gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Voorwaardelijke straf voor De Graafschap na vuurwerk in Den Haag

1ef69a274d390318c2ecb80c5447aa81

De Graafschap heeft één voorwaardelijke uitwedstrijd zonder publiek opgelegd gekregen vanwege het afsteken van vuurwerk tijdens de wedstrijd tegen ADO Den Haag. De aanklager betaald voetbal heeft een schikkingsvoorstel gedaan met een proeftijd van twee jaar.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“Er is een schikkingsvoorstel gekomen en die hebben we geaccepteerd”, legt directeur algemene zaken Michael Ogubai uit. “We zijn blij dat onze supporters de uitwedstrijd bij Roda JC mogen bezoeken, de supporters die wij zo hard nodig hebben om samen tot een goed resultaat te komen.” Naast de voorwaardelijke straf krijgt de club een geldboete van €3.750, vanwege ‘wanordelijkheden’ in het uitvak bij ADO Den Haag. Het duel tegen de Hagenezen werd tijdelijk gestaakt nadat er vuurwerk in het uitvak werd afgestoken en op het veld terecht kwam.

In afwachting van dit schikkingsvoorstel nam De Graafschap na die wedstrijd het heft in eigen hand en verwelkomde de Brigata Tifosi (BT) niet tijdens de eerste twee wedstrijden. Het feit dat De Graafschap zelf al actie had ondernemen is volgens de Superboeren het gevolg dat de aanklager kiest voor een voorwaardelijke straf. Het bestuur heeft destijds de BT een verbod opgelegd voor de eerste thuiswedstrijd tegen FC Volendam, die werd gewonnen met 4-3. Daarnaast mistte de BT de uitwedstrijd tegen Excelsior Rotterdam die werd verloren met 3-1.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-11 at 21.18.25

Bronckhorst vergroot tijdelijk bouwvrije zone rond geitenhouderijen tot één kilometer

De gemeenteraad van Bronckhorst heeft donderdagavond ingestemd met het tijdelijk uitbreiden van de bouwvrije zone rond geitenhouderijen van 500 naar 1000 meter. Daardoor kunnen nieuwe woningbouwplannen niet van de grond komen. Volgens het college gaat het om ongeveer tachtig woningen in de hele gemeente.

Examens10

Trotse mentor belt Didamse examenleerlingen met verlossend nieuws: ‘Ik ben ook gespannen’

Een spannende dag voor veel Achterhoekse examenleerlingen donderdag. Na vier, vijf of zes jaar zwoegen horen honderden middelbare scholieren of ze dat felbegeerde papiertje verdiend hebben. Docent en mentor Robin Nijsen van het Liemers College in Didam heeft de eer om zijn leerlingen blij te maken.

JMO-20260610-Donny Warmerdam-SF0001

De Graafschap haalt oude bekende Warmerdam: ‘Blij om weer terug te zijn'

De Graafschap heeft donderdagmiddag de terugkeer van Donny Warmerdam bekendgemaakt. Tussen 2023 en 2025 stond de 24-jarige middenvelder ook onder contract in Doetinchem en speelde hij 82 wedstrijden voor de Superboeren.

f230298c-69d2-46fe-bc9d-e8c6cdf944e8

Fietser met spoed naar ziekenhuis na ongeval in Zeddam

Een fietser is donderdagmiddag met spoed naar het ziekenhuis gebracht na een aanrijding met een automobiliste in Zeddam. De weg was tijdelijk afgesloten.

JMO-20260611-Mark Pabai-SF0015

De Graafschap legt Liberiaans international Pabai vast

De Graafschap heeft de rechtervleugelverdediger Mark Pabai transfervrij overgenomen van het Sloveense FC Koper. De 25-jarig Liberiaanse-Nederlander komt uit de jeugdopleiding van FC Utrecht. Hij tekent in Doetinchem een contract voor twee seizoenen.

440402bb-505e-4e9d-beca-34b3218f0148

Fietser gewond na botsing met vrachtwagen in Doetinchem

Een fietser is donderdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding met een vrachtwagen in Doetinchem. De man is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis.