Ulft, Nederland
Terug

Vandalen vernielen regenboogverlichting bij kerk in Eibergen

1397f409f1f2d0cde62b332722d67edc.jpg

Vandalen hebben afgelopen weekend de regenboogverlichting bij de Oude Mattheüskerk in Eibergen vernield. Ook is de vredesvlag die aan het monumentale gebouw hing gestolen en is de vlaggenstok afgebroken.

Redactie REGIO8 |
"De vlag wordt wel vaker opgehangen en het is dan ook een treurige gebeurtenis dat juist deze vlag, gezien de intentie ervan, is gestolen", reageert de kerkenraad van de Protestantse Gemeente Eibergen Rekken bij Nieuws uit Berkelland. "En dat andere beschadigingen rond het gebouw zijn toegebracht. Er is aangifte gedaan." De verlichting rondom de kerk is tijdens de pride-maand juni aangepast aan de regenboogkleuren van de vlag van de LHBTI+-gemeenschap. Deze lampjes zijn nu dus vernield.

Ook de vredesvlag kreeg het te verduren. De vlag, die voor het eerst werd gebruikt in 1961 tijdens een vredesoptocht, is weggenomen en tot op heden ontbreekt ieder spoor. Wie de verlichting en de vlag kapot hebben gemaakt en waarom zij dat deden is niet bekend.

Foto: Nieuws uit Berkelland

Lees meer over:

| |

Lees ook

Stembureau algemeen.jpg

Alle Achterhoekse gemeenten zetten stemhulp in

Voor het eerst maken alle Achterhoekse gemeenten bij de komende gemeenteraadsverkiezingen gebruik van de StemWijzer. Daarnaast zetten Bronckhorst en Doetinchem ook nog MijnStem in als stemhulp. De StemWijzer is sinds woensdag online en wordt gemaakt door ProDemos, MijnStem gaat donderdag online en is van het bedrijf Citisens.

SnackbarHeino40.jpg

Snackbarhouder van Heino in Beek luidt noodklok: ‘Mis helft van de omzet’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek luidt de noodklok door middel van een petitie. Hij is het niet eens met de eenrichtingsweg die op het laatste Nederlandse stukje richting de grens is ingesteld in de strijd tegen het sluipverkeer. Naar eigen zeggen is hij met zijn zaak slachtoffer van dit besluit.

GerritVreeman.jpg

Maar twee transfers in de Oude IJsselstreekse politiek de afgelopen periode

Waar het in gemeenten als Berkelland en Montferland gedurende de hele raadsperiode soms zoeken was wie er ook alweer bij welke partij zat, was dat in Oude IJsselstreek niet het geval. De coalitie zit de periode uit, de wethouders zitten nog op hun plek en er zijn maar twee raadleden van partij gewisseld.

BinnenTheater0.jpg

Succes voor Openluchtspel Hummelo met dialectvoorstelling 'Diner veur ene'

De voorstelling “Diner veur ene” van Openluchtspel Hummelo overtrof deze winter alle verwachtingen. Geïnspireerd op het bekende “Dinner for One” werd de productie zo’n twintig keer opgevoerd in het kleinste theater van Gelderland, iets wat de verwachtingen van de groep overtrof.

Sneeuw3.jpg

Code geel voor de Achterhoek: mogelijk gladheid door (natte) sneeuw

Vanwege gladheid en een dun sneeuwdek heeft het KNMI voor donderdag code geel afgegeven voor de Achterhoek. Vanuit het zuiden wordt in de nacht van woensdag op donderdag sneeuw verwacht, waarbij code geel tussen 4:00 uur en 12:00 uur geldt.

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.