gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wildpark lokt Nederlanders met welpjes

c49329bf7b8b6e84f0a1cdab8041300b

Drie maanden lang ontving Wildpark Anholter Schweiz omdat Nederland als hoog risicogebied werd beschouwd door Duitsland geen gasten uit het buurland. Met groen licht van de Duitse overheid en een ware geboortegolf hoopt het dierenpark vanaf deze week weer veel Nederlanders te verwelkomen.

Redactie REGIO8 |

"Nederland is geen risicogebied meer, dus Nederlanders mogen weer de grens over", aldus Patty Bijlsma, hoofd-dierenverzorger bij het wildpark. "Mondkapjes zijn hier alleen nodig bij de kassa, toiletten en kiosk." Voor het Wildpark geen overbodige luxe, want voor de coronacrisis bestond de helft van het aantal bezoekers uit Nederlanders. De rustige periode is volgens de verzorgster precies op tijd voorbij. Recent zijn drie jonge lynxen geboren, die dinsdag aan een gezondheidscheck werden onderworpen. De vier weken oude vrouwelijke welpjes zijn alle drie in goede gezondheid.

"Ze zijn superschattig en we hebben de afgelopen jaren ook gemerkt dat er veel bezoekers voor komen", aldus Bijlsma. "We zijn zeker blij dat we er nu weer drie hebben". Bezoekers kunnen de jonge lynxen nog tot maart volgend jaar bewonderen, daarna worden ze net als de vorige welpjes uitgezet in een bosgebied in Polen. De dierenarts onderzocht de jonge dieren. Daarnaast werden de lynxen gechipt en ingeënt. Volgens Bijlsma is het belangrijk dat dat vroeg gebeurt, omdat de dieren nu nog handzaam zijn.

Geboortegolf in Wildpark
Naast de jonge katachtigen zijn er volgens Bijlsma nog veel meer pasgeboren dieren te zien in het park. "We hebben een soort van babyboom de laatste weken in het park", grapt de dierenverzorger. "Er zijn jonge katten, dassen en herten geboren de laatste tijd."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8

Lees ook

GRARKCFOTO

De Graafschap geeft voorsprong uit handen en deelt de punten met RKC

De Graafschap heeft vrijdag, tijdens een stormachtige avond, in eigen huis met 1-1 gelijkgespeeld tegen RKC Waalwijk. In de slotfase gaven de Doetinchemmers de voorsprong uit handen en werd de vierde overwinning van het seizoen misgelopen.

GerritVossers6710

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een onstuimig herfstweekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Dit weekend staat er een onstuimig herfstweekend voor de deur.

Boerinnen_9824

'Landbouwdiplomatie' richt zich op boerinnen in de grensstreek

Een eigen koers voor het boerenbedrijf vraagt om kennis, contacten en geld. Toch voelen boerinnen zich als ondernemer nog geregeld achtergesteld of buitengesloten. De Nederlandse ambassade in Berlijn bracht samen met Duitse regionale boerenorganisaties boerinnen uit de Achterhoek en het Kleverland bijeen. Wat kunnen zij over de grens voor elkaar betekenen?

regen10

Code geel in de Achterhoek vanwege storm Austen

Vanwege storm Austen geldt vrijdagavond in de Achterhoek en andere delen van Nederland code geel. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten. De regio lijkt de rest van het weekend gespaard te worden.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 10.45.13

Brand in dak van aanbouw woning in Silvolde snel geblust

In het dak van een aanbouw van een woning aan de Ulftseweg in Silvolde is vrijdagochtend brand uitgebroken. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden.

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.