gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vrienden fietsen van Achterhoek naar Antwerpen voor KWF

9803c548ca851aeba7d2594aa7fbfdd4.jpg

Buurjongens en beste vrienden Evan Hilhorst en Bram ten Dolle uit Geesteren fietsen eind april van de Achterhoek naar het Belgische Antwerpen voor het goede doel. De negentienjarige Evan verloor een half jaar geleden zijn moeder aan een hersentumor en wil nu zo veel mogelijk geld inzamelen voor de bestrijding van kanker via KWF. Inmiddels staat de teller al bijna op 50.000 euro.

Nick Hermsen | Serena Speet |
"We staan helemaal versteld en dit hadden we nooit verwacht", laat Evan weten. "De ziekte komt zo vaak voor, het is verschrikkelijk en we willen daar graag iets voor doen en met de achterliggende gedachte van mijn moeder." De vrienden willen in één dag van Geesteren naar de Belgische havenplaats fietsen, een tocht van meer dan tweehonderd kilometer. "Op een zaterdagavond met een biertje erbij kwamen wij op het idee", aldus Evan. Samen met zijn kameraad zetten ze de ambitieuze fietstocht in de steigers. "Brussel was net iets te ver voor ons", geeft Bram toe. "Antwerpen is een mooie stad en het klinkt ook goed: Achterhoek-Antwerpen."

De teller van de actie loop al aardig op, bijna drieduizend mensen hebben een donatie gedaan en het bedrag gaat richting de 50.000 euro. "Na de eerste dag hadden we 15.000 euro opgehaald. Het gaat zo bizar hard", schetst initiatiefnemer Evan. "Het is iets wat in het algemeen heel veel speelt op de wereld", vult Bram aan. "Het is een vreselijke ziekte en dan doet het goed dat mensen je zo steunen, ook mensen die je niet kent. Dat doet ons enorm goed."

Team met zus Marin
Ook het zusje van Evan, Marin, draagt een steentje bij aan de inzamelingsactie. Zij gaat met de beste vriendin van hun moeder, waarmee ze altijd hardliep, een halve marathon lopen om geld bij elkaar te krijgen. "Mooi om te zien dat ook zij mee wil doen aan de actie", laat Evan weten. "Zo zijn we één team samen"

'Niet lullen maar poetsen'
Op vrijdagochtend 28 april is het zover, dan gaan Evan en Bram op 's ochtends vroeg op pad. "Ik denk dat de 'key' ligt bij niet nadenken en gewoon doen", voorspelt Bram. "En dat is eigenlijk iets dat in de Achterhoek vaak gebeurt: niet lullen maar poetsen."

Foto: REGIO8

Lees ook

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.

Thomas0.png

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.

Gerrit12360.jpg

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Vragender droge dagen en natte nachten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Vragender voorspelt hij natte nachten en droge dagen.

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 10.38.38.jpeg

Schoorsteenbrand bij diervoederfabriek in Doetinchem

Hulpdiensten zijn vrijdagochtend uitgerukt voor een schoorsteenbrand bij een diervoederfabriek in Doetinchem. Op foto’s is te zien hoe een pijp aan de zijkant van het pand al verkleurd is door de hitte, binnenin de pijp.

783413355a4c6dc21f36743b1cbd439d.jpg

45-jarige Zelhemmer voor rechter om drugslabbrand: sanering kost gemeente 60.000 euro

Een 45-jarige inwoner van Zelhem moet vrijdag voor het eerst voor de rechter verschijnen. Hij is mogelijk betrokken bij het drugslab dat afgelopen december in Zelhem in brand vloog. De grond bij de woonboerderij is inmiddels door de gemeente Bronckhorst gesaneerd. De gemeente wil dat de overtreder deze kosten betaalt.