gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Talententuin helpt jongeren al tien edities aan werk in de regio

5373032887f0243eb7c061999897e4d0.jpg

De Talententuin vond vrijdag in de SSP-hal op de DRU in Ulft voor de tiende keer plaats. Volgens de organisatie heeft het evenement, waarbij honderd Achterhoekse werkgevers zich kunnen presenteren aan meer dan duizend jongeren uit de regio, een belangrijke rol als het gaat over het personeelstekort.

Serena Speet | Lotte groot Wassink |
"We merken in de Achterhoek zeker dat er in veel branches een tekort is aan studenten", aldus Michelle Hendriksen van de organisatie. "Door middel van de Talententuin willen we bedrijven helpen en een mooie match laten ontstaan. Hopelijk kunnen we daarin ondersteunen, want het is echt nodig." Met de Talententuin hoopt de organisatie jongeren in de regio te houden en dat ze daarin succesvol zijn is in de afgelopen tien jaar duidelijk geworden: "We spreken best wat jongeren die in Nijmegen zijn gaan studeren maar waarbij het prikkelt om terug te komen naar de Achterhoek. Want voor de mooie innovaties en bedrijven hoeven ze niet naar de grote steden toe."

Een van de deelnemende bedrijven was Ubbink. Het bedrijf was alle tien de edities van de Talententuin aanwezig op de carrièrebeurs en ziet duidelijke resultaten. Zo levert het hen iedere keer weer stagiaires op. "We hebben wel gemerkt dat het waardevol is om ons gezicht hier te laten zien", vertelt Noah Brouwer, die zelf ook naar aanleiding van de Talententuin bij Ubbink is gaan werken. "We merken dat stagiaires door de naamsbekendheid zeggen dat ze bij ons willen werken." Brouwer hoopt ook naar aanleiding van de tiende editie nieuwe studenten aan te trekken: "We hopen dat we mensen enthousiast kunnen krijgen."

‘Keuze genoeg’
Zo'n potentiële stagiair is Niels, hij was vrijdag met het Graafschap College aanwezig in de SSP-hal en op zoek naar een stageplek: “Ik ben er net en heb al aardig wat bedrijven gezien. Maar ik heb nog niet echt iets gezien waar ik stage wil gaan lopen, daar ben ik nog naar aan het kijken." Voor Niels is al langer bekend dat hij niet naar de Randstand wil om te werken, maar dat in de Achterhoek zo'n breed aanbod was, wist hij niet. "Zoveel werkgelegenheid had ik niet verwacht", geeft de student aan. "Keuze zat hier, dus ik ga nog even rondkijken."

Foto: REGIO8

Lees ook

ophokplicht0.jpg

Ophokplicht voor pluimvee in de Achterhoek vervalt

De ophok- en afschermplicht die in verband met de vogelgriep gold voor pluimvee wordt in de Achterhoek, net als bijna in het hele land ingetrokken. Alleen in de Gelderse Vallei, waar veel pluimveebedrijven zitten, moeten de dieren nog binnen blijven, zo heeft staatssecretaris Erkens van Landbouw bekendgemaakt.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 08.59.45.jpeg

Botsing tussen auto en fietser in Varsseveld: fiets vast onder voertuig

Bij een ongeval op de Hovenstraat in Varsseveld is woensdagochtend een automobilist met een fietser in botsing gekomen. De bestuurder van de auto zag de fietser over het hoofd, waarna deze onder het voertuig terechtkwam.

Silvolde112geblurd.jpg

Fietsers botsen tegen elkaar in buitengebied in Silvolde

Twee fietsers zijn dinsdagavond in het buitengebied van Silvolde gewond geraakt, nadat zij tegen elkaar zijn gebotst. Ondanks de verwondingen hoefden beide fietsers niet mee naar het ziekenhuis.

WhatsApp Image 2026-04-21 at 16.20.17.jpeg

‘Vernield’ kunstwerk kunstroute ’s-Heerenberg blijkt toch niet vernield

Een video van een ‘vernield’ kunstwerk bij de kunstwandelroute in ’s-Heerenberg gaat rond op sociale media. “Het leek mensen een goed idee om met een schaar verschillende banden van dit kunstwerk stuk te knippen”, zegt de filmer. De vork blijkt iets anders in de steel te zitten, de kunstenaar vindt het zelfs helemaal niet erg dat het kunstwerk kapot lijkt.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Bouw Dorpsschool Halle hervat na vondst asbest en bouwproblemen

De bouwwerkzaamheden voor de nieuwe Dorpsschool in Halle zijn weer hervat. De bouw lag tijdelijk stil door eerdere tegenvallers bij de sloop van partycentrum Nijhof, waar meer asbest werd aangetroffen dan vooraf was ingeschat en de constructie anders bleek dan op tekeningen stond aangegeven.

IsalaVandalisme60.jpg

Isala Silvolde blaast laatste schooldag af na vernielingen: ‘Er is nu echt een grens bereikt’

Het Silvoldse Isala college heeft besloten de laatste schooldag voor eindexamenleerlingen af te blazen. In aanloop naar de normaal feestelijke dag vol activiteiten op school zijn er meerdere bekladdingen en vernielingen geweest bij de school. Conrector Tom Noten kon niet anders dan de dag annuleren: “Er is nu echt een grens bereikt.”