gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Volksfeest in Varsseveld, of evenement?

261479d6ee26d0fb562298af114fdfc3

COLUMN/Een optocht met corsowagens op donderdagavond. Een voor het verkeer afgesloten feestplein(tje) voor café-restaurant De Ploeg en een feestplein ‘in de bocht’ bij café Bruuns, maar verder is er zaterdagmiddag in het centrum van Varsseveld weinig te merken van de kermis en het Volksfeest. Op het geluid vanaf het feest- en kermisterrein na dan. Verder lijkt het een reguliere zaterdag, met zoals altijd bezoekers bij de lokale snackbar en een modezaak.

Domien Esselink |  | Aangepast op
Het centrum rondom de kerk in Varsseveld ademt, op het feestje bij beide horecazaken na, geen Volksfeestsfeer. Geen leden van de lokale harmonie die muziek maken en een biertje drinken, het feestgedruis speelt zich verderop af. Met een grote feesttent en het kermisterrein.

Het Volksfeest in Varsseveld, oftewel de kermis, is geen feest meer op de schaal van Varsseveld. De organiserende AOV (Algemene Oranje Vereniging) heeft misschien wel als eerste in de Achterhoek gekozen voor een feest met grote namen, zeg maar op de leest van een evenement. Mede om meer mensen uit de regio te trekken. Die ook weer nodig zijn om uit de kosten te komen.

Het ons-kent-ons is er nog wel, maar omringd door en vermengd met ‘vrömden’. Dat doet afbreuk aan het kneuterige kenmerk van een lokale kermis. Die ziel van een feestje voor en door Varssevelders, met minder spectaculaire attracties en geen landelijke artiesten op het podium, is eruit gehaald. Maar het gaat tenslotte om het feest. Daar waar het om draait bij een Volksfeest.

Er is in Varsseveld voor een meer commerciële koers gekozen, waarbij de bezoekers (niet-leden AOV) entree betalen voor de feesttent. Voor zo’n 18 euro kun je dan Gerard Joling zien. Of Jannes. Henk Wijngaard treedt ook op. Ze komen nu eenmaal niet voor niets.

Het is de keuze van de AOV en het is een succes in Varsseveld, maar het gaat wel een beetje tegen mijn Volksfeest-gevoel in. Een feest voor en door iedereen, dat voor iedereen bereikbaar moet zijn, zonder drempel in de vorm van entree. Waar de gezelligheid en het elkaar ontmoeten voorop staan.

Een feest dat ook zonder grote namen een feest is. Als een feest om grote namen draait, dan is het voor mijn gevoel meer een evenement dan een Volksfeest.

Lees meer over:

Lees ook

Bax2Give 2026 foto Simon Schutter

Hardlopende advocaten uit Doetinchem halen 65 duizend euro op voor WensAmbulance

De actie BAX2Give leverde afgelopen weekend een immens recordbedrag voor het goede doel op. 59 deelnemers volbrachten zaterdag en zondag in verschillende etappes samen de 255 kilometer tellende hardlooptocht van Groningen naar Doetinchem. Het resultaat: 65.215,37 euro voor de stichting WensAmbulance Oost-Nederland.

BoerinAnna20

Afbrokkelende muurschildering boerin Anna verdwijnt, maar krijgt nieuwe plek

De muurschildering van boerin Anna Rientjes op het Mogendorff-pand aan de Gart Seevinkstraat in Doetinchem is in verval. Het schilderij brokkelt af door een slechte ondergrond en krijgt daarom een nieuwe plek. Op de plek van boerin Anna komt een nieuw kunstwerk.

Schermafbeelding 2026-06-15 154209

Bijna 13.500 boetes in ruim vijf weken door flexflitser in Gaanderen

De beruchte flexflitser aan de Rijksweg in Gaanderen heeft in de maand mei en in de eerste week van juni flink doorgeflitst. Uit cijfers van het Openbaar Ministerie blijkt dat de flitser in deze periode maar liefst 13.438 keer een snelheidsovertreding heeft geregistreerd.

Beachvolleysilvolde10

84 teams strijden voor felbegeerde beker op vierde editie van Beachvolley Silvolde

Silvolde veranderde afgelopen zaterdag even in Silvolde aan zee. In een weiland aan de Berkenlaan vond de vierde editie van het Silvoldse beachvolleybaltoernooi plaats. Maar liefst 600 deelnemers streden om de felbegeerde beker, tot vreugde van de organisatie.

WhatsApp Image 2026-06-15 at 11.36.02

Automobilist botst in Doetinchem op afvalwagen

Een auto kwam maandagochtend op de kruising Handelskade en C. Missetstraat in Doetinchem in botsing met een afvalwagen. De bestuurder van de auto ging voor controle naar het ziekenhuis.

SinderenBlur

Automobilist mist bocht en schampt boom bij Sinderen

Een automobilist is zondagmiddag tegen een boom gebotst in het buitengebied van Sinderen. Bij het ongeval zijn geen gewonden gevallen.