gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wensboom bij SKB brengt inwoners van Winterswijk bij elkaar

e23774e772a730a9570ba2ebf1f9a732

Sinds donderdag staat er een heuse wensboom bij het Streekziekenhuis Koningin Beatrix (SKB) in Winterswijk. Het kunstwerk staat symbool voor verbondenheid, duurzaamheid en inclusie. Bij deze boom kunnen patiënten, medewerkers en bezoekers hun uiteenlopende wensen achterlaten.

Martha Bulten |  | Aangepast op
Na de ceremonie zijn de eerste wensen in de boom geplaatst op het voorplein van het ziekenhuis. Iedereen kan online een wens indienen of deze fysiek in de wensboom stoppen. “De Wensboom biedt iedereen de mogelijkheid om een wens achter te laten, gericht op het verbeteren van levenskwaliteit, het brengen van een glimlach, het herstellen van vertrouwen in het leven of het vergroten van werkplezier”, legt Edwin Maalderink, voorzitter van het SKB. “Ik nodig onze patiënten, bezoekers en medewerkers van harte uit om hun wens te doen.”

Kunstenaar en ontwerper van de boom Daan de Leeuw heeft samen met mensen met een (arbeids)beperking gewerkt en hij is ook enthousiast: “Het was een enorme eer om dit kunstwerk te mogen bedenken en uitvoeren." Aan duurzaamheid is ook gedacht: "Het mooie is dat ik grotendeels duurzame restmaterialen heb kunnen gebruiken, dankzij de steun van WAM&VanDuren Bouwgroep”, aldus de Leeuw.

Bij de onthulling waren uiteraard verschillende zorginstellingen en andere geïnteresseerden aanwezig, want de Wensboom is een initiatief van het SKB, Stichting Vrienden van SKB en WISH3. Ook de regionale zorginstellingen Estinea, HIERZorg, Parlijn, Sius, Tante Truus en Zozijn waren present, evenals burgemeester Joris Bengevoord van de gemeente Winterswijk.

Lees ook

TreinDE10

Onderzoek naar nieuwe treinverbinding met Duitsland

NS onderzoekt samen met Deutsche Bahn of er een extra internationale intercity kan gaan rijden tussen Nederland en het Duitse Ruhrgebied, met een stop in Arnhem. Dit kan voor reizigers uit de Achterhoek de OV-verbinding met Duitsland flink verbeteren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Nog voor het zomerreces duidelijkheid over coalitie Bronckhorst

GBB, PRO Bronckhorst, VVD en D66 verwachten nog voor het zomerreces een coalitieakkoord en een nieuw college te presenteren. Dat liet GBB-fractievoorzitter Robbert van Velsen donderdagavond weten tijdens een update aan de gemeenteraad.

FlexFlitserBoetes

Beruchte flitspaal Rijksweg in Gaanderen bezorgt inwoner zes verkeersboetes

Een flexflitser in Gaanderen houdt de gemoederen van inwoners al weken bezig. Ook op twee andere locaties in de gemeente Doetinchem moet hard rijden worden teruggedrongen. Henk te Mebel (74) was in mei zes keer de sjaak aan de Rijksweg. Zijn boeteteller staat nu op 778 euro.

OranjekoortsDTC2

Oranjekoorts moet nog op gang komen in Doetinchem: ‘Eerst de groepsfase overleven'

Het wereldkampioenschap voetbal is officieel van start. Nederland trapt het toernooi zondagavond af met de groepsfasewedstrijd tegen Japan. Toch lijkt de Oranjekoorts nog niet overal toegeslagen.

Glasvezel20

Glasvezelbelofte in Emmerich eindigt in teleurstelling: stad zoekt nieuwe uitweg

De grote glasvezelbelofte voor Emmerich am Rhein valt grotendeels in duigen. Het bedrijf Unsere Grüne Glasfaser, kortweg UGG, heeft besloten de uitrol voor het grootste deel stop te zetten. Burgemeester Claudia Lindlahr betreurt dat zeer. De stad beëindigt nu de samenwerking met het telecombedrijf.

Gekantelde trekker Meddo 2

Trekker met bestrijdingsmiddelen gekanteld in Meddo

Een trekker met veldspuit is vrijdagmiddag op de Meddoseweg bij Meddo gekanteld. De bestuurder moest uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen, maar kwam daarbij in de berm terecht. Door de zachte berm is de trekker op zijn kant terechtgekomen.