gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Studenten straat op voor inbraakpreventie

eb0f26fa3fce60939e5523fd9bf86314
Redactie REGIO8 |

"Als er camera's hangen bijvoorbeeld, dan gaan we de mensen inlichten dat ze die camera's kunnen registreren", legt student Leon van der Wal uit. "Dan kan de politie die beelden gebruiken als er een inbraak op de oprit gebeurd." Het doel van de actie is om de heterdaadkracht te vergroten. De politie is blij met de preventieactie, want er komt weinig input vanuit de bevolking. "We merken dat er een bepaalde terughoudendheid is als het gaat om melden van verdachte situatie", aldus operationeel expert Herman ter Haar. "Ze proberen een aantal doelgroepen te bewegen om toch wat vaker het te melden als ze verdachten zaken zien." De studenten spraken onder andere op straat hondenbezitters, buurtzorgmedewerkers en postbodes aan.

Een van de onderliggende doelen is om het aantal woninginbraken te verminderen, hoewel de politie daar al een dalende trend in ziet. "We zien een hele forse afname van het aantal woninginbraken", aldus Ter Haar. "Maar het is natuurlijk niet alleen gericht op woninginbraak. Er kunnen allerlei criminele feiten plaatsvinden waar we graag met de burger over willen praten." De studenten merken dat er positief op de actie gereageerd wordt. "We zijn er tenslotte toch om ze te helpen", aldus student Jamie van Andel. "Ze zijn blij dat we ze informeren en dat wij ook hier een steentje bijdragen."

Foto: REGIO8

Lees ook

IMG_8781.JPG

Geklungel kost De Graafschap de wedstrijd in Venlo

De Graafschap wacht na drie speelronden nog op de eerste zege in de Keuken Kampioen Divisie. Ondanks een snelle voorsprong gaf de ploeg van Thomas Duivenvoorden de wedstrijd door geklungel uit handen in Venlo. VVV - van oud-trainer Marinus Dijkhuizen - won met 2-1 in De Koel.

VBVVVGRA10

De Graafschap treft oud-trainer Dijkhuizen in duel tegen VVV-Venlo

De Graafschap maakt zich op voor de derde competitiewedstrijd van het seizoen. Na een stroeve seizoenstart met een gelijkspel tegen Helmond Sport en een thuisnederlaag tegen Jong AZ treffen de superboeren zondagmiddag VVV-Venlo in de Koel.

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

Gerrits WeerpraotDUIM0

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend vanuit Mariënvelde

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Mariënvelde voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 14.31.25

Geen gewonden bij botsing tussen twee auto’s in Doetinchem

Twee personenauto’s zijn donderdagmiddag met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte niemand gewond.