Ulft, Netherlands

Tevredenheid over start van noodopvang

Ruim tweehonderd asielzoekers hebben een tijdelijk thuis gevonden in de crisisnoodopvang in Doetinchem. Zowel bij het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) als de gemeente overheerst tevredenheid over de start.
Redactie REGIO8 | 31 augustus 2022 12:59 | Aangepast op 31 augustus 2022 12:59
Het was wel hectisch, de ontvangst van de bussen vol tientallen vluchtelingen. Maar volgens het COA is de start prima verlopen. De bewoners hebben verschillende nationaliteiten, maar de meesten komen uit Syrië, Turkije, Eritrea en Jemen. Er zijn 73 alleenstaande, minderjarige vluchtelingen. De rest van de in totaal 225 opgevangen personen zijn volwassenen en gezinnen. “Dit maximumaantal zal niet worden overschreden”, laat een woordvoerder van het COA weten. “Doordat er tussentijds ook mensen weer vertrekken naar andere locaties valt niet exact aan te geven hoe de samenstelling van de populatie wijzigt.”

Ook bij de gemeente Doetinchem heerst tevredenheid over de start van de opvang, die in ieder geval tot het einde van dit jaar blijft bestaan. “Het is deze week vooral opstarten, kijken welke mensen er zijn en hoe we het inrichten”, laat een woordvoerder weten. “Ik kwam maandag al de eerste fietsende jongeren tegen op gele fietsen, met hele blije gezichten. Die zijn blij dat ze weer in beweging zijn.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Winst voor De Graafschap in ontsierde derby: supporters gewond terug naar Achterhoek

De Graafschap heeft donderdagavond met 1-2 gewonnen van Vitesse. Door een late treffer van aanvoerde...

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...