Ulft, Netherlands

Wethouders Blaauw en Gosselink zeggen lidmaatschap GBB op

Foto: REGIO8
Wethouders Emmeke Gosselink en Evert Blaauw hebben hun lidmaatschap van Gemeentebelangen Bronckhorst opgezegd. Vorige week stapte de partij van de wethouders al uit het coalitieakkoord, waarna door de gemeenteraad een spoeddebat werd aangevraagd.
Viggo Zweverink | 27 januari 2025 20:01 | Aangepast op 27 januari 2025 20:01
“Wij hebben de afgelopen tijd goede stappen gezet”, reageert wethouder Gosselink. “Ik vind het belangrijk dat dingen nu niet stil komen te vallen. Ik wil mijn bereidheid tonen aan de andere fracties om onafhankelijk door te gaan.” Wethouder Blaauw, en tevens de oprichter van de partij , bevestigt dat hij geen lid meer is van de GBB, maar gaat er niet verder op in. “Dat is tussen mij en de partij.”

De raad gaat donderdag 30 januari in debat over hoe de gemeente bestuurd gaat worden. De coalitie viel vorige week omdat het vertrouwen in de andere fracties beschadigd was, volgens Gemeentebelangen Bronckhorst.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep RTV Ideaal

Lees meer over:

Gemeente Bronckhorst|GBB|

Meest gelezen

Wateroverlast en veel schade na zware storm in Winterswijk: 'Het was echt heftig'

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | 3 jul 2025 01:08

Kindje ernstig gewond na val uit raam in Doetinchem

Redactie REGIO8 | 3 jul 2025 10:20

Lees ook

Bronckhorst kijkt naar komst mestvergister in Steenderen

De gemeente Bronckhorst kijkt of er een duurzaam werkgebied kan komen waar boeren en andere partijen...

Bronckhorst moet fors bezuinigen: OZB na 15 jaar omhoog, zorg en leefomgeving getroffen

Net als vele andere Achterhoekse gemeentes staat ook Bronckhorst de komende jaren voor een financiël...

Wandel- en fietsbrug over de Veengoot in Vorden wordt binnenkort vervangen

De wandel- en fietsbrug over de Veengoot in Vorden wordt binnenkort vervangen door de gemeente Bronc...

Vordens landgoed maakt kans op nationale prijs

Landgoed de Wiersse, een pittoresk landhuis met een uitgestrekte Engelse tuin tussen Ruurlo en Vorde...

Bronckhorst kiest definitief voor tien jaar vluchtelingenonderwijs in Vorden

Het college van Bronckhorst heeft besloten dat het voormalige Kompaan locatie aan het Hoge in Vorden...

Dorpsraad Keijenborg roept Bronckhorst op tot actie ondanks zorgen over geitenhouderijen

De gemeente Bronckhorst heeft besloten om een tijdelijke stop in te lassen voor de plannen voor dert...