gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Tachtig fietsers halen 71.000 euro op voor mensen met Alzheimer

fa11c135edcdefd6753750ec179bc2f6

Tachtig fietsers legden vrijdag 21 juni gezamenlijk een 60 kilometer lange tocht door de Achterhoek af, om geld op te halen voor De Hersenstichting, wat wordt gebruikt om het leven van mensen met Alzheimer te verbeteren. In totaal is er meer dan 71.000 euro opgehaald, tot vreugde van medeorganisator Johannes Arets.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
"Behalve dat we een echte cross hadden door de regen, was het een fantastische dag”, aldus Arets. "Er waren tachtig fietsers, met regencapejes aan." Ondanks dat het een natte tocht door de Achterhoek was, was de stemming onderweg geweldig volgens Artes. Fietsers konden familie, vrienden en kennissen laten doneren, wat vervolgens wordt gebruikt ten behoeve van mensen met Alzheimer. "De teller zat vrijdag op 71.000 duizend", aldus Arets. "Dat is een flink bedrag, we hebben ook wel wat traantjes gelaten."

Bij de Gruune Cross 'Fietsen tegen kanker' in 2022 werd er door de fietsers 53.320 euro opgehaald. "Het is mooi als je de vorige keer overtreft", zegt Arets. Ondanks het succes geeft hij aan dat de stichting het eens in de twee of drie jaar wil doen.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-21 at 13.52.36

De Graafschap trapt oefencampagne af met winst op FC Utrecht

De Graafschap heeft zaterdag de eerste wedstrijd van de oefencampagne in aanloop naar het nieuwe seizoen gewonnen van eredivisionist FC Utrecht. In Elinkwijk werd het 1-2 voor de Doetinchemmers.

Hoogwater0

Olburgen en Steenderen in beeld voor mogelijke rivierverruiming langs de IJssel

Het gebied tussen Olburgen en Steenderen is in beeld als mogelijke locatie voor toekomstige rivierverruiming langs de IJssel. Deskundigen adviseren om te onderzoeken of hier binnendijks ruimte kan worden gereserveerd, zodat de rivier in de toekomst meer water veilig kan afvoeren bij extreem hoogwater. Het gaat nog niet om een vastgesteld plan, maar om een verkenning binnen het landelijke programma Ruimte voor de Rivier 2.0.

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.