wat in te halen.”

De regionale woondeal moet nog door alle gemeenteraden worden vastgesteld, voordat het wordt aangeboden aan het Rijk. In Bronckhorst komt de woondeal donderdag 23 februari 2023 in de raad.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-20 at 14.31.25

Geen gewonden bij botsing tussen twee auto’s in Doetinchem

Twee personenauto’s zijn donderdagmiddag met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

Huntenpop202610

Geen Tomorrowland maar Huntenpop: Nieuw soort tent maakt Europees debuut in Ulft

Een opvallende nieuwe eyecatcher op de 35e editie van Huntenpop in Ulft dit weekend. Een 25-meter brede koepel wordt omgedoopt tot discodome. Het is de eerste keer dat de tent op een Europees festival te zien is. De eer zou eerst aan het Achterhoekse festival voorbij gaan.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 13.50.01

Fietser aangereden door automobilist in Wehl

Bij een botsing tussen een fietser en een automobilist in Wehl is een persoon hard ten val gekomen. Het slachtoffer hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

WillemienUilen10

Uilen helpen Willemien Weerman door zware periode heen

Adamo zingt C’est ma vie en voor haar klinkt het Franse chanson uit de muziekbox misschien wel als C’est la vie. Ze is ongeneeslijk ziek en heeft dat mede door het tekenen en het schilderen van uilen een plek gegeven. Willemien Weerman exposeert vanaf zaterdag met haar ‘uilen’ in haar woonplaats Hengelo.

BoumansGrenscontrole

Boumans opnieuw kritisch op Duitse grenscontroles: ‘Doe het dan verder van de grens’

Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem blijft zich verzetten tegen de manier waarop Duitsland de grenscontroles uitvoert. De controles zijn weer met een half jaar verlengd. Volgens de burgemeester zorgen de controles voor onnodige verkeershinder en ongelukken. Hij pleit voor controles die enkele kilometers van de grens plaatsvinden, ook al wees Duitsland dat voorstel eerder af.

droogte10

Regenachtige week lang niet genoeg tegen uitgedroogde Achterhoek

De Achterhoekse gazonnen worden door de regen deze week weer iets groener, toch is het slechts een druppel op een gloeiende plaat. Waterschap Rijn en IJssel zegt dat zelfs deze week vol buien de échte droogte niet aanpakt.