gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vrijwilligers DRU steunen directeur in statement

c24db2d1652d94747c52763c1ba50c2e

De vrijwilligers van het DRU Industriepark in Ulft spreken hun steun uit voor de organisatie en de huidige directeur Gerk van der Wal, die zij als cruciaal zien voor het behoud van de ‘unieke plek’. In een gezamenlijk statement op Facebook benadrukken zij de waarde van de DRU voor de gemeenschap.

Bart Sollman |  | Aangepast op
‘Deze bijzondere plek biedt zoveel aan inwoners en bezoekers, van cultuur en vermaak tot ontmoetingen en inspiratie. Het is een plek die Ulft op de kaart zet, niet alleen regionaal maar ook voor bezoekers uit heel Nederland en daarbuiten’, zeggen de vrijwilligers over de in financieel weer verkerende stichting. Volgens hen draagt het DRU Industriepark niet alleen bij aan cultuur, maar vormt het ook een plek waar verbinding ontstaat en waar inwoners zich trots mee kunnen identificeren.

De vrijwilligers maken zich zorgen over de negatieve reacties die het DRU de afgelopen tijd op sociale media heeft ontvangen. Deze opmerkingen vinden zij pijnlijk, vooral omdat deze volgens hen vaak voortkomen uit misverstanden of gebrek aan informatie over de plannen en ontwikkelingen binnen de organisatie. ‘Onder leiding van de huidige directeur zijn veel veranderingen doorgevoerd die noodzakelijk waren voor de toekomst van het DRU’, schrijven zij. Deze verbeteringen vragen volgens hen tijd en geduld, maar bieden een stabiele basis voor groei en continuïteit.

Met hun oproep willen de vrijwilligers de gemeenschap oproepen om samen te werken aan een toekomst voor het DRU Industriepark. Zij wijzen erop dat initiatieven zoals nieuwe evenementen en publieksactiviteiten bij kunnen dragen aan een bredere betrokkenheid. ‘Deze directeur en DRU Industriepark verdienen een eerlijke kans’, zeggen zij. ‘Laten we samen laten zien hoeveel we om deze plek geven en gezamenlijk bouwen aan een gezonde toekomst.’

Lees ook

station Emmerich

Grensregio wil intercitystop in Emmerich: Oude IJsselstreek en Montferland trekken op met stadsbestuur

Emmerich krijgt steun van Montferland en Oude IJsselstreek bij de lobby voor een halte van de nieuwe intercity tussen Amsterdam en Düsseldorf. De drie grensgemeenten willen gezamenlijk bij NS en Deutsche Bahn pleiten voor een stop in Emmerich wanneer de verbinding in 2028 van start gaat.

Graafschap_010

De Graafschap wil eerste zege vervolg geven tegen NAC: ‘Laten zien dat het geen eenmalig iets is’

Na de zeer moeizame seizoenstart heeft De Graafschap eindelijk de eerste overwinning van het seizoen op zak. De Superboeren wisten een spannende wedstrijd bij FC Emmen met 1-2 te winnen. Zondag hoopt de ploeg verder te bouwen op dat resultaat. Trainer Thomas Duivenvoorden merkt een goede energie binnen de selectie, maar wil nog niet te vroeg spreken van een ommekeer.

5b6cce76-4277-3a01-9fd0-3b8470e15d7a

Bouwpauze leidt tot onrust in Bronckhorst: boeren aangesproken door buurtgenoten

Een tijdelijke bouwpauze rond geitenhouderijen heeft in Bronckhorst geleid tot onrust tussen boeren en buurtbewoners. Inwoners spraken geitenhouders aan, omdat hun bouwplannen stil kwamen te liggen. Wethouder Robbert van Velsen van Gemeentebelangen Bronckhorst zegt de ontstane spanningen te betreuren. De gemeenteraad draaide de bouwpauze donderdagavond unaniem terug.

FellingerBoumans

Vaste grenscontroles bij A12 Beek verdwijnen: ‘Dit is geweldig nieuws’

Na bijna twee jaar komt er een einde aan de vaste grenscontroles bij de grensovergang aan de A12 bij Beek. De controles zorgden voor lange files, sluipverkeer en meerdere ernstige ongelukken. Burgemeesters Anne-Marie Fellinger van Montferland en Mark Boumans van Doetinchem reageren dan ook opgelucht op het besluit.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt en grotendeels droog weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf Het Onland in Doetinchem voorspelt de weerboer een bewolkt maar droog weekend.

WhatsApp Image 2026-09-18 at 10.56.40

Auto belandt in sloot na botsing op Groenloseweg in Haarlo

Bij een aanrijding op de Groenloseweg in Haarlo is vrijdagochtend een auto in de sloot beland. Bij het ongeval raakte niemand gewond.