gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Woondeal geen verlies voor Bronckhorst, ambitie blijft op 1.700

c0da18bad3556d9b0bb9ad8ae71509c4

In de nieuwe regionale woondeal van de Achterhoek is opgenomen dat er in Bronckhorst voor 2030 minimaal duizend nieuwe woningen worden gebouwd, terwijl in de aangenomen coalitieplannen van december nog een minimum van 1.700 werd genoemd. Volgens wethouder Emmeke Gosselink blijft dit getal nog steeds het streven.

Tim Rondeel |
“Het voelt daarom niet als een verlies”, aldus Gosselink. “Juist omdat we ruimte krijgen om additioneel bij te bouwen.” In de woondeal is een minimum van 8.390 woningen in de Achterhoek vastgesteld, waarvan dus minimaal duizend in Bronckhorst. Toch wordt er in de deal aangegeven dat de ambitie op 11.500 woningen in de regio ligt. “Maar we moeten ook reëel kijken, we hebben te maken met stijgende bouwkosten en een gebrek aan arbeidskrachten”, schetst de wethouder.

Bij de duizend woningen die er minimaal moeten komen, moet een groot gedeelte voor jongere en oudere doelgroepen gebouwd worden. Volgens Gosselink heeft vooral de plattelandsgemeente een slag te slaan de aankomende jaren: “We komen uit de krimp, we konden niks en in Bronckhorst al helemaal niet. We hebben naar ons gevoel nog wat in te halen.”

De regionale woondeal moet nog door alle gemeenteraden worden vastgesteld, voordat het wordt aangeboden aan het Rijk. In Bronckhorst komt de woondeal donderdag 23 februari 2023 in de raad.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

GERRITVOSSERS340

Weerboer Gerrit voorspelt een warm maar bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Varsseveld voorspelt de weerboer een warm maar bewolkt weekend.

FlexFlitser

Beruchte flexflitser verplaatst naar Liemersweg in Doetinchem

De flexflitser die sinds medio juni aan de Gaanderenseweg stond is verplaatst naar de Liemersweg, ter hoogte van de SaZa sporthal in Doetinchem. De flexflitser rouleert elke acht weken tussen drie locaties in de gemeente, en heeft al voor duizenden boetes gezorgd.

493369_Slingeland_Ziekenhuis_2021_6

Slingeland Ziekenhuis behaalt zilveren certificaat op gebied van duurzaamheid

Het Slingeland Ziekenhuis heeft het zilveren certificaat van de Milieuthermometer Zorg behaald. Het ziekenhuis heeft de afgelopen jaren onder meer ingezet op de energiebesparing, afvalscheiding en duurzamere inkoop. Sinds 2018 is het jaarlijkse stroomverbruik met ongeveer een miljoen kilowattuur stroom afgenomen. Daar worden ze nu voor beloond.

5-DSC09286

De Graafschap legt Finse buitenspeler Toivo Mero vast

De Graafschap heeft zich versterkt met de 18-jarige Fin Toivo Mero. De buitenspeler komt over van HJK Helsinki en tekent voor drie seizoenen met optie voor nog een jaar in Doetinchem.

Optocht Varsseveld

Volksfeesten Varsseveld | Kijk hier de volledige optocht terug

De Varsseveldse Volksfeesten zijn donderdagavond afgetrapt met de eerste optocht door het dorp. Tientallen bloemenwagens, loopgroepen, allegorische wagens en muziekkorpsen trokken vanaf het Kerkplein door het centrum van Varsseveld. REGIO8 bracht de volledige optocht live in beeld.

05829181-f3a0-4ee0-b918-9d75b200b9e3

Optocht Varsseveldse Volksfeesten donderdag live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt donderdag in samenwerking met de Varsseveldse Volksfeesten live de optocht door het dorp uit. Vanuit het centrum van Varsseveld brengt de streekomroep de optocht met tientallen bloemenwagens, loopgroepen, allegorische wagens en muziekkorpsen in beeld.