gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vrienden fietsen van Achterhoek naar Antwerpen voor KWF

9803c548ca851aeba7d2594aa7fbfdd4.jpg

Buurjongens en beste vrienden Evan Hilhorst en Bram ten Dolle uit Geesteren fietsen eind april van de Achterhoek naar het Belgische Antwerpen voor het goede doel. De negentienjarige Evan verloor een half jaar geleden zijn moeder aan een hersentumor en wil nu zo veel mogelijk geld inzamelen voor de bestrijding van kanker via KWF. Inmiddels staat de teller al bijna op 50.000 euro.

Nick Hermsen | Serena Speet |
"We staan helemaal versteld en dit hadden we nooit verwacht", laat Evan weten. "De ziekte komt zo vaak voor, het is verschrikkelijk en we willen daar graag iets voor doen en met de achterliggende gedachte van mijn moeder." De vrienden willen in één dag van Geesteren naar de Belgische havenplaats fietsen, een tocht van meer dan tweehonderd kilometer. "Op een zaterdagavond met een biertje erbij kwamen wij op het idee", aldus Evan. Samen met zijn kameraad zetten ze de ambitieuze fietstocht in de steigers. "Brussel was net iets te ver voor ons", geeft Bram toe. "Antwerpen is een mooie stad en het klinkt ook goed: Achterhoek-Antwerpen."

De teller van de actie loop al aardig op, bijna drieduizend mensen hebben een donatie gedaan en het bedrag gaat richting de 50.000 euro. "Na de eerste dag hadden we 15.000 euro opgehaald. Het gaat zo bizar hard", schetst initiatiefnemer Evan. "Het is iets wat in het algemeen heel veel speelt op de wereld", vult Bram aan. "Het is een vreselijke ziekte en dan doet het goed dat mensen je zo steunen, ook mensen die je niet kent. Dat doet ons enorm goed."

Team met zus Marin
Ook het zusje van Evan, Marin, draagt een steentje bij aan de inzamelingsactie. Zij gaat met de beste vriendin van hun moeder, waarmee ze altijd hardliep, een halve marathon lopen om geld bij elkaar te krijgen. "Mooi om te zien dat ook zij mee wil doen aan de actie", laat Evan weten. "Zo zijn we één team samen"

'Niet lullen maar poetsen'
Op vrijdagochtend 28 april is het zover, dan gaan Evan en Bram op 's ochtends vroeg op pad. "Ik denk dat de 'key' ligt bij niet nadenken en gewoon doen", voorspelt Bram. "En dat is eigenlijk iets dat in de Achterhoek vaak gebeurt: niet lullen maar poetsen."

Foto: REGIO8

Lees ook

Ankersmid0.jpg

Hengeloër Ankersmid rijdt eerste én laatste keer Superbike op Varsselring: ‘Doodzonde’

Het Bronckhorster dorp Hengelo staat aan de vooravond van de jaarlijkse wegraces op de Varsselring. Voor Hengeloër Wesley Ankersmid krijgt het raceweekend een bijzonder karakter: de coureur maakt zijn debuut in de Superbike-klasse, terwijl dat meteen zijn laatste keer is. De klasse verdwijnt namelijk uit het International Road Racing Championship.

KERKETTEN0.jpg

Martinuskerk Etten komt met noodkreet: ‘Volstrekt onhaalbaar!’

De pas geopende Martinuskerk in Etten heeft een noodkreet gestuurd naar het college van de gemeente Oude IJsselstreek. Het bestuur van Stichting Erfgoed Martinuskerk zegt dat de huidige vergunningen en handhavingsmaatregelen het goed kunnen draaien van de kerk onder druk zetten. Volgens hen zijn de geluidsnormen ‘volstrekt onhaalbaar’ en beperken de regels de mogelijkheden flink.

Europabrug0.png

Onderhoud aan Europabrug Doetinchem: flinke hinder door werkzaamheden tot half juni

Weggebruikers die regelmatig over de Europabrug in Doetinchem rijden, moeten in mei en juni rekening houden met flinke hinder. De brug krijgt namelijk een flinke opknapbeurt. Daarbij wordt de weg op de brug meerdere keren deels of volledig afgesloten voor het verkeer.

41dc253c-fb11-3586-a129-dcfa5645cd1d.jpg

Orion Stars wint eerste wedstrijd in finaleserie na vijf sets

De volleyballers van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste wedstrijd in de best-of-five-serie om de landstitel gewonnen van Lycurgus. In de Saza Topsporthal moest er een vijfde set gespeeld worden om tot een winnaar te komen.

Tanken10.png

Goedkoper tanken in Duitsland vanaf morgen, maar er is een addertje onder het gras

Goedkoper tanken in Duitsland lijkt vanaf morgen binnen handbereik voor veel Achterhoekers: Duitsland verlaagt tijdelijk de accijns op benzine en diesel. Vooral inwoners van grensplaatsen als Doetinchem en Winterswijk kunnen daarvan profiteren. Toch merken automobilisten dat voordeel waarschijnlijk niet meteen: bij sommige tankstations kan het enkele dagen duren voordat de prijsverlaging zichtbaar wordt.

WhatsApp Image 2026-04-30 at 00.15.454.jpg

Auto uitgebrand in Gaanderen, andere auto beschadigd

Een auto is woensdagavond volledig uitgebrand in Gaanderen. De brandweer kon de auto niet meer redden. Er raakte niemand gewond.