Ulft, Nederland
Terug

Wethouder Aalten genomineerd voor prijs

a3bb9547955ca5acdcf74425e99ff4f2.jpg

Wethouder Hans te Lindert van Aalten is genomineerd voor de titel ‘Beste bestuurder Kleine Gemeente’. Collega-bestuurders en politici hebben de Achterhoeker aangedragen voor de verkiezing van vakblad Binnenlands Bestuur.

Redactie REGIO8 |
“Stemmers roemen hem om het feit dat hij veel bezoeken brengt aan inwoners van Aalten”, zo schrijft organisator Binnenlands Bestuur over de nominatie van Te Lindert. “Hij is hierdoor makkelijk aan te spreken en toegankelijk voor inwoners.” Te Lindert heeft in de categorie ‘Beste bestuurder Kleine Gemeente’ concurrentie van wethouder Gerrit Spelt van Lopik en wethouder Hans Marchal van Wijk bij Duurstede.

Daarnaast is het Waterschap Rijn en IJssel genomineerd in de categorie 'Best Bestuurde decentrale overheid'. "Een ondernemende, innovatieve en creatieve organisatie", aldus Binnenlands Bestuur. "Het waterschap wordt geroemd om de dingen die het doet om het prachtige landschap van de Achterhoek te onderhouden en waar mogelijk te verbeteren."

Opvolger van Bengevoord

De winnaar van de verkiezing wordt op donderdagmiddag 16 januari bekend gemaakt. Vorig jaar werd burgemeester Joris Bengevoord van Winterswijk verkozen tot ‘Beste bestuurder Kleine Gemeente’. In 2017 ging de eer naar de Winterswijkse wethouder Ilse Saris.

Foto: Gemeente Aalten

Lees ook

14dd7207-5736-41b4-8a30-88dc9195dc2c.jpeg

Vlègeldarp straalt tijdens de Rosenmontag Optocht

Wagenbouwers, loopgroepen en andere deelnamers konden maandag nog één keer hun creatie laten zien tijdens de laatste optocht van carnaval. In Vlègeldarp, zoals Beek en Loerbeek deze dagen heten, werden de laatste krachten verzameld en liepen er weer honderden Achterhoekers mee met de optocht.

grenscontroles nieuwe PHOTO-2024-12-30-13-47-29.jpg

Duitsland verlengt opnieuw grenscontroles met half jaar

Duitsland verlengt de controles aan de binnengrenzen met zes maanden. Dat heeft minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt bekendgemaakt. De maatregel loopt daardoor door tot na 15 maart 2026. Volgens de minister is de verlenging nodig om illegale migratie beter te bestrijden en de stabiliteit in het land te beschermen.

fietspad door Anholt.jpg

Verbreding Anholts fietspad hervat: onderdeel van groter grensplan

Isselburg maakt het fiets- en wandelpad langs de Anholter Stadtgraben geschikt voor een internationale snelfietsverbinding. De werkzaamheden aan het bestaande pad zijn daarvoor inmiddels hervat. Volgens de planning moet het werk vóór de Anholtse kermis, eind mei, zijn afgerond.

peperkamp_@theo.acworth_PHOTO_1064_Midres (6).jpg

Zelhemse Melissa Peperkamp klaar op Winterspelen: geen finaleplaats

Geen finaleplaats deze Olympische Winterspelen voor Melissa Peperkamp. De Zelhemse snowboardster kwam zondagmiddag op het onderdeel Slopestyle een halve punt te kort, nadat ze eerder in de week ook op Big Air de eindstrijd miste.

36331671552f0cf4363c47666ff0430f1d4235d9.png

Coffeeshop Magic in Doetinchem mag weer open na maanden van sluiting, onderzoek loopt nog

Coffeeshop Magic in Doetinchem mag maandag om 18.00 uur weer open, na een sluiting van twee maanden. Het pand werd eind 2025 gesloten na twee zware explosies, waarbij het tot twee keer toe flinke schade opliep. Hoewel het onderzoek nog loopt en er nog geen verdachte is aangehouden, mogen de deuren weer open.

Peperkamp_@jozzzeph (2).jpg

Met frisse blik aast Melissa Peperkamp nog steeds op succesvolle Winterspelen

Melissa Peperkamp uit Zelhem heeft nog één kans op een medaille deze Olympische Winterspelen in Italië. Op het onderdeel Big Air ging de snowboardster bij de landing onderuit, maar zondagmiddag waagt ze een nieuwe poging, op haar favoriet: Slopestyle.