gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Winterswijk 'geschokt' door bedreigingen

18f1b0601e5d0fc3c7c57886a807413d

Alle fracties in de gemeenteraad van Winterswijk scharen zich achter het college van B en W. Ook zij keuren de bedreigingen af aan het adres van de mensen die woensdag de omgekeerde vlaggen in Winterswijk hebben verwijderd.

Domien Esselink |
Er ontstond volgens de gemeente een 'grimmige sfeer', waarop het verwijderen van de vlaggen werd stopgezet en de medewerkers van het ingehuurde bedrijf het voor gezien hielden. Het verwijderen van de omgekeerde vlaggen is vandaag hervat. 'Dat medewerkers, die bezig waren met het in opdracht van de gemeente verwijderen van omgekeerde vlaggen, ernstig zijn bedreigd en geïntimideerd, heeft ons geschokt', zo laten de fracties van Voor Winterswijk, CDA, PvdA, Winterswijks Belang, VVD, D66 en Morgen in een schriftelijke verklaring weten. 'Wij keuren dit ten zeerste af en accepteren dit niet. Laten we vooral in goed gesprek blijven met elkaar!'

De gezamenlijke fracties in de Winterswijkse gemeenteraad stellen dat de boeren en hun sympathisanten uiteraard recht hebben om te demonstreren, maar er zitten wel grenzen aan de manier waarop: 'Over de wijze van demonstreren mogen we van mening verschillen. Maar brandstichting en blokkeren van wegen met afval, zoals we afgelopen dagen elders in Nederland zagen, verwachten we niet van Winterswijkse boeren. Met die agressie en intimidatie is voor ons een grens overschreden.'

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-27 at 17.12.47

De Graafschap trekt eerste thuiszege over de streep

De Graafschap heeft na acht wedstrijden eindelijk zijn eerste thuiszege geboekt. Op de eigen Vijverberg trokken de Superboeren een benauwde zege over streep: 1-0 tegen FC Den Bosch.

BoumansStopt0

Doetinchemmers reageren eensgezind op vertrek van burgemeester Boumans

Mark Boumans kondigde donderdagavond zijn afscheid aan als burgemeester van Doetinchem. De 51-jarige Boumans verruilt de functie van eerste burger in Doetinchem voor een nieuwe baan als voorzitter van de Vereniging Hogescholen in Den Haag. De inwoners van 'zijn' stad zeggen hem te zullen missen.

BusjevoorViggo

Arriva schrapt busstalling in Terborg na kritiek van inwoners

Streekvervoerder Arriva heeft haar plannen voor een laadplein in Terborg aangepast. In eerste instantie was er sprake dat er ook een bussenstalling zou komen, maar dit gaat niet meer door. Ook gaat de vervoerder geen extra busritten inzetten tussen Terborg en Gaanderen.

GRAEMM0

De Graafschap onderaan, Duivenvoorden houdt vertrouwen: 'Dit is de club onwaardig'

Vier punten uit zeven wedstrijden en hekkensluiter van de Keuken Kampioen Divisie. Het is de harde realiteit voor De Graafschap. De competitiestart is voor de Superboeren ver onder de maat, maar trainer Thomas Duivenvoorden blijft vertrouwen houden in zijn ploeg. Zondag moet thuis tegen FC Den Bosch de broodnodige winst volgen.

MexMeerdinkNIETVANONS

Vader trots na Oranje-debuut Meerdink: ‘Het was een supermooi moment’

De uit Winterswijk afkomstige Mexx Meerdink heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De spits van AZ viel na een half uur spelen in tijdens het Nations League-duel tegen Duitsland en liet direct een goede indruk achter. Nederland speelde uiteindelijk met 1-1 gelijk.

ulft112

Moeder met baby naar ziekenhuis na botsing in Ulft

Bij een ongeval bij Ulft zijn vrijdagochtend twee auto’s zwaar beschadigd geraakt. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen, wel moet een moeder met haar baby ter controle naar het ziekenhuis.