Ulft, Nederland
Terug

Superboeren op jacht naar eerste periodetitel sinds 2021: Roda laatste horde

f1d6b394d8edfc5d22bb4d675cb9316c.jpg

De Graafschap kan vrijdagavond voor het eerst sinds maart 2021 een prijs pakken. Bij winst op Roda JC is de periodetitel een feit en dat leeft binnen de selectie volgens trainer Marinus Dijkhuizen.

Hidde Vinkenvleugel | Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Ja, dat begon een paar weken geleden”, schetst de oefenmeester. “Volgens mij speelde Cambuur toen gelijk en toen heb ik gelijk geappt naar de technische staf: ‘nog drie keer winnen en we hebben een periode’”. De Graafschap won van de zeven competitiewedstrijden er zes, alleen op bezoek bij ADO werd verloren. “We hebben hier mooi naartoe gewerkt en ons in een mooie situatie gebracht”, aldus Dijkhuizen. “Nu moeten we onszelf gaan belonen.”

In de tweede speelronde troffen de Superboeren de Limburgers ook al. Toen werd het 1-0 in het voordeel van Roda. Dijkhuizen verwacht morgen een pittige pot tegen de huidige nummer zeven: “Het is natuurlijk ook een hele serieuze tegenstander, een hele grote club. Ze zitten in een iets mindere fase, maar ze spelen niet slecht, het valt alleen niet hun kant op. We hebben niet zomaar gewonnen.”

Meerstadt naar achteren, De Jong op het middenveld
De oefenmeester kan tegen Roda niet beschikken over de geschorste Rowan Besselink. Fedde de Jong begint daardoor aan de aftrap en Jason Meerstadt zakt terug naar de laatste linie. “Net als thuis tegen Eindhoven (2-0 winst, TR), toen ging het ook goed”, legt Dijkhuizen uit. “Voor Thomas Kok komt het nog te vroeg. Hij heeft drie oktober voor het laatst in de basis gespeeld. Hij mist ritme.”

‘Een lastige periode’
Tegen Vitesse maakte Kok weer voor het eerst minuten en kon hij een streep zetten onder een moeilijke tijd. “Ik voel me goed en ik ben klaar wanneer ze me nodig hebben. Het was natuurlijk wel een lastige periode”, aldus de verdediger. “Je bent niet bij de selectie. Je bent elke dag gewoon op de club, maar je ziet die jongens naar buiten gaan terwijl jij moet revalideren. Dat hoort helaas ook bij het voetbalbestaan. Het is gelukkig nu achter de rug.”

Zwemtraining in aanloop naar Roda
Dat Dijkhuizen voorzichtig is met zijn vice-aanvoerder is niet gek. De trainer merkt dat het drukke schema van de laatste weken zijn tol begint te eisen binnen de selectie. “De jongens hebben veel wedstrijden in de korte tijd gespeeld en sommigen zijn dat niet gewend”, geeft de trainer aan. “Dus zijn we gisteren gaan zwemmen in plaats van trainen, ook om de koppies leeg te maken.”

“Hopelijk speelt het tegen Roda geen factor en anders hoop ik dat de supporters ons nog een extra zetje geven waardoor ze het niet meer voelen”, aldus Dijkhuizen. “En dan kunnen we hopelijk de prijs pakken en dat met z’n allen vieren.”

Opstelling De Graafschap: Wieggers; Raterink, Meerstadt, Bultman, Symons; De Jong, Niemeijer, Gijselhart; Van der Heide, Boersma, El Kadiri.

Lees meer over:

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-03 at 21.15.28.jpeg

KIJK | Verkiezingsdebat Oude IJsselstreek gemeenteraadsverkiezing 2026

De negen lijsttrekkers van de gemeente Oude IJsselstreek zijn dinsdagavond met elkaar in debat gegaan. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de komst van een asielzoekersdorp, woningbouw en de toekomst van de DRU. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Oude IJsselstreek terug.

3d871405-c0a8-35b3-a18b-34685f52e76a.jpg

Motie van treurnis haalt het niet na ophef over 1000 euro-regeling in Lochem

De komst van een asielzoekerscentrum (azc) in Lochem houdt de gemoederen al maanden bezig. Tijdens een interpellatiedebat op maandagavond kwam de spanning tot een hoogtepunt. Aanleiding was het besluit van het college van burgemeester en wethouders om omwonenden een subsidie van maximaal 1000 euro te bieden voor zogenoemde 'preventieve beveiligingsmaatregelen' op eigen terrein. Het voorstel leidde tot landelijke media-aandacht en felle kritiek vanuit de oppositie.

Gemeentehuis OIJ20.jpg

LIVE | Verkiezingsdebat REGIO8 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek in debat bij REGIO8, andere gemeenten volgen

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Oude IJsselstreek bijt dinsdag het spits af bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen op het tv-kanaal van REGIO8.

WhatsApp Image 2026-03-02 at 20.01.05 (1).jpeg

Gemeente houdt sportschool op bedrijventerrein Ulft tegen: ‘Plek nodig voor industrie’

De gemeente Oude IJsselstreek wil niet dat er een sportschool komt in een bedrijfspand aan de Anton Tijdinklaan 3 in Ulft. Een ondernemer had plannen om een deel van het pand om te bouwen tot een vestiging van Anytime Fitness, maar het college werkt daar niet aan mee.

Jan Baggen winnaar beste boek Erfgoedcentrum.jpg

De Berkel van Baggen Beste Boek Achterhoek en Liemers: ‘Misschien volgt de Oude IJssel’

Jan Baggen is de winnaar van de prijs Beste Boek Achterhoek en Liemers van 2025. De Zutphense kunstschilder won zondagmiddag de wedstrijd van het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers met zijn boek ‘De Berkel, in de baan van de zon’.

WhatsApp Image 2026-03-03 at 08.32.04.jpeg

Automobilist ziet fietser over het hoofd in Gendringen

Een fietser is dinsdagochtend op de rotonde van de Staringstraat in Gendringen in botsing gekomen met een automobilist. De bestuurder van de auto zag de fietser bij het afslaan over het hoofd.