gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wim Vriezen verwacht extra drukte na overlijden Ozzy en Kooymans

f7db14689ef7db5d048886174bbab15f

De muziekwereld huilt, in één week zijn Ozzy Osbourne (Black Sabbath) en George Kooymans (Golden Earring) overleden. Voor muziekliefhebber en eigenaar van een platenzaak Wim Vriezen, betekent dit meer drukte in de zaak. Vriezen heeft in aanloop naar het weekend vast extra platen aangeschaft.

Bart Sollman |  | Aangepast op
“Het is niet zo dat de mensen hier woensdagochtend gelijk voor de deur stonden om een plaat van Ozzy te kopen (Osbourne overleed dinsdagavond, BS.). Het duurt altijd een paar dagen voordat dat op gang komt”, aldus Vriezen. De mensen die wel specifiek voor een plaat van Osbourne kwamen, keerden niet altijd voldaan terug.

Vriezen: “Als iemand overleden is zoeken mensen vaak naar speciale platen, de echte collectors items. Die heb ik niet zomaar op voorraad.” Hij had toevallig nog één Italiaanse pressing uit de jaren zeventig van Ozzy, die was dan ook snel weg.

De eigenaar van Wims Muziekkelder had net extra platen van Osbourne en Black Sabbath ingekocht toen het nieuws kwam dat ook George Kooymans overleden was. “Golden Earring heb ik nog wel liggen gelukkig, maar ook daar heb ik voor de zekerheid wat extra platen van besteld”, zegt Vriezen.

Hij verwacht dan ook dat de vraag naar platen van beide heren dit weekend flink toeneemt. “We hebben natuurlijk altijd de weekenddrukte. Nu hebben we ook nog eens koopzondag, dus er gaan wel wat platen over de toonbank”, zegt hij. Het is overigens niet zo dat de prijzen nu ineens gigantisch stijgen. “Nieuwe platen hebben sowieso een vaste prijs. De unieke items, waar de mensen denk ik voor komen, gaan wel iets omhoog. Maar dat is over de hele wereld zo.”

Lees ook

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.

StationDoetinchem0

Gemeenteraad opnieuw bezorgd over veiligheid rond station Doetinchem

De veiligheid rond station Doetinchem was donderdagavond opnieuw onderwerp van gesprek tijdens de gemeenteraadsvergadering. Fractievoorzitter Ernst Kasteleijn van Gemeentebelangen Doetinchem trok aan de bel, omdat zijn fractie naar eigen zeggen steeds meer signalen ontvangt dat de situatie rond het station weer verslechtert.

aanhouding ulft blur

Verdachte steekincident met slagersmes in Ulft is 55-jarige man uit Doetinchem

De man die donderdag een vrachtwagenchauffeur in Ulft te lijf ging met een slagersmes is een 55-jarige man uit Doetinchem. Het slachtoffer heeft zich moeten laten behandelen aan zijn verwondingen.