gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wildpark lokt Nederlanders met welpjes

c49329bf7b8b6e84f0a1cdab8041300b.jpg

Drie maanden lang ontving Wildpark Anholter Schweiz omdat Nederland als hoog risicogebied werd beschouwd door Duitsland geen gasten uit het buurland. Met groen licht van de Duitse overheid en een ware geboortegolf hoopt het dierenpark vanaf deze week weer veel Nederlanders te verwelkomen.

Redactie REGIO8 |

"Nederland is geen risicogebied meer, dus Nederlanders mogen weer de grens over", aldus Patty Bijlsma, hoofd-dierenverzorger bij het wildpark. "Mondkapjes zijn hier alleen nodig bij de kassa, toiletten en kiosk." Voor het Wildpark geen overbodige luxe, want voor de coronacrisis bestond de helft van het aantal bezoekers uit Nederlanders. De rustige periode is volgens de verzorgster precies op tijd voorbij. Recent zijn drie jonge lynxen geboren, die dinsdag aan een gezondheidscheck werden onderworpen. De vier weken oude vrouwelijke welpjes zijn alle drie in goede gezondheid.

"Ze zijn superschattig en we hebben de afgelopen jaren ook gemerkt dat er veel bezoekers voor komen", aldus Bijlsma. "We zijn zeker blij dat we er nu weer drie hebben". Bezoekers kunnen de jonge lynxen nog tot maart volgend jaar bewonderen, daarna worden ze net als de vorige welpjes uitgezet in een bosgebied in Polen. De dierenarts onderzocht de jonge dieren. Daarnaast werden de lynxen gechipt en ingeënt. Volgens Bijlsma is het belangrijk dat dat vroeg gebeurt, omdat de dieren nu nog handzaam zijn.

Geboortegolf in Wildpark
Naast de jonge katachtigen zijn er volgens Bijlsma nog veel meer pasgeboren dieren te zien in het park. "We hebben een soort van babyboom de laatste weken in het park", grapt de dierenverzorger. "Er zijn jonge katten, dassen en herten geboren de laatste tijd."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8

Lees ook

Scherm­afbeelding 2026-05-16 om 11.16.23.png

Achterhoek middelpunt van touwtrekwereld

Zweet, brute kracht en pure passie in de Achterhoek. Beltrum is dit weekend het middelpunt van de touwtrekwereld. Touwtrekvereniging VIOS Bison organiseert namelijk een groot internationaal toernooi. Deelnemers van 178 verschillende teams komen vanuit alle windstreken naar sportpark De Sonders om de titel van touwtrekmeester te winnen.

WhatsApp Image 2026-05-13 at 12.57.29 (1).jpeg

Al meer dan kwart eeuw leeft Paul Rabelink voor Sterkste Man: 'De Achterhoek draagt dit evenement’

Wat begon als een eenmalige promotie voor zijn sportschool is inmiddels uitgegroeid tot meerdere evenementen van formaat. Al 26 jaar zet Paul Rabelink zich met ziel en zaligheid in voor de Sterkste Man. Komende zaterdag organiseert hij weer een halve finale van het krachtpatsersevenement bij de DRU in Ulft.

NOrmaal30.png

Normaal terug in Lochem: Hemelvaartsdag vol rock en regen!

Hemelvaartsdag, voor veel Anhangers een dag die rood omcirkeld staat in de agenda. En ook dit jaar keerde de band terug naar de plek waar in 1975 hun bekendheid begon: het openluchttheater in Lochem. Ondanks stevige regenbuien werd er ouderwets gehøkt. Bijzonder was het zeker want het was de eerste en mogelijk ook enige keer dat de band in 2026 samen op het podium stond.

BLUR TOLDIJK.jpg

Brand in schuur aan Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk

Bij een schuur aan de Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Hoe het vuur kon ontstaan en hoe groot de schade is, is nog niet bekend.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

dieperink0.jpg

Achterhoekse scheidsrechter Dieperink niet naar WK na aanhouding in Engeland

Rob Dieperink uit Borculo komt niet in actie als videoscheidsrechter (VAR) op het WK, omdat hij vorige maand in Engeland is aangehouden. Volgens De Telegraaf is dat op verdenking van aanranding van een minderjarige jongen.