gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Succesvol vervoer eerste onderdelen Den Tol

17d594fc2a2bc9ee7093308a4595a1cd

De eerste fase van het vervoeren van onderdelen voor de windmolens op Windpark Den Tol in Netterden is goed verlopen. De initiatiefnemers melden dat het mogelijke verkeershinder door het exceptionele transport nog twee maanden kan duren.

Tim Rondeel |
"In principe is de eerste fase van het vervoer prima verlopen", laat Frank Simmes van Windpark den Tol weten. "We hebben hier en daar een kleine aanpassing gedaan aan een drempel, maar de weg is nu volledig vrij voor de nieuwe transporten." Het exceptionele transport van de onderdelen voor de negen windturbines die geplaatst worden in Netterden zal nog de aankomende twee maanden plaatsvinden. Op enkele plekken langs de route van Doetinchem naar Netterden werden enkele aanpassingen gedaan en die zijn volgens Simmes voldoende gebleken: "De aangepaste route heeft haar eerste krachtproef goed doorstaan en de weg is nu vrij voor de vervolgtransporten."

Nu de onderdelen op de plaats van bestemming zijn aangekomen is het wachten op het moment wanneer het bouwen gaat plaats vinden. "In principe was de planning dat vorige week de eerste torendelen zouden worden gehesen", aldus Simmes. "Door een aantal technische checks bleek dat er een aantal verbeterpunten noodzakelijk waren." Volgens de laatste planning worden dinsdag de eerste torendelen op elkaar gezet.

Oplevering beging 2022 mogelijk
De oplevering van de windturbines ligt voor op de oorspronkelijke planning die in januari van dit jaar is gemaakt. "Neemt niet weg dat er in de nieuwe planning, die een stuk naar voren is gehaald, altijd obstructies kunnen ontstaan die de planning weer wat naar achteren kunnen schuiven", vertelt het directielid van Windpark den Tol. "Wanneer we de huidige planning kunnen blijven volgen zou het mogelijk moeten zijn dat de Windturbines in januari of februari 2022 kunnen worden opgeleverd door Nordex."

Open gesteld voor belangstellende
"Er is veel belangstelling van het publiek voor de bouw van het park", vertelt Simmes. "Daarom organiseren wij op 2 oktober een open dag. Dit is midden in de bouwfase en bijzonder interessant voor de vele belangstellenden."

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

IMG_8781.JPG

Geklungel kost De Graafschap de wedstrijd in Venlo

De Graafschap wacht na drie speelronden nog op de eerste zege in de Keuken Kampioen Divisie. Ondanks een snelle voorsprong gaf de ploeg van Thomas Duivenvoorden de wedstrijd door geklungel uit handen in Venlo. VVV - van oud-trainer Marinus Dijkhuizen - won met 2-1 in De Koel.

VBVVVGRA10

De Graafschap treft oud-trainer Dijkhuizen in duel tegen VVV-Venlo

De Graafschap maakt zich op voor de derde competitiewedstrijd van het seizoen. Na een stroeve seizoenstart met een gelijkspel tegen Helmond Sport en een thuisnederlaag tegen Jong AZ treffen de superboeren zondagmiddag VVV-Venlo in de Koel.

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

Gerrits WeerpraotDUIM0

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend vanuit Mariënvelde

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Mariënvelde voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 14.31.25

Geen gewonden bij botsing tussen twee auto’s in Doetinchem

Twee personenauto’s zijn donderdagmiddag met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte niemand gewond.