Ulft, Nederland
Terug

Verzekeraar Menzis betaalt nog geen zorgrekeningen van Slingeland

6844124c22337f98c708a0ff5e41e687.jpg

Verzekeraar Menzis heeft dit jaar nog geen rekeningen voor zorg in het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem betaald. De partijen maakten bijna een half jaar geleden melding van een akkoord, maar er wordt nog altijd onderhandeld over ‘een enkel onderdeel’

Jasper Hazelaar |
“Er wordt nog niet gefactureerd door het Slingeland Ziekenhuis omdat er nog geen getekende overeenkomst is”, laten woordvoerders van het ziekenhuis én de verzekeraar weten in reactie op vragen over de situatie. “Op een enkel onderdeel zijn we nog in gesprek.” Waarover het gaat, willen de partijen niet aangeven. In februari van dit jaar communiceerden Menzis en het Slingeland nog dat er een akkoord was. Vijf maanden later is er echter nog geen Doetinchemse rekening betaald door Menzis. De verzekeraar is met 135.000 klanten de grootste van de Achterhoek.

Overigens gaat de zorg voor Menzis-verzekerden in het Slingeland wel gewoon door. Deze rekeningen worden echter nog niet vergoed door de verzekeraar. Wanneer er dan wel een getekende overeenkomst ligt en er gefactureerd kan worden? “Wij hopen dit zo spoedig mogelijk af te ronden”, aldus de woordvoerders, die daar geen termijn aan koppelen. Wel benadrukken de partijen dat er een akkoord is ‘over de omvang en de prijs’ van zorg voor Menzis-verzekerden in het Slingeland.

Eigen risico
Patiënten die bij Menzis zijn verzekerd, hoeven zich geen zorgen te maken over hun eigen risico omdat eerdere rekeningen nog niet zijn uitbetaald. “Zij kunnen gewoon bij het Slingeland Ziekenhuis terecht voor hun zorg en betalen in 2023 maximaal het eigen risico zoals vermeld in hun zorgpolis”, benadrukken de woordvoerders. “Voor de meeste verzekerden bedraagt dit bedrag het wettelijk vastgestelde eigen risico van 385 euro.”

‘Financieel gezond’
Ondertussen hopen de rekeningen voor alle behandelingen en onderzoeken zich op bij het Slingeland. Om welk bedrag het gaat dat nog door Menzis vergoed moet worden, doet het ziekenhuis geen mededelingen. “Maar wij kunnen dat op dit moment zelf opvangen, daar zijn we financieel gezond voor”, aldus een woordvoerder. “We verwachten wel op korte termijn te kunnen gaan declareren.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.

Gerrit6710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig carnavalsweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij IKC De Wijssel in Gendringen tijdens de carnavalsviering voorspelt de weerboer een carnavalsweekend met veel gezichten.

CarnavalKilder50.jpg

Leutekum barst los: REGIO8 zendt grote carnavalsoptocht live uit

REGIO8 zendt in samenwerking met CV De Umdraeyers zaterdag live de carnavalsoptocht van Doetinchem, oftewel Leutekum uit. Vanaf het Simonsplein doet de omroep rechtstreeks verslag van de feestelijke stoet die dwars door het centrum trekt, zodat je niets hoeft te missen van het grootste carnavalsfeest van de Achterhoek.