gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Toon Ruiken neemt na 45 jaar afscheid van de politie en wordt beveiliger

46f6cb26680b0cad90caa6e2f9a2d9e5

De 64-jarige Toon Ruiken is bezig aan zijn laatste kilometers achter het stuur van een politieauto, want hij neemt deze week na 45 jaar afscheid van het korps. De afgelopen jaren was de Doetinchemmer vooral in beeld rondom boerenprotesten, maar een leven lang in blauw is vrijdag voorbij.

Jasper Hazelaar |
“Ik heb een prachtige tijd gehad”, zegt Ruiken, die in 1978 bij de politie terecht kwam toen hij reageerde op een advertentie waarin personeel werd gezocht. Hij begon in de surveillance, zat bij de recherche, werd wijkagent en later leidinggevende binnen de politie. In zijn 45 jaar zag hij het werk veranderen. “Alles is op afstand, met name in de Achterhoek zijn er lange wachttijden voor specialistische diensten. Wat dat betreft is het er niet beter op geworden. Het is ook de tand des tijds natuurlijk, maar het is niet meer mijn ding.”

Een van de meest ingrijpende zaken die Ruiken in zijn tijd bij de politie meemaakte was een ontploffing in 2013, aan de Braakweg in het buitengebied van Didam. “Waarbij de twee jongens, terwijl ze op de voetbaltraining waren, in één klap beide ouders verloren”, geeft Ruiken aan. “Dat waren heftige incidenten. Zo zijn er nog wel wat die natuurlijk in het geheugen gegrift staan en die je niet snel vergeet.”

Boerenprotesten
De afgelopen jaren werd Ruiken een bekend gezicht door zijn rol rondom de boerenprotesten, waar hij nauw in contact stond met demonstranten. “Als je een netwerk hebt opgebouwd, ontstaat er ook een soort vertrouwensrelatie”, vertelt de Doetinchemmer over zijn reizen met de trekkerdemonstranten. “Dan kan je ook zeggen: ‘Jongens, tot hier en niet verder. Het is klaar, ik ga naar de Achterhoek, en als het misgaat, mij niet bellen’. Dan wisten ze ook wel hoe de vlag aan de stok hing.”

Van agent naar beveiliger
Ruiken hoefde niet te stoppen, hij maakt gebruik van een regeling om vervroegd uit te treden. Thuiszitten is geen optie, want hij heeft alweer een nieuw baantje gevonden in de particuliere beveiliging voor drie dagen in de week. Of hij de politie gaat missen? “Er zullen best momenten zijn, maar wat ik enorm zal missen is het contact met de collega’s. Maar wanneer moet je dan stoppen? Ik wil ook niet werken tot ik erbij neerval, dit is een mooi moment om te stoppen.”

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

Fien Snelting

Fien Snelting wint twee prijzen bij Amphion Open: ‘Voelt een beetje onwerkelijk’

Voor de 21-jarige Fien Snelting uit Megchelen is de finale van Amphion Open van zaterdagavond er een om niet snel te vergeten. De singer-songwriter won zowel de persprijs als de vakjuryprijs.

StruikelsteenMoorman20

Na straatnaam nu struikelsteen voor verzetsheld Moorman: ‘lokale helden eren’

Een eigen straat had hij al, na dit weekend heeft verzetsheld Wim Moorman ook een eigen struikelsteen, gelegd voor zijn geboortehuis aan de Sint Jansgildestraat in Beek. “Iedere kern heeft zijn eigen helden, die moeten we eren. Voor Beek is één van die helden Wim Moorman”, zegt initiatiefnemer Henk Ankoné.

SluisEefde0

Gemaal in Eefde kan extreem laag water niet aan

Miljoenen steken in een renovatie, maar geen rekening houden met laag water: bij het gemaal in Eefde dreigt dat een kostbare misser te worden. De pompen hangen te hoog om bij droogte voldoende water naar het Twentekanaal te krijgen. Daardoor dreigt het Twentekanaal eens in de twee jaar te moeten sluiten voor alle scheepvaart. Voor de binnenvaart en bedrijven langs het kanaal kan dat flinke gevolgen hebben.

WhatsApp Image 2026-09-21 at 09.57.21

Keukenbrand richt veel schade aan in woning in Doetinchem

Bij een brand in een woning in Doetinchem is zaterdagochtend veel schade ontstaan. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

windturbine-windmolen-windpark-foto-Waterschap-Rijn-en-IJssel

Windpark Keppel-Eldrik voorlopig van de baan door nieuwe koers Bronckhorst

De gemeente Bronckhorst neemt het verzoek voor Windpark Keppel-Eldrik niet verder in behandeling. Dit laat het college weten nadat zij voor een nieuwe lokale koers kiezen om energie op te wekken.

ThomasDuivenvoorden10

De Graafschap verliest opnieuw en is hekkensluiter

De Graafschap is er opnieuw niet in geslaagd om de punten in eigen huis te houden. De ploeg van Thomas Duivenvoorden was bij vlagen niet bij machte om een vuist te maken en verloor van NAC Breda: 1-2.