gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Woondeal geen verlies voor Bronckhorst, ambitie blijft op 1.700

c0da18bad3556d9b0bb9ad8ae71509c4

In de nieuwe regionale woondeal van de Achterhoek is opgenomen dat er in Bronckhorst voor 2030 minimaal duizend nieuwe woningen worden gebouwd, terwijl in de aangenomen coalitieplannen van december nog een minimum van 1.700 werd genoemd. Volgens wethouder Emmeke Gosselink blijft dit getal nog steeds het streven.

Tim Rondeel |
“Het voelt daarom niet als een verlies”, aldus Gosselink. “Juist omdat we ruimte krijgen om additioneel bij te bouwen.” In de woondeal is een minimum van 8.390 woningen in de Achterhoek vastgesteld, waarvan dus minimaal duizend in Bronckhorst. Toch wordt er in de deal aangegeven dat de ambitie op 11.500 woningen in de regio ligt. “Maar we moeten ook reëel kijken, we hebben te maken met stijgende bouwkosten en een gebrek aan arbeidskrachten”, schetst de wethouder.

Bij de duizend woningen die er minimaal moeten komen, moet een groot gedeelte voor jongere en oudere doelgroepen gebouwd worden. Volgens Gosselink heeft vooral de plattelandsgemeente een slag te slaan de aankomende jaren: “We komen uit de krimp, we konden niks en in Bronckhorst al helemaal niet. We hebben naar ons gevoel nog wat in te halen.”

De regionale woondeal moet nog door alle gemeenteraden worden vastgesteld, voordat het wordt aangeboden aan het Rijk. In Bronckhorst komt de woondeal donderdag 23 februari 2023 in de raad.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

WK30

Trouwe Achterhoekse Oranjefans slaan WK over: 'De kosten zijn van de gekke'

Het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt woensdagavond officieel afgetrapt. Normaal gesproken reizen duizenden Oranjefans af naar een eindtoernooi om het Nederlands elftal te steunen, waaronder een vaste Achterhoekse delegatie. Dit keer blijven enkele van de meest trouwe supporters echter thuis.

AZCDidam0

Geert Wilders naar anti-azc bijeenkomst in Didam

PVV-leider Geert Wilders komt woensdag 17 juni naar het centrum van Didam, waar bij het oude gemeentehuis in Didam een anti-azc bijeenkomst wordt gehouden.

WethoudersOIJ10

Zo denkt de nieuwe coalitie van Oude IJsselstreek over dossiers DRU en azd

De nieuwe coalitie van Oude IJsselstreek kiest voor een asielzoekersdorp met maximaal 448 opvangplekken en spreekt opnieuw uit dat de DRU behouden moet blijven. Beide dossiers kregen een prominente plek in het coalitieprogramma van Lokaal Belang, PvdA-GroenLinks, VVD en CDA. Het waren dan ook dé verkiezingsonderwerpen.

WhatsApp Image 2026-06-07 at 19.32.14

Man aangehouden in Doetinchem die elektriciteitskabels wilde jatten

De politie heeft zondagavond een man aangehouden na een poging tot diefstal van elektriciteitskabels bij een bouwterrein aan de Doctor Huber Noodtstraat in Doetinchem.

unnamed

Trots en emotie overheersen bij team '21x21 is ons doel' na deelname Alpe d’HuZes

Na maanden van voorbereiding en vele inzamelingsacties om geld op te halen voor kankeronderzoek, stond het team ‘21x21isonsdoel’ aan de start van het bijzondere evenement Alpe d’Huzes. Voor teamcaptain Carlo Keurntjes was de persoonlijke motivatie de ziekte van zijn zwager André. Voor het hele team werd het een dag om nooit te vergeten. Hoewel het oorspronkelijke doel niet volledig werd behaald, kijken de deelnemers met veel trots terug op hun prestatie.

MarinusFluitje0

Marinus Dijkhuizen nieuwe trainer VVV-Venlo

Marinus Dijkhuizen is de nieuwe trainer van VVV. Dat heeft de Limburgse club vanmiddag bevestigd. De 54-jarige trainer tekent in Venlo een contract voor twee seizoenen.