gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Studenten terug op het Graafschap College

cf62ff1dd42c5cf24084a4e7f2cfa91b
Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Ik heb vooral de sociale contacten gemist”, vertelt studente Lana Nieboer, ook lid van de studentenraad. “Gewoon lekker die interactie tussen studenten.” Hoewel het praktijkonderwijs en examens wel fysiek plaatsvonden, is er ook nu weer ruimte voor les in klaslokalen. “Er is heel veel wel doorgegaan, maar nu mag alles weer”, vertelt Michiel Gerlagh, lid van het college van bestuur van het Graafschap College. “Natuurlijk wel met de beperkingen die er zijn, zoals mondkapjes en het afstand houden. Je zou eigenlijk een smiley op de mondkapjes moeten tekenen, want het is zo moeilijk kijken, maar ik denk dat alle studenten blij zijn dat ze er weer zijn.

”Hoewel de locaties van het Graafschap College open zijn, zijn niet alle klaslokalen gevuld. De regel dat een klas bij twee besmettingen overgaat op online onderwijs is geschrapt, maar een opleiding kan nog altijd beslissen om een les digitaal te laten geven als de leraar of een aantal studenten in quarantaine moeten. “Op het moment dat er meer dan een aantal studenten ziek zijn, wordt een hele klas naar huis gestuurd”, vertelt bestuurder Gerlagh. “Maar het valt mij eerlijk gezegd nog mee. Het is niet zo dat hier de halve school leegstaat omdat ze allemaal in quarantaine thuis zitten.”

Wegwerken achterstand
Lana merkt dat haar collega-studenten ook blij zijn dat er meer ruimte is voor fysiek onderwijs. “Je hebt altijd mensen die online prima vinden, maar het merendeel is blij dat ze weer terug mogen”, geeft de laatstejaarsstudente Zorg en Welzijn aan. Zelf gaat ze de komende maanden werken aan haar achterstand. “Maar ik denk niet dat de online lessen de achterstanden heeft verergerd, want ik had altijd opdrachten. Ik denk wel dat de ruimte en de omgeving waar je bent je stimuleert om dingen te doen.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees ook

Schermafbeelding 2026-06-24 165910

Auto meters meegesleept na botsing met vrachtwagen in Steenderen

Bij een ongeval op de L. Dolfinsweg in Steenderen zijn een auto en een vrachtwagen met elkaar in botsing gekomen. Het voertuig zou meters zijn meegesleept na de aanrijding.

NKTijdRijden10

Panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan bij oververhit NK tijdrijden in Laren

Ventilatoren aan, panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan. Het team van Kanjers voor Kanjers laat niets aan het toeval over bij een oververhit NK tijdrijden in Laren. “Gelukkig is het rondje ingekort”, zegt Jelle Schieven na afloop van de 27 kilometer tegen de klok.

Fietstocht goede doel Keppel  (6)

Fietsactie levert ruim 88.000 euro op voor Hersenstichting: ‘Hopen dat ze een medicijn vinden’

De Gruune Cross heeft voorlopig al ruim 88.000 euro opgehaald voor de Hersenstichting. Vrijdag fietsten 94 deelnemers een tocht van 65 kilometer door de Achterhoek. Het opgehaalde geld wordt gebruikt voor onderzoek naar een medicijn tegen dementie.

ZwarteCross20

Zwarte Cross wil wereldrecord breken met katapultsprong over Megatent

De organisatie van de Zwarte Cross heeft een spectaculaire stunt aangekondigd voor de komende editie van het festival. Freerunners Noa Diorgina Man en Jim van Nes wagen zich in Lichtenvoorde aan een katapultsprong van maar liefst 75 meter over de bekende Megatent.

MediaMarkt

College Doetinchem wil meewerken aan 33 appartementen op voormalig MediaMarkt-pand

Het college van burgemeester en wethouders van Doetinchem heeft in principe ingestemd met een plan om 33 appartementen te realiseren op de bovenste verdieping van het pand aan de Burgemeester van Nispenstraat. Het gebouw komt vanaf augustus, na vertrek van sportschool Basic-Fit, leeg te staan. Ook voor de begane grond en eerste verdieping is nu een invulling gevonden.

weth bland

Installatie college Berkelland niet volledig: Koenderink nog niet beëdigd

Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond zijn de nieuwe wethouders van de gemeente Berkelland benoemd. De avond kreeg echter een onverwachte wending bij de installatie van het nieuwe college. Wethouderskandidaat Ton Koenderink van Samen voor Berkelland kon niet worden benoemd en beëdigd, omdat de originele Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) nog niet beschikbaar was.