gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Treinfanaten halen hart op met 'Amerikaanse' spoorbanen in Ulft

c3b3d49e88a0927ddae6deb5f778f372

Liefhebbers van modeltreinen konden afgelopen weekend hun hart ophalen op het DRU Industriepark in Ulft. De SSP-HAL was gevuld met meer dan dertig spoorbanen, allemaal rond het thema: Amerika. De bezoekers kwamen uit binnen- en buitenland, maar voor de Achterhoekers was het fijn dat ze eens niet zo ver hoefden te rijden.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Het is voor ons een thuiswedstrijd”, zegt de opgetogen Wim Kieskamp uit Lintelo, die samen met zijn vrouw Susan met volle teugen genoot tijdens de Dutch US Convention. “Meestal moeten we naar het westen, maar dit is lekker dichtbij.” Drieduizend vierkante meter van de vloer van de SSP-HAL was volgebouwd met modelspoorbanen. “Er zijn jongens die maken hele kleine baantjes, maar er zijn ook jongens met achttien meter aan baan, met twee zijden”, legt organisator Ronald Halma uit. “Die komen met de vrachtwagen en moesten op vrijdag wel een uurtje of vijf a zes opbouwen.”

Wat de bezoekers en deelnemers bindt, is een fascinatie voor de trein, groot en klein. “Als kind kreeg ik een treinset, toen was ik elf denk ik”, zegt Wim Kieskamp over het ontstaan van zijn liefde. “Dan word je wat ouder, en heb je andere hobby’s als brommers kieken. Dan word je ouder, en pak je het weer op.” Susan Kieskamp vult aan: “Het samenzijn met de jongens is ook leuk. Ik ben zelf niet zo van het rijden, het bouwen vind ik wel het leukste.”

‘Een blijvertje’
Het was de eerste keer dat het DRU Industriepark gastheer was van de Dutch US Convention, zoals de modeltreinenbeurs heet. Wat de Achterhoekse deelnemers betreft, blijft dat ook zo. “Het is een prachtige locatie, het zou mooi zijn als het een blijvertje zou zijn”, vindt Susan Kieskamp. “Van mij mag het!”

Lees meer over:

|

Lees ook

AlardRoss4

Radio-dj Alard Ross neemt na 1.500 uitzendingen afscheid van REGIO8

Na 1.500 uitzendingen komt er een einde aan de populaire dialectradio-uitzendingen van Alard Ross. Dat maakte de programmamaker vrijdagmiddag bekend. De radiomaker presenteerde sinds 1997 iedere zaterdag het programma Van Mojn tut Goedgoan op REGIO8.

OrionStars0

Orion Stars jaagt met vernieuwde selectie op negende prijs op rij

De volleyballers van Orion Stars zijn klaar voor het nieuwe seizoen. Onder leiding van Dirk Sparidans, die voor het zesde seizoen op rij aan het roer staat, beginnen de Doetinchemmers met negen nieuwe spelers aan de competitie, onder wie libero Jeffrey Klok. Ondanks de vele nieuwe gezichten is het vertrouwen binnen de ploeg groot.

WhatsApp Image 2026-10-16 at 12.34.23

Wielrenner raakt gewond na botsing met auto in Zelhem

Een wielrenner is vrijdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding in Zelhem. Het incident gebeurde doordat een automobilist de fietser over het hoofd zag.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt fris weekend met zon en bewolking

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf de Sint-Mauritiuskerk in Silvolde voorspelt de weerboer een frisser weekend waarin zon en bewolking elkaar afwisselen.

WhatsApp Image 2026-10-16 at 11.35.24

Auto brandt uit naast weg in Breedenbroek

Een auto is vrijdagochtend in brand gevlogen in Breedenbroek. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

tabakswaren

Sigaretten en shag halen in Duitsland wordt flink duurder

Duitsland gaat de accijnzen op sigaretten en shag verhogen. Daardoor wordt tabak kopen aan de andere kant van de grens flink duurder. Gisteren stemde een meerderheid van de Bondsdag in met jaarlijkse verhogingen gedurende vier jaar. De eerste verhoging moet op 1 januari 2027 ingaan.