gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Werkgevers, families en clubs moeten armoede signaleren in Doetinchem

877ba247ab1749535d1454423f916b6d.jpg

Doetinchem geeft een slinger aan de armoedebestrijding met een nieuwe insteek voor het project De Rondkomers. De gemeente wil met name de omgeving van mensen die in armoede zitten activeren, want het vragen om hulp blijkt vaak een te grote brug te zijn voor mensen onder de armoedegrens.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Wij kunnen de expertise bieden, maar mensen melden zich niet zomaar”, is de boodschap van Jacqueline Könning, coördinator van De Rondkomers. “Mensen moeten zelf geholpen willen worden.” Het project De Rondkomers bestaat bijna vijf jaar, er was zelfs een toneelstuk, maar de gemeente kiest nu voor een andere insteek. Doetinchem hoopt vooral de directe omgeving van mensen aan te spreken. Die mensen, familieleden, clubgenoten of werkgevers, kunnen een belangrijke rol spelen in het begeleiden van mensen naar de gemeente.

Op basis van de huidige kaders leven er in Doetinchem ongeveer 3.500 huishoudens in armoede, blijkt uit gemeentelijke cijfers. Meer dan de helft daarvan, 1.400, zijn gezinnen met kinderen. Wethouder Jorik Huizinga ziet een dalende trend in absolute aantallen, maar waarschuwt voor zwaardere problematiek. “De hoogte van schulden is vaak groter, de problemen verergeren”, waarschuwt de wethouder, die onder meer het gebrek aan kaders voor online gokken als probleem zit.

‘Duurt vaak zes jaar’
Doetinchem wil met het project vooral duidelijk maken dat de deur van het gemeentehuis openstaat voor mensen die met geldzorgen zitten. Want problemen worden vaak alleen maar erger in de loop der jaren, des te belangrijker dat burgers eerder aankloppen. “Het duurt nu vaak zes jaar voordat mensen met schulden zich melden”, weet Huizinga. “We willen dat het binnen drie jaar lukt.”

Schulden wegwerken met gemeente
Het schrikbeeld dat mensen met schulden onder een zwaar regime komen te staan als het op terugbetalen aankomt, wil wethouder Huizinga wegnemen. Hij heeft ook een concreet doel. Als mensen met schulden aankloppen, hoe groot ook, moet dat via een gemeentelijke betalingsregeling binnen drie jaar worden weggewerkt. “Dat is nog niet zo”, weet Huizinga. “Maar dat is wel een doel dat ik ons als gemeente opleg.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Poster actiegroep Omroep GLD.jpg

Gaanderen verzet zich tegen uitbreiding industrieterrein

Inwoners van Gaanderen vrezen voor verlies van een groen gebied tussen hun dorp en Doetinchem. De ambitie van de gemeente voor de uitbereiding van industriegebied Akkermansweide viel omwonenden begin dit jaar rauw op hun dak. Zij maken zich zorgen over de komst van grote magazijnen, druk op het verkeer en het verdwijnen van natuur. Onterecht, vindt de gemeente Doetinchem.

112ActionDoetinchemGeblurd.jpg

Man met vaas op hoofd geslagen bij ruzie in Doetinchem

In de Stationsstraat in Doetinchem vond zondagmiddag een vechtpartij plaats. Een man en vrouw werden meegenomen naar het politiebureau.

vvvgra.jpg

De Graafschap geeft zege in blessuretijd uit handen bij VVV

De Graafschap is zaterdag niet verder gekomen dan een 3-3-gelijkspel bij laagvlieger VVV in Venlo. Na de officiële speeltijd stonden de Superboeren nog met 1-3 voor, maar die stand werd in de blessuretijd compleet weggegeven.

brug.png

Nettelhorsterbrug in Lochem geopend: maandag pas open voor verkeer

De Nettelhorsterbrug in Lochem is zaterdagmiddag officieel geopend. Veel inwoners kwamen een kijkje nemen en konden meteen zelf de brug op lopen. Ook werd tijdens de opening kort stilgestaan bij de twee personen die om het leven kwamen tijdens het bouwen van de brug.

588ee6ab-5462-4b4f-83b4-45296cd6d178 (002).jpeg

Achterhoekse vriendinnen runnen eenmalig bar in Zeddam: ‘Wie weet een carrièreswitch’

Vijf vriendinnen uit de Achterhoek staan zaterdag 18 april achter de bar in café Tapperij 2A in Zeddam. Tijdens een bijzondere wedstrijd draait elk team van vijf personen een volledige avond achter de tap en is verantwoordelijk voor de complete barbediening. Het team dat het beste presteert, wint tien procent van de omzet.

WIjd still.jpg

De Graafschap Vrouwen blijven in de race voor kampioenschap

De vrouwen van De Graafschap hebben op De Vijverberg met 3-0 gewonnen van hekkensluiter FC Groningen. Sam Roddenhof scoorde twee keer en bracht daarmee haar persoonlijke doelsaldo op 26. De andere treffer kwam op naam van Anne Tijink. De ploeg van Timo Klein Hesselink blijft door deze overwinning op de tweede plaats staan, drie punten achter koploper Jong Ajax.