gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vereniging wil duidelijkheid over De Hoevert

8a2452e459fbf38e06698766a4d01d27.jpg

Zwemvereniging De Watervrienden hoopt voor de zomer duidelijkheid te krijgen over de toekomst van zwembad De Hoevert in Didam. De gemeente heeft geen partij bereid gevonden om het bad over te nemen, waardoor sluiting van het zwembad aan het einde van het jaar dreigt.

Redactie REGIO8 |
Deze week werden door Zwemvereniging De Watervrienden, Zwemclub Wehl en Triathlonvereniging Triathliem protestborden geplaatst bij het zwembad. ‘Wat zijn verkiezingsbeloften waard, zwembad hangt aan een zijden draad’ en ’2,7 miljoen voor centrumplan, het zwembad wordt er de dupe van’, valt op de borden te lezen. “Op deze manier willen wij toch van ons laten horen”, zegt Arthur Klerk van de Watervrienden. De zwemvereniging vecht al zes jaar tegen de bezuinigingen en de sluiting van het bad. "Wij blijven actie voeren, want dit laten we niet zomaar gebeuren", zegt Klerk.

De gemeente is het afgelopen jaar met verschillende marktpartijen in gesprek geweest over de overname. De zes partijen waarmee is gesproken, zien geen mogelijkheden om het zwembad met een exploitatiebijdrage van 153.000 euro te exploiteren. “De wethouder (Ruth Mijnen, red.) heeft in onze ogen te weinig gedaan om tot een oplossing te komen”, vindt Klerk. “Zij wil van het zwembad af en dat bevordert niet in de gesprekken met overnamekandidaten.” Volgens Klerk zijn er nog wel degelijk partijen geïnteresseerd om het zwembad over te nemen, maar niet met de huidige bijdrage. “Dat is te naïef en dat hebben we ook aan de wethouder aangegeven.”

Alternatieven voor nieuwbouw
Er liggen alternatieven voor nieuwbouw van het zwembad. “Een projectontwikkelaar heeft interesse in woningbouw op de huidige locatie van het zwembad”, zegt Klerk. “Nieuwbouw van het zwembad zou dan kunnen bij de Nevelhorst, zodat je de sportaccommodaties nog meer samen brengt.” Ook heeft de zwemvereniging gehoord van een plan van Albert Heijn om op het huidige terrein een nieuwe supermarkt en zwembad te vestigen. “Hoe concreet dit is, weten we niet”, zegt Klerk.

Raadsvergadering in juni
De zwemvereniging hoopt voor de zomervakantie op duidelijkheid over de toekomst van het zwembad. “In juni wordt erover gesproken in de gemeenteraad. Wij zijn nu druk bezig met een lobby langs de verschillende politieke partijen om een zwembad voor Didam in stand te houden”, zegt Klerk. “Ik heb het gevoel dat het nog wel tot na de zomer kan duren, voordat we duidelijkheid krijgen over het zwembad.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.

VanKeukentafelNaarKieslijstWormgoor.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Betsy en Marijn Wormgoor in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Betsy en Marijn Wormgoor, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Berkelland.

PetitieBeek20.png

Petitie tegen eenrichtingsverkeer Beek ruim 1100 keer ondertekend: ‘Dit is een signaal’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek heeft zijn petitie tegen de eenrichtingsweg op de grens in Beek overhandigd aan de gemeente Montferland. Eerder vertelde hij dat hij veel omzet mist door de maatregel. Zijn actie heeft heel wat losgemaakt in het grensdorp. Ruim 1100 mensen hebben de petitie ondertekend.

20260305_143341.jpg

Auto-opfriscursus in Doetinchem valt in de smaak bij senioren: ‘Echt heel interessant’

Aan belangstelling geen gebrek bij de eerste opfriscursus van Veilig Verkeer Nederland in het 50+ Ontmoetingspunt Doetinchem. Zo’n vijftig Achterhoekse senioren lachten en luisterden donderdagmiddag naar rijschoolhouder en cursusleider Frank Massop, die uitgebreid stilstond bij rotondes, verkeersborden en verlichting.