gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vier mannen veroordeeld voor gooien van zwaar vuurwerk tijdens rellen in Doetinchem

fa03883168bd679a168713b669dce9e3

Vier mannen tussen de 18 en 37 jaar oud zijn woensdag door de rechtbank in Zutphen veroordeeld tot gevangenisstraffen vanwege het gooien van zwaar vuurwerk tijdens de rellen rond het gemeentehuis in Doetinchem. De rellen ontstonden nadat een demonstratie in september tegen de komst van een asielopvang voor honderd asielzoekers in de stad uit de hand was gelopen.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
De rechtbank acht de zaak ernstig, omdat deze zowel landelijk als plaatselijk voor grote maatschappelijke commotie heeft gezorgd. ‘Niet alleen zorgden de rellen voor angst bij de burgemeesters en wethouders en de maatschappij. Ook het demonstratierecht komt hiermee in het geding. Door ernstig geweld te gebruiken tegen politie maak je het voor gewone demonstranten onmogelijk om hun recht op demonstratie op een veilige manier uit te oefenen’, aldus de rechtbank. Op het Stadhuisplein moest de Mobiele Eenheid (ME) die avond ingrijpen om verdere escalatie te voorkomen.

Het Openbaar Ministerie had volgens de rechtbank hoge straffen geëist, maar daarvan week de rechtbank af. ‘Bij dit geweld past alleen het opleggen van een gevangenisstraf, ook wil de rechter een signaal afgeven dat dit geweld niet normaal is’, aldus de rechtbank. ‘De eisen van het OM zijn fors, gelukkig vallen de gevolgen uiteindelijk mee. Mede daarom wijkt de rechter af van de eis van de officier van justitie. In alle zaken spreekt de rechter de mannen vrij van medeplegen, omdat zij allemaal als individu handelden en niet als groep.’

Celstraffen
Alle vier verdachten kregen uiteindelijk een gevangenisstraf opgelegd door de rechtbank. Een 23-jarige man uit de gemeente Aalten kreeg één maand cel voor het bezit van illegaal vuurwerk en openlijke geweldpleging. De 18-jarige Doetinchemmer bekende alle feiten waarvan hij werd verdacht. Hij krijgt een jeugddetentie van 104 dagen, waarvan 90 dagen voorwaardelijk.

Een andere man uit Doetinchem van 37-jaar is veroordeeld tot drie maanden cel, waarvan één maand voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. Volgens de rechtbank had hij zwaar vuurwerk in bezit en gooide hij daarmee richting anderen. ‘Alleen door geluk is er niemand zwaargewond geraakt’, aldus de rechter.

Een 21-jarige verdachte uit de gemeente Oude IJsselstreek krijgt eveneens drie maanden cel, waarvan twee maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. Hij blies volgens de rechtbank een prullenbak op en gooide meerdere keren zwaar vuurwerk in een groep mensen, waardoor gevaar ontstond voor zowel omstanders als eigendommen.

Lees ook

HELGRA10

De Graafschap opent in Helmond: 'Nu gaat het om de knikkers'

Het gaat beginnen voor De Graafschap. Op Sportpark Pluimerskamp in Zelhem werd vrijdag onder toeziend oog van tientallen supporters getraind en voorbereid voor zondagmiddag. De Doetinchemmers trappen dan hun achtste seizoen op rij in de eerste divisie af met een bezoek aan Helmond Sport.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 15.15.40

Kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in centrum Doetinchem

Twee auto’s zijn vrijdagmiddag op elkaar gebotst op de Europaweg in Doetinchem. De kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in het centrum.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 14.37.15

Weerboer Gerrit voorspelt een zomers weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij sluis de Pol bij Gaanderen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.11.35

Erwin Versteeg beoogd wethouder Berkelland als opvolger Koenderink

Samen voor Berkelland draagt de Enschedese Erwin Versteeg voor als wethouder in de gemeente Berkelland. Versteeg wordt hiermee de opvolger van Ton Koenderink die na vijf dagen stopte als wethouder. Versteeg is momenteel raadslid in Enschede namens Belang van Enschede.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.02.19

Koninklijke Marechaussee betrokken bij ongeval in Beek

Een auto van de Koninklijke Marechaussee is vrijdagmiddag betrokken geraakt bij een ongeval in Beek. Het verkeer wordt om het ongeval geleid.

4-DSC08136

De Graafschap legt Jannes Wieckhoff vast: Duitse rechtsback tekent voor twee jaar

De Graafschap heeft donderdagmiddag de Duitser Jannes Wieckhoff gepresenteerd. De 26-jarige rechtsback komt transfervrij over van competitiegenoot Heracles Almelo.