gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Tientallen trekkers bij rechtbank in Zutphen

9dcd0a8ba5c9580524667ecf5e95574f.jpg

Tientallen trekkers zijn woensdag aan het eind van de ochtend bij de Rechtbank in Zutphen aangekomen. De boeren willen daarmee hun steun betuigen aan hun collega Thijs Wieggers, die voor de rechter staat vanwege een illegale bijeenkomst op zijn weiland in coronatijd.

Redactie REGIO8 |
Actiegroep Voll Gass heeft Achterhoekse boeren opgeroepen woensdag massaal naar de rechtbank te komen om Wieggers te steunen, zo meldt Omroep Gelderland. Wieggers maakte bezwaar tegen een geldboete die hij kreeg voor een ludieke actie in het kader van 75 jaar vrijheid. Op zijn land kwamen vorig jaar april zo'n 250 boeren bijeen om het vrijheidssymbool uit te beelden met hun trekkers. De burgemeester besloot dinsdag al uit voorzorg de Martinetsingel voor de rechtbank af te sluiten voor verkeer. Om verkeersoverlast in de stad te beperken wil ze de straat voor de rechtbank vrijhouden voor de boeren.

Verkeersregelaar wijzen automobilisten woensdagochtend naar andere parkeerplaatsen in de stad. Bijvoorbeeld de Houtwal of het 's Gravenhof. "De politie verwacht dat als de rechtszaak klaar is, ze dan vertrekken. Als de trekkers weg zijn gaat de Martinetsingel weer open", zei een gemeentewoordvoerder dinsdag.

Foto: REGIO8

Lees ook

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.

PFAS in water.png

Zwemverbod De Betteld blijft en PFAS-adviezen houden stand

Het blijft verboden om te zwemmen in recreatieplas De Betteld in Zelhem. Door een verontreiniging van PFAS is het water betreden te gevaarlijk. De plas is afgesloten van de Oosterwijkse Vloed en de Baakse Beek. De hoeveelheid PFAS is volgens de gemeente op die twee locaties stabiel. Hoe lang het verbod nog geldt, is niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-13 at 15.42.06.jpeg

Van zelfrijdende pendelbussen tot AI-universiteit; studenten ontwerpen OV-hub Varsseveld

Om het ontwerp voor de OV-hub die rondom station Varsseveld moet komen vorm te geven, schakelt de gemeente Oude IJsselstreek studenten van Saxion Hogeschool in. De studenten maakten een ontwerp waarin ze ‘out of the box’ moesten denken. Met zelfrijdende pendelbussen en een universiteit puur gericht op AI is dat in ieder geval gelukt.

Nieuwbouw-bovenaanzicht.png

Nog 2 miljoen nodig voor nieuwbouw hospice Sravana in Doetinchem: ‘Dit hospice is zo waardevol’

Hospice Sravana in Doetinchem staat al geruime tijd voor een grote uitdaging. Hoewel de stichting de grond voor een nieuw onderkomen al heeft aangekocht en de plannen klaarliggen, blijft een aanzienlijk financieringstekort van ongeveer twee miljoen euro staan. Toch houdt de organisatie vast aan vertrouwen en hoop. “Zonder Sravana is de Achterhoek geen Achterhoek meer.”

Straaljagers.jpg

Duitse luchtmacht oefent laag boven grensregio: straaljagers hoorbaar in omgeving Kleve

In de Duitse grensregio bij Kleve vinden deze week opvallende militaire vliegbewegingen plaats. De Duitse luchtmacht houdt van 13 tot en met 17 april de oefening ‘Angry Eagle’, waarbij straaljagers op zeer lage hoogte vliegen.

OpeningBrugLochem0.png

Opening Nettelhorsterbrug: Schakel Achterhoek-A1 na jaren voltooid, maar met blijvende schaduw

Zo’n duizend geïnteresseerden reisden afgelopen zaterdag af naar Lochem om bij de opening van de Nettelhorsterbrug te zijn én om eenmalig over de brug te kunnen lopen. Gedeputeerde Klaas Ruitenberg opende de brug, en daarmee is het overkoepelende project Schakel Achterhoek-A1 na jaren afgerond.