gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Weg tussen Etten en Terborg weer open voor al het verkeer

a02fd79a4c291899ea67f5b7cf581726.jpg

Het was flink afzien voor inwoners, maar de weg tussen Terborg en Etten is vanaf vrijdagmiddag weer open voor al het verkeer. De reconstructie die vorig jaar oktober startte in opdracht van de gemeente Oude IJsselstreek is afgerond.

Jasper Hazelaar |
Naast het aanpakken van het asfalt, dat in slechte staat verkeerde, is ook de inrichting van de Ettensestraat en de Zeddamseweg veranderd. De fietsstroken zijn breder geworden en de maximumsnelheid is verlaagd naar dertig kilometer per uur. Ook is vrachtverkeer niet meer welkom. “Daarnaast is ingezet op meer beheersing van de gevolgen van klimaatverandering”, meldt de gemeente. “Door het infiltratieriool kan regenwater dat normaal naar de rioolwaterzuivering wordt afgevoerd infiltreren in de bodem om verdroging in het gebied tegen te gaan.”

Voor inwoners was het afzien, want de doorgaande weg tussen de twee plaatsen werd op drie verschillende momenten afgesloten. “Ik weet dat voor onze inwoners die deze route dagelijks nemen, maar met name voor de ondernemers en aanwonenden deze reconstructie veel overlast met zich mee heeft gebracht”, zegt wethouder Ria Ankersmit. “Een jaar duurt dan lang.”

Onder de Oude IJssel
Naast het aanpakken van de wegen, is er ook het nodige groen toegevoegd en is de straatverlichting vervanging. In samenwerking met Vitens is gelijk de waterleiding aangepakt, waarbij in februari het meest in het oog springende werk plaatsvond. Toen werd een driehonderd meter lange pijp op 25 meter diepte onder de Oude IJssel geplaatst.

Foto: Oude IJsselstreek

Lees ook

8c0e1325-f78f-37b4-9b18-e54edc61b6cd.jpg

Verkeersregelaars schuttersgilde weren sluipverkeer uit Netterden door kermis

Schutterij St. Walburgis Gilde in Netterden zet zaterdagavond verkeersregelaars in om sluipverkeer door het dorp tegen te houden. Door de afsluiting van de A3 bij Emmerich en Elten is het veel drukker dan normaal in het grensdorp. Juist dit weekend begint ook de kermis in Netterden.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Masturberende automobilist uit Borculo (28) krijgt taakstraf

Een automobilist uit Borculo die minderjarige meisjes op de fiets de stuipen op het lijf joeg door ze masturberend in te halen krijgt een taakstraf van 160 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.

Stadstheater Bocholt.jpg

Theater Bocholt mist 650 stoelen, gemeente laat het er niet bij zitten

De Duitse grensgemeente Bocholt heeft een rechtszaak aangespannen naar aanleiding van de mogelijke verduistering van theaterstoelen. Er is bij het Openbaar Ministerie in Hildesheim een klacht ingediend tegen de eigenaar van een stoffeerdersbedrijf uit de regio Hannover. Die liet halverwege het uitvoeren van een opdracht opeens niets meer van zich horen.

Teun Gijselhart (2).jpg

Smaakmaker Gijselhart vertrekt naar Spaanse promovendus Deportivo La Coruña

Middenvelder Teun Gijselhart ruilt de Achterhoek in voor de Spaanse zon. De absolute smaakmaker van het afgelopen seizoen tekent bij promovendus Deportivo La Coruña uit en gaat spelen op het hoogste niveau van Spanje.

gwwp0.png

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met kans op onweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf De Pol in Aalten voorspelt de weerboer een onstuimige zaterdag en een bewolkte zondag.

Huntenkunst_37.JPG

Voor de 32e keer Huntenkunst: ‘het is logisch om je op Duitsland te richten’

“Het is hier geen kunstgalerie, maar een beursvloer vol kunstenaars.” De Duitse beeldend kunstenaar Wilma Ruth uit Düsseldorf had Huntenkunst nauwelijks beter kunnen typeren. In de SSP-hal van het DRU Industriepark in Ulft krijgt de kunstbeurs dit weekend opnieuw een nadrukkelijk Duits accent. Van de 250 deelnemers komen er ongeveer zestig uit Duitsland. Ook in de ballotagecommissie, die het niveau van de beurs bewaakt, zitten Duitse juryleden