Ulft, Nederland
Terug

Vragenders team gaat touren door Europa

6924502b531c38236b1e5cd78d290524.jpg
Redactie REGIO8 |

“De Carbage Run is een rit in een oude barrel“, aldus deelnemer Nick Siebelder. “Deze keer in de winter gaan we naar de Oostbloklanden toe, maar de route verschilt elk jaar.” De twee vrienden zaten in een café toen ze op het idee kwamen om zich op te geven als ‘Carbageteam Audi’. “Het leek ons een leuk idee om samen zo’n tourrit te doen, en dan zien we wel hoever we komen”, vertelt Jesse Gunnewick. De run begint op 5 februari. “De start is in München dus we gaan een dag eerder weg, en misschien na de tijd gaan we nog naar Tsjechië om daar af te sluiten”, laat Gunnewick weten. De deelnemers komen door Slovenië, Servië, Roemenië, Hongarije en eindigen in Slowakije.

Bij de toertocht is het de bedoeling dat je met een zo origineel mogelijke wagen meedoet. Daarnaast moeten de voertuigen voldoen aan bepaalde eisen. “De auto mag niet jonger zijn dan 1999 en moet een dagwaarde hebben van 500 euro”, zegt Siebelder. De mannen zijn vooral nog druk met het uiterlijk van hun wagen. “Motorisch is de auto nu goed, aan de buitenkant wordt nog wat gespoten en er moeten nog stickers op van sponsoren”, vertelt Siebelder. Gunnewick kijkt uit naar de rit door het winterse landschap. “Het uitzicht op de bergen met sneeuw lijkt mij wel een zeer mooie ervaring.”

Foto: REGIO8

Lees ook

DRUGSLAB_GENDRINGEN.jpg

Nijmegenaar krijgt negen jaar cel voor drugslabs in Achterhoek

Een 43-jarige man uit Nijmegen is door de rechtbank veroordeeld tot negen jaar cel voor zijn rol bij meerdere drugslabs, onder meer in Doetinchem en Gendringen. Vooral in de Achterhoek liet zijn werkwijze diepe sporen na. In Gendringen werd bijna 19.000 kilo chemisch drugsafval gedumpt in een mestkelder.

14dd7207-5736-41b4-8a30-88dc9195dc2c.jpeg

Vlègeldarp straalt tijdens de Rosenmontag Optocht

Wagenbouwers, loopgroepen en andere deelnamers konden maandag nog één keer hun creatie laten zien tijdens de laatste optocht van carnaval. In Vlègeldarp, zoals Beek en Loerbeek deze dagen heten, werden de laatste krachten verzameld en liepen er weer honderden Achterhoekers mee met de optocht.

grenscontroles nieuwe PHOTO-2024-12-30-13-47-29.jpg

Duitsland verlengt opnieuw grenscontroles met half jaar

Duitsland verlengt de controles aan de binnengrenzen met zes maanden. Dat heeft minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt bekendgemaakt. De maatregel loopt daardoor door tot na 15 maart 2026. Volgens de minister is de verlenging nodig om illegale migratie beter te bestrijden en de stabiliteit in het land te beschermen.

fietspad door Anholt.jpg

Verbreding Anholts fietspad hervat: onderdeel van groter grensplan

Isselburg maakt het fiets- en wandelpad langs de Anholter Stadtgraben geschikt voor een internationale snelfietsverbinding. De werkzaamheden aan het bestaande pad zijn daarvoor inmiddels hervat. Volgens de planning moet het werk vóór de Anholtse kermis, eind mei, zijn afgerond.

peperkamp_@theo.acworth_PHOTO_1064_Midres (6).jpg

Zelhemse Melissa Peperkamp klaar op Winterspelen: geen finaleplaats

Geen finaleplaats deze Olympische Winterspelen voor Melissa Peperkamp. De Zelhemse snowboardster kwam zondagmiddag op het onderdeel Slopestyle een halve punt te kort, nadat ze eerder in de week ook op Big Air de eindstrijd miste.

36331671552f0cf4363c47666ff0430f1d4235d9.png

Coffeeshop Magic in Doetinchem mag weer open na maanden van sluiting, onderzoek loopt nog

Coffeeshop Magic in Doetinchem mag maandag om 18.00 uur weer open, na een sluiting van twee maanden. Het pand werd eind 2025 gesloten na twee zware explosies, waarbij het tot twee keer toe flinke schade opliep. Hoewel het onderzoek nog loopt en er nog geen verdachte is aangehouden, mogen de deuren weer open.