gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Werkgevers, families en clubs moeten armoede signaleren in Doetinchem

877ba247ab1749535d1454423f916b6d.jpg

Doetinchem geeft een slinger aan de armoedebestrijding met een nieuwe insteek voor het project De Rondkomers. De gemeente wil met name de omgeving van mensen die in armoede zitten activeren, want het vragen om hulp blijkt vaak een te grote brug te zijn voor mensen onder de armoedegrens.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Wij kunnen de expertise bieden, maar mensen melden zich niet zomaar”, is de boodschap van Jacqueline Könning, coördinator van De Rondkomers. “Mensen moeten zelf geholpen willen worden.” Het project De Rondkomers bestaat bijna vijf jaar, er was zelfs een toneelstuk, maar de gemeente kiest nu voor een andere insteek. Doetinchem hoopt vooral de directe omgeving van mensen aan te spreken. Die mensen, familieleden, clubgenoten of werkgevers, kunnen een belangrijke rol spelen in het begeleiden van mensen naar de gemeente.

Op basis van de huidige kaders leven er in Doetinchem ongeveer 3.500 huishoudens in armoede, blijkt uit gemeentelijke cijfers. Meer dan de helft daarvan, 1.400, zijn gezinnen met kinderen. Wethouder Jorik Huizinga ziet een dalende trend in absolute aantallen, maar waarschuwt voor zwaardere problematiek. “De hoogte van schulden is vaak groter, de problemen verergeren”, waarschuwt de wethouder, die onder meer het gebrek aan kaders voor online gokken als probleem zit.

‘Duurt vaak zes jaar’
Doetinchem wil met het project vooral duidelijk maken dat de deur van het gemeentehuis openstaat voor mensen die met geldzorgen zitten. Want problemen worden vaak alleen maar erger in de loop der jaren, des te belangrijker dat burgers eerder aankloppen. “Het duurt nu vaak zes jaar voordat mensen met schulden zich melden”, weet Huizinga. “We willen dat het binnen drie jaar lukt.”

Schulden wegwerken met gemeente
Het schrikbeeld dat mensen met schulden onder een zwaar regime komen te staan als het op terugbetalen aankomt, wil wethouder Huizinga wegnemen. Hij heeft ook een concreet doel. Als mensen met schulden aankloppen, hoe groot ook, moet dat via een gemeentelijke betalingsregeling binnen drie jaar worden weggewerkt. “Dat is nog niet zo”, weet Huizinga. “Maar dat is wel een doel dat ik ons als gemeente opleg.”

Foto: REGIO8

Lees ook

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.

Zwembad0.png

Vrijwilligers trotseren regen om zwembad De Byvoorde in Wehl zomerklaar te maken

Terwijl de regen met bakken uit de lucht valt, wordt er bij zwembad De Byvoorde in Wehl hard gewerkt. Meer dan tien vrijwilligers stonden vroeg in de ochtend klaar om het zwembad klaar te maken voor het nieuwe zomerseizoen. Want voordat het bad straks weer vol ligt met zwemmers die van de zon genieten, moet er nog flink wat werk worden verzet.

WhatsApp Image 2026-03-13 at 10.52.30 (2).jpeg

Didammer Rick van der Knaap verheugt zich op eerste World Triathlon Cup op Lanzarote

Rick van der Knaap (21) maakt zaterdag zijn debuut in de wereldbeker triatlon. De Didammer staat aan de start op het eiland Lanzarote, waar veel wereldtoppers hun seizoen aftrappen. Eerst mag hij nog zijn vriendin aanmoedigen.

Dijkhuizen20.jpg

Revanchegevoelens bij De Graafschap: ‘Ik verwacht een reactie van de ploeg’

Na de nederlaag in eigen huis tegen Vitesse zijn de revanchegevoelens bij De Graafschap voelbaar. De Doetinchemmers willen zaterdag winnen van FC Dordrecht op De Vijverberg om de nare smaak weg te spelen.

Gerrit Vossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een fris en licht wisselvallig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de koeienstal in zijn achtertuin voorspelt Gerrit een licht wisselvallig weekend.

KeukentafelKieslijstWeg.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Andra en Berit Weg in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Andra Eisink-Weg en Berit Weg, samen actief voor GroenLinks-PvdA in Berkelland.