gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Swim to Fight haalt meer dan drie ton op

e6654249a699ef7926ba6f617df4d512.jpg

De waterplas bij Stroombroek in Braamt was zondag het decor van Swim to Fight Cancer Achterhoek. Honderden deelnemers storten zich in het koude water en haalden meer dan drie ton op voor de bestrijding van kanker door het KWF en het Slingeland Ziekenhuis.

Tim Rondeel |

“Het is zo’n mooi evenement met een lach en een traan”, schetst medeorganisator Margot Verhagen van Swim to Fight Cancer Achterhoek. “Moet je kijken wat er allemaal op de been is, niet meer normaal!” In totaal hadden 367 mensen zich inschreven voor de derde editie van Swim to Fight Cancer Achterhoek. Elke deelnemer had een eigen reden om het water in te duiken. “Ik denk dat iedereen wel een dergelijk kankergeval in zijn familie heeft”, zegt deelnemer Marco Gregoor. “Niets is zo belangrijk dan om hier voor het goede doel te strijden met z’n allen. Dat is mijn reden.”

De deelnemers waren verdeeld in veertig teams. Verpleegkundige Jiske Wellink deed als 'Supernurse' met een aantal collega's uit het Slingeland Ziekenhuis mee: “Je hebt veel bekenden waarvan je wel weet dat ze op de een of andere manier met kanker te maken hebben gehad. Dus vandaar dat ik op het moment dat het initiatief ontstond dacht: ik ga meedoen. Zo waren er velen met mij, want uiteindelijk staan we hier met 22 verpleegkundigen.”

Meer dan drie ton
Met de actie is in totaal 310.528 euro opgehaald. Ook wordt een deel van het bedrag ingezet voor een koppelbed in het Slingeland. “Dat is een bed waarbij je als partner bij de patiënt kan zijn”, schetst verpleegkundige Wellink. “Zo kan je elkaar in de lastige tijden steunen.” De organisatie is tevreden en blikt al vooruit op een volgende editie. “Ik wil vooral de intentie en de intensiteit behouden”, zegt Verhagen. “We kunnen nog veel verder de Achterhoek in, maar het gaat mij erom dat we dit gevoel met elkaar weer mogen beleven.”

Foto: REGIO8

Lees ook

STILL MONTFERLAND DEBAT0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Montferland gemeenteraadsverkiezing 2026

De negen lijsttrekkers van de gemeente Montferland zijn donderdagavond met elkaar in debat gegaan in Gouden Handen in 's-Heerenberg. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de bestuurscultuur, woningbouw en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Montferland terug.

Coffeeshop0.png

Eigenaar coffeeshop Magic hoopt na explosies op gouden tip: ‘Wij denken dat dealers hierachter zitten’

Coffeeshop Magic in Doetinchem werd eind vorig jaar tot twee keer toe getroffen door explosies bij de gevel van het pand. Magic wil er alles aan doen om de daders te vinden en looft inmiddels 10.000 euro uit voor de gouden tip. Medewerker Mitchell* heeft een vermoeden uit welke richting de explosies komen.

Hengelo Gemeentehuis protest.jpeg

Omwonenden azc slepen gemeente voor de rechter: 'Amateurisme? Dat kun je best stellen'

Omwonenden voelen zich door de gemeente Bronckhorst bij de besluitvorming rond een asielzoekerscentrum (azc) achter het gemeentehuis in Hengelo te kakken gezet. Dat bleek dinsdag bij een rechtszaak die ze tegen de gemeente hadden aangespannen. Bewoners zijn ontevreden omdat de gemeente gemaakte afspraken over de locatie 'van tafel heeft geveegd'.

fdb34fd3-109d-4837-805c-498a67c8c8b1.jpg

Bestuurster gewond na botsing tegen boom op N319 bij Winterswijk

Een bestuurster is donderdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval nabij Winterswijk. De vrouw is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis.

GoudenHanden

Lijsttrekkers Montferland donderdagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Met nog twee gemeenten te gaan, is donderdagavond Montferland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

semvijverberg0.jpg

Hoger beroep in zaak baby Sem: patholoog en partner van verdachte worden gehoord

Een patholoog wordt opnieuw gehoord over de dood van baby Sem Vijverberg. Dat heeft het gerechtshof in Arnhem bepaald. De advocaten van de verdachte, de moeder van het kind, hadden daarom gevraagd.