gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Superboeren willen zich direct herpakken 

660753644adc3eeffe33f9367ddc7f04.jpg
Redactie REGIO8 |

“Cambuur is wel een goede ploeg, hoor”, zegt trainer Henk de Jong over de huidige nummer dertien van de Jupiler League. “Ik verwacht dat zij het systeem gaan omzetten naar 4-3-3 met snelheid op de flanken. Dan weten wij zelf wat we er tegenover willen zetten.” De Doetinchemmers sloten de eerste seizoenshelft in mineur af, door in de laatste drie wedstrijden slechts één punt te pakken. “Er zat een beetje vermoeidheid in”, zoekt middenvelder Mark Diemers een verklaring. “Nu zijn we weer fit en scherp en dat moeten we morgen laten zien.” Vorige week verloor De Graafschap in een oefenduel nog ruim van VVV-Venlo.

De Superboeren willen nu de eerste wedstrijd van de tweede seizoenshelft winnend afsluiten. “Als je morgen wint, dan kun je dat het hele seizoen doortrekken”, aldus De Jong, die voor het eerst sinds zijn vertrek bij Cambuur als trainer terugkeert in Leeuwarden. Toch wil de Friese trainer zijn oud-club pijn doen. “Dan kunnen we Cambuur op afstand zetten, dat zou fantastisch zijn.” Met de komst van de 28-jarige Frank Olijve heeft De Jong zijn gewenste ‘ratje’ op het middenveld binnen. “Ik kan zeker een huftertje zijn”, aldus de nieuwkomer zelf. “Of het nou mooi of lelijk gaat kan mij niet veel schelen”, benadrukt Olijve. Of hij direct kan spelen tegen Cambuur is nog maar de vraag, aangezien de Doetinchemse club nog wacht op de overschrijvingspapieren.

Wijzigingen in basis
De Jong wilde zijn opstelling nog niet prijsgeven, maar gaf wel aan twee wijzigingen door te voeren. “Dat heeft ook te maken met een aantal lichte blessures”, zegt de trainer. “Als Frank Olijve direct kan spelen, dan kan het zomaar zijn dat ik hem direct inzet.” De Graafschap kan in Leeuwarden in ieder geval geen beroep doen op Elvio van Overbeek. De flankspeler raakte woensdagmiddag geblesseerd aan zijn knie bij een glijpartij op de training. Trainer De Jong verwacht de komende tijd geen gebruik van hem te kunnen maken. Ook Anthony van den Hurk is een twijfelgeval, vandaar dat Sjoerd Ars vermoedelijk in de punt van de aanval zal staan.

Vermoedelijke opstelling: Bednarek; Abena, S. Nieuwpoort, L. Nieuwpoort, Tutuarima (Driver); Olijve (Tutuarima), Diemers, El Jebli; Van Mieghem, Ars, Serrarens.

Foto: REGIO8

Lees ook

KeukentafelKieslijstWeg.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Andra en Berit Weg in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Andra Eisink-Weg en Berit Weg, samen actief voor GroenLinks-PvdA in Berkelland.

STILL MONTFERLAND DEBAT0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Montferland gemeenteraadsverkiezing 2026

De negen lijsttrekkers van de gemeente Montferland zijn donderdagavond met elkaar in debat gegaan in Gouden Handen in 's-Heerenberg. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de bestuurscultuur, woningbouw en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Montferland terug.

Coffeeshop0.png

Eigenaar coffeeshop Magic hoopt na explosies op gouden tip: ‘Wij denken dat dealers hierachter zitten’

Coffeeshop Magic in Doetinchem werd eind vorig jaar tot twee keer toe getroffen door explosies bij de gevel van het pand. Magic wil er alles aan doen om de daders te vinden en looft inmiddels 10.000 euro uit voor de gouden tip. Medewerker Mitchell* heeft een vermoeden uit welke richting de explosies komen.

Hengelo Gemeentehuis protest.jpeg

Omwonenden azc slepen gemeente voor de rechter: 'Amateurisme? Dat kun je best stellen'

Omwonenden voelen zich door de gemeente Bronckhorst bij de besluitvorming rond een asielzoekerscentrum (azc) achter het gemeentehuis in Hengelo te kakken gezet. Dat bleek dinsdag bij een rechtszaak die ze tegen de gemeente hadden aangespannen. Bewoners zijn ontevreden omdat de gemeente gemaakte afspraken over de locatie 'van tafel heeft geveegd'.

fdb34fd3-109d-4837-805c-498a67c8c8b1.jpg

Bestuurster gewond na botsing tegen boom op N319 bij Winterswijk

Een bestuurster is donderdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval nabij Winterswijk. De vrouw is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis.

GoudenHanden

Lijsttrekkers Montferland donderdagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Met nog twee gemeenten te gaan, is donderdagavond Montferland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.