gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Twee jaar cel voor Doetinchemse portier na poging tot doodslag

023fde3cac82df2d741bb57ea0f30be2

Een 34-jarige man uit Doetinchem moet twee jaar de cel in voor een poging tot doodslag in een uitgaansgelegenheid in de stad. De man was aan het werk als portier toen hij een man ernstig mishandelde.

Redactie REGIO8 |
De zware mishandeling vond plaats in december 2022 in een uitgaansgelegenheid in Doetinchem. "Hij duwde het slachtoffer van een trap, en trapte hem vervolgens, terwijl het slachtoffer al buiten bewustzijn was en er een plas bloed bij zijn hoofd lag, in zijn rug", schetst de Rechtbank Gelderland. "Daarna versleepte de portier het slachtoffer naar buiten. Daar liet hij het slachtoffer in hulpeloze toestand achter."

De rechtbank ziet het gedrag van de portier als 'kwalijk en onacceptabel' en schetsen dat het bijzonder is dat er geen dodelijke afloop is: "Dat het slachtoffer als gevolg hiervan niet om het leven is gekomen is een gelukkige omstandigheid die op geen enkele manier aan het handelen van verdachte is te danken." Mede door camerabeelden van de uitgaansgelegenheid en getuigenverklaringen is de rechtbank tot het oordeel poging tot doodslag gekomen.

De Doetinchemmer is veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf, waarvan één jaar voorwaardelijk. Ook moet hij het slachtoffer een schadevergoeding van 6600 euro betalen. Het slachtoffer kon zich niets herinneren van de bewuste avond en had na het zien van camerabeelden pas de realisatie dat het een stuk erger had kunnen aflopen.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees meer over:

|

Lees ook

04 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek onder toezicht gesteld door tekort aan asielopvang

Minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie heeft de gemeente Oude Ijsselstreek officieel onder toezicht gesteld. Dat doet de minister bij gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet. Daarmee is Oude IJsselstreek de derde Achterhoekse gemeente die onder toezicht staat.

WhatsApp Image 2026-10-05 at 15.11.17

Brand in container bij afvalverzamelpunt in Doetinchem

Een container met restafval op het afvalverzamelpunt van Buha aan de Havenstraat in Doetinchem is maandagmiddag in brand gevlogen. Niemand raakte daarbij gewond.

brommobiel0

Tientallen brommobielen toeren tijdens eerste 'molentocht' door de Achterhoek

Geen motoren of trekkers, maar tientallen brommobielen toerden afgelopen zaterdag Door de straten van de Achterhoek. Vanuit Beek werd voor het eerst een molentocht georganiseerd, speciaal voor deze kleine voertuigen. De animo bleek groter dan de organisatie vooraf had verwacht.

Boek

Onderzoek brengt herkomst Achterhoekers in kaart: ‘Veel mensen hebben buitenlandse voorouders’

Hoe Achterhoeks zijn de mensen die zich Achterhoeker noemen nu echt? Met die vraag ging onderzoekers Natalya Staring en Willem Willemsen van het ECAL een paar jaar geleden aan de slag voor het boek 'n Kommen en gaon. In hun zoektocht naar de herkomst van Achterhoekers stuitten ze op opvallende verhalen. Zo blijkt er een bijzondere link tussen Terborg en Suriname en hebben veel Achterhoekse families Duitse wortels.

Kegelclub0

Terborgse kegelclub viert 100-jarig jubileum, toekomst blijft onzeker

Het is een bijzonder jaar voor kegelclub Alle Negen uit Terborg, want de vereniging bestaat honderd jaar. Sommige leden staan zelfs al meer dan een halve eeuw op de baan. In al die jaren zijn er heel wat kegels omgegooid, maar de sportieve prestaties zijn lang niet het belangrijkste.

gldvrouwengra

De Graafschap Vrouwen wint ruim van AZ en klimt naar de zesde plek

De Graafschap Vrouwen heeft zondag met een ruime 3-0 gewonnen van AZ. De ploeg stijgt daardoor in de ranglijst van plek acht naar zes, een plek waar veel van de spelers minimaal hopen te eindigen.