gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vier mannen veroordeeld voor gooien van zwaar vuurwerk tijdens rellen in Doetinchem

fa03883168bd679a168713b669dce9e3.jpg

Vier mannen tussen de 18 en 37 jaar oud zijn woensdag door de rechtbank in Zutphen veroordeeld tot gevangenisstraffen vanwege het gooien van zwaar vuurwerk tijdens de rellen rond het gemeentehuis in Doetinchem. De rellen ontstonden nadat een demonstratie in september tegen de komst van een asielopvang voor honderd asielzoekers in de stad uit de hand was gelopen.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
De rechtbank acht de zaak ernstig, omdat deze zowel landelijk als plaatselijk voor grote maatschappelijke commotie heeft gezorgd. ‘Niet alleen zorgden de rellen voor angst bij de burgemeesters en wethouders en de maatschappij. Ook het demonstratierecht komt hiermee in het geding. Door ernstig geweld te gebruiken tegen politie maak je het voor gewone demonstranten onmogelijk om hun recht op demonstratie op een veilige manier uit te oefenen’, aldus de rechtbank. Op het Stadhuisplein moest de Mobiele Eenheid (ME) die avond ingrijpen om verdere escalatie te voorkomen.

Het Openbaar Ministerie had volgens de rechtbank hoge straffen geëist, maar daarvan week de rechtbank af. ‘Bij dit geweld past alleen het opleggen van een gevangenisstraf, ook wil de rechter een signaal afgeven dat dit geweld niet normaal is’, aldus de rechtbank. ‘De eisen van het OM zijn fors, gelukkig vallen de gevolgen uiteindelijk mee. Mede daarom wijkt de rechter af van de eis van de officier van justitie. In alle zaken spreekt de rechter de mannen vrij van medeplegen, omdat zij allemaal als individu handelden en niet als groep.’

Celstraffen
Alle vier verdachten kregen uiteindelijk een gevangenisstraf opgelegd door de rechtbank. Een 23-jarige man uit de gemeente Aalten kreeg één maand cel voor het bezit van illegaal vuurwerk en openlijke geweldpleging. De 18-jarige Doetinchemmer bekende alle feiten waarvan hij werd verdacht. Hij krijgt een jeugddetentie van 104 dagen, waarvan 90 dagen voorwaardelijk.

Een andere man uit Doetinchem van 37-jaar is veroordeeld tot drie maanden cel, waarvan één maand voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. Volgens de rechtbank had hij zwaar vuurwerk in bezit en gooide hij daarmee richting anderen. ‘Alleen door geluk is er niemand zwaargewond geraakt’, aldus de rechter.

Een 21-jarige verdachte uit de gemeente Oude IJsselstreek krijgt eveneens drie maanden cel, waarvan twee maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. Hij blies volgens de rechtbank een prullenbak op en gooide meerdere keren zwaar vuurwerk in een groep mensen, waardoor gevaar ontstond voor zowel omstanders als eigendommen.

Lees ook

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

dieperink0.jpg

Achterhoekse Scheidsrechter Dieperink niet naar WK na aanhouding in Engeland

Rob Dieperink uit Borculo komt niet in actie als videoscheidsrechter (VAR) op het WK, omdat hij vorige maand in Engeland is aangehouden. Volgens De Telegraaf is dat op verdenking van aanranding van een minderjarige jongen.

Gerrits Weerpraot230.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig weekend: 'Trek de jas maar aan'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen Ulft en Silvolde voorspelt hij een wisselvallig weekend.

fatbike doetinchem 3.jpg

Doetinchem sluit fatbikeverbod niet uit: ‘We volgen andere gemeenten met belangstelling’

Waar steden als Amsterdam en Enschede recent maatregelen hebben getroffen tegen overlast van fatbikes, blijft dit in Doetinchem voorlopig nog uit. De gemeente volgt de ontwikkelingen in de steden wel “met belangstelling”.

30db8291-449f-4012-beed-d62ed1965025.jpg

Motorrijder gewond na aanrijding met busje op N18 bij Heelweg

Een motorrijder is vrijdagochtend zwaargewond geraakt bij een aanrijding met een busje in Heelweg. De man is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis in Enschede.

35a09fd2-24db-42f8-a8a3-2dbe98b3d2b2.jpg

Scooterrijder overleden na eenzijdig ongeval in Westendorp

Bij een eenzijdig verkeersongeval in Westendorp is vrijdagochtend een 32-jarige man uit Varsseveld om het leven gekomen. Er is een onderzoek gestart naar de toedracht.