Ulft, Netherlands

Werkzaamheden Nettelhorsterbrug in Lochem 28 oktober hervat

Foto: REGIO8
Vanaf maandag 28 oktober worden de bouwwerkzaamheden aan de Nettelhorsterbrug in Lochem hervat. In februari 2024 ging het helemaal mis bij het hijsen van de boogdelen. De werkzaamheden dienen als voorbereiding voor de opbouw van de nieuwe brug.
Hidde Vinkenvleugel | 22 oktober 2024 16:48 | Aangepast op 22 oktober 2024 16:48
De brug is een onderdeel van het project N346 – Schakel Achterhoek A1. Op 21 februari 2024 ging het helemaal mis tijdens de hijswerkzaamheden aan één van de boogdelen. Een boogdeel stortte tijdens het hijsen naar beneden waarbij twee mensen om het leven kwamen. Twee anderen raakten ernstig gewond. Een lange tijd was het daarna stil en werd er grondig onderzoek gedaan naar hoe het heeft kunnen gebeuren. Deze onderzoeken naar de oorzaak lopen nog altijd. De gevallen brugdelen zijn afgelopen zomer grondig onderzocht en deze bleken onherstelbaar. Nu bijna negen maanden later worden de werkzaamheden hervat met nieuwe onderdelen.

De nieuwe brugonderdelen zijn in België gemaakt en worden per schip naar de bouwlocatie gevaren. Voor het ontvangst van de nieuwe onderdelen zijn er daarom vanaf 28 oktober meerdere hijskranen en ander rijden materieel op het bouwterrein. Daarbij vinden er ook voorbereidende constructiewerkzaamheden, zoals het plaatsen van een tijdelijke ondersteuningsconstructie. Dit is bijvoorbeeld het bouwen van een tweede bouwtoren en het plaatsen van bepaalde steunpunten.

Lees meer over:

Gemeente Lochem|Lochem|

Lees ook

Inwoners Almen en Gorssel kunnen zwemmen in nieuw bad

De inwoners van Almen en Gorssel kunnen zwemmen in de vernieuwde baden, respectievelijk de Berkel en...

GroenLinks-PvdA Lochem boos om afschrikmethode met dode kraaien

GroenLinks-PvdA Lochem maakt zich boos om de meerdere dode kraaien die in Lochem hangen om andere vo...

Starterslening in Lochem gaat omhoog naar landelijke maximum 50.000 euro

De starterslening voor woningzoekenden in Lochem gaat omhoog naar 50.000 euro. Het bedrag staat nu a...

Lochem durft het aan: politiek beslist over nieuwe zwembaden en beheerstichting

De gemeenteraad van Lochem spreekt maandagavond over de begroting 2026 én over de oprichting van een...

Aanpak N348 bij Epse moet eind maken aan dagelijks dichtslibben bij A1-oprit

Al jaren staat de N348 bij Epse symbool voor fileleed in de spits. Nu komt er eindelijk beweging: de...

‘Gezonde spanning’ bij Remko Keizer tijdens eigen verjaardagsfeest in Lochem

Slechts 250 mensen hadden zaterdagavond de eer om bij het 50ste verjaardagsfeestje van Heinoos-front...