gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Winterswijk 'geschokt' door bedreigingen

18f1b0601e5d0fc3c7c57886a807413d.jpg

Alle fracties in de gemeenteraad van Winterswijk scharen zich achter het college van B en W. Ook zij keuren de bedreigingen af aan het adres van de mensen die woensdag de omgekeerde vlaggen in Winterswijk hebben verwijderd.

Domien Esselink |
Er ontstond volgens de gemeente een 'grimmige sfeer', waarop het verwijderen van de vlaggen werd stopgezet en de medewerkers van het ingehuurde bedrijf het voor gezien hielden. Het verwijderen van de omgekeerde vlaggen is vandaag hervat. 'Dat medewerkers, die bezig waren met het in opdracht van de gemeente verwijderen van omgekeerde vlaggen, ernstig zijn bedreigd en geïntimideerd, heeft ons geschokt', zo laten de fracties van Voor Winterswijk, CDA, PvdA, Winterswijks Belang, VVD, D66 en Morgen in een schriftelijke verklaring weten. 'Wij keuren dit ten zeerste af en accepteren dit niet. Laten we vooral in goed gesprek blijven met elkaar!'

De gezamenlijke fracties in de Winterswijkse gemeenteraad stellen dat de boeren en hun sympathisanten uiteraard recht hebben om te demonstreren, maar er zitten wel grenzen aan de manier waarop: 'Over de wijze van demonstreren mogen we van mening verschillen. Maar brandstichting en blokkeren van wegen met afval, zoals we afgelopen dagen elders in Nederland zagen, verwachten we niet van Winterswijkse boeren. Met die agressie en intimidatie is voor ons een grens overschreden.'

Foto: REGIO8

Lees ook

Scherm­afbeelding 2026-05-16 om 11.16.23.png

Achterhoek middelpunt van touwtrekwereld

Zweet, brute kracht en pure passie in de Achterhoek. Beltrum is dit weekend het middelpunt van de touwtrekwereld. Touwtrekvereniging VIOS Bison organiseert namelijk een groot internationaal toernooi. Deelnemers van 178 verschillende teams komen vanuit alle windstreken naar sportpark De Sonders om de titel van touwtrekmeester te winnen.

WhatsApp Image 2026-05-13 at 12.57.29 (1).jpeg

Al meer dan kwart eeuw leeft Paul Rabelink voor Sterkste Man: 'De Achterhoek draagt dit evenement’

Wat begon als een eenmalige promotie voor zijn sportschool is inmiddels uitgegroeid tot meerdere evenementen van formaat. Al 26 jaar zet Paul Rabelink zich met ziel en zaligheid in voor de Sterkste Man. Komende zaterdag organiseert hij weer een halve finale van het krachtpatsersevenement bij de DRU in Ulft.

NOrmaal30.png

Normaal terug in Lochem: Hemelvaartsdag vol rock en regen!

Hemelvaartsdag, voor veel Anhangers een dag die rood omcirkeld staat in de agenda. En ook dit jaar keerde de band terug naar de plek waar in 1975 hun bekendheid begon: het openluchttheater in Lochem. Ondanks stevige regenbuien werd er ouderwets gehøkt. Bijzonder was het zeker want het was de eerste en mogelijk ook enige keer dat de band in 2026 samen op het podium stond.

BLUR TOLDIJK.jpg

Brand in schuur aan Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk

Bij een schuur aan de Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Hoe het vuur kon ontstaan en hoe groot de schade is, is nog niet bekend.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

dieperink0.jpg

Achterhoekse scheidsrechter Dieperink niet naar WK na aanhouding in Engeland

Rob Dieperink uit Borculo komt niet in actie als videoscheidsrechter (VAR) op het WK, omdat hij vorige maand in Engeland is aangehouden. Volgens De Telegraaf is dat op verdenking van aanranding van een minderjarige jongen.