gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Swim to Fight Cancer duikt water weer in

d236b6c87b80809f174fab96bd1e9ea4.jpg

De organisatie van Swim to Fight Cancer Achterhoek verwacht komend jaar het evenement te kunnen organiseren. Na een jaar van afwezigheid door de coronacrisis, kunnen zwemmers op 12 september weer een duik nemen in recreatieplas Stroombroek in Braamt om geld op te halen voor kankeronderzoek.

Redactie REGIO8 |
“We hopen op het onverminderde enthousiasme en rekenen op iedereen om er met elkaar weer een onvergetelijke dag van te maken met een lach en een traan”, laat projectleider Margot Verhagen van Swim to Fight Cancer Achterhoek weten. Deelnemers aan het zwemevenement kunnen één, twee of vier kilometer zwemmen. Voor kinderen van tien tot en met zeventien jaar is de vijfhonderd meter Kids Swim. Elke deelnemer haalt minstens 250 euro op dat wordt besteed aan kankeronderzoek. Bedrijven die een steentje willen bijdragen kunnen als Business Team meezwemmen. “Zo steken we kankerpatiënten een hart onder de riem en laten we hen zien dat we hen steunen”, zegt Verhagen.

Nieuw tijdens deze editie van het zwemevenement is dat er ook een gedeelte aan de oncologische afdeling van het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem wordt geschonken. “Een gedeelte van het door Achterhoekers bij elkaar gebrachte geld blijft dus ook echt in de Achterhoek”, aldus Verhagen. Vorig jaar ging het evenement door corona niet door, maar in de tussenliggende periode werd door een Nieuwjaarsduik en de actie ‘Smoel op de stoel’ bij voetbalclub De Graafschap in totaal al 50.000 euro opgehaald.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-28 at 17.21.09.jpeg

Politie grootschalig in actie vanwege man op dak aan Terborgseweg in Doetinchem

De politie is dinsdagmiddag grootschalig uitgerukt naar een pand aan de Terborgseweg in Doetinchem. Daar zou een man op het dak hebben gestaan die volgens de politie een gevaar vormde voor zichzelf en zijn omgeving. Wat er precies is gebeurd, is nog niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 15.36.57.jpeg

Voormalig OM-medewerker uit Doetinchem krijgt 2 jaar cel voor bezit en verspreiden kinderporno

Een 52-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 24 maanden voor het bezit en verspreiden van kinderporno. De man was in het verleden werkzaam bij het Openbaar Ministerie (OM). Het OM had een celstraf van 30 maanden geëist.

GRABEKER10.jpg

Sfeer op De Vijverberg helpt De Graafschap O21 aan historische bekerzege

Voor het eerst in zestien jaar heeft De Graafschap Onder 21 de beker gewonnen. Op De Vijverberg draaide de ploeg een achterstand om en werd Willem II met 2-1 verslagen.

Theatherfestival0.jpg

Doetinchems Theaterfestival baalt van forse subsidieverlaging: 'Dat was wel schrikken'

Theaterfestival Buitengewoon in Doetinchem is volop in voorbereiding op het straattheaterfestival van 11 juli dit jaar. Maar met nog enkele maanden te gaan, heeft de organisatie een flinke tegenvaller te verwerken. De gemeente Doetinchem heeft de jaarlijkse subsidie met ruim zestig procent verlaagd: van 30.000 naar 12.500 euro. Het nieuws kwam voor de organisatie als een grote verrassing.

Burgemeester Christiaan Mangen_ 2026-04-28.jpg

Burgemeester Bocholt zoekt oranjegekte op in Dinxperlo

De nodige Nederlandse grensbewoners togen op Koningsdag naar het Duitse Bocholt. Terwijl het in Nederlandse steden en plaatsen druk en luid was, zochten zij juist vertier op de terrassen net over de grens. Daar genoten ze van hun vrije dag in rustige sferen.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 10.59.55.jpeg

Auto uitgebrand in Beek, bestuurder blijft ongedeerd

Een auto is zondagavond volledig uitgebrand in Beek. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar de auto kan als verloren worden beschouwd.