Ulft, Netherlands

Starterslening in Lochem gaat omhoog naar landelijke maximum 50.000 euro

Gemeentehuis Lochem. REGIO8.
De starterslening voor woningzoekenden in Lochem gaat omhoog naar 50.000 euro. Het bedrag staat nu al jaren op 35.775 euro en wordt opgetrokken naar het maximum wat landelijk is toegestaan.
Domien Esselink | 10 november 2025 22:06 | Aangepast op 10 november 2025 22:06
Het CDA kwam maandagavond met een motie tijdens de raadsvergadering over de begroting, om het bedrag van de starterslening op te trekken. Wethouder Marja Eggink was ‘blij’ met het voorstel van het CDA en verklaarde ook te willen kijken naar het totale budget voor ‘alle leningen’, “want we gaan meer huizen bouwen.”

CDA-raadslid Pieter Bas ter Maat kreeg vervolgens steun van meerdere fracties, die de motie mee wilden indienen. Fractievoorzitter Marleen van der Meulen van D66 wilde nog van wethouder Eggink weten of er veel gebruik is gemaakt van de starterslening? Nog voordat ze kon antwoorden deed Ter Maat dat, lachend: “Hier staat er ook één die er gebruik van heeft gemaakt.”

De wethouder vertelde vervolgens dat ‘dertien, veertien’ maal gebruik is gemaakt van de startersregeling. Het voorstel van de verhoging naar 50.000 euro werd unaniem aangenomen.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Meest gelezen

Flatgebouw ontruimd na harde explosie in Doetinchem

Redactie REGIO8 | 18 nov 2025 21:19

Ulftse vuurwerkhandelaar ziet nu al extreme verkoopdrukte

Remco Geurts | Bart Sollman | 12 nov 2025 16:41

Lees ook

Van onbekenden tot vrienden: Chris en Hussein over Buddy to Buddy Lochem

Sinds april is de gemeente Lochem gestart met een project dat nieuwkomers die hun land moesten verla...

Lochem wil afvaldump tegengaan met containertuintjes: ‘Het is iedere dag raak’

De gemeente Lochem heeft een waar afvalprobleem. Verschillende soorten afval belanden steeds vaker n...

Inwoners Almen en Gorssel kunnen zwemmen in nieuw bad

De inwoners van Almen en Gorssel kunnen zwemmen in de vernieuwde baden, respectievelijk de Berkel en...

GroenLinks-PvdA Lochem boos om afschrikmethode met dode kraaien

GroenLinks-PvdA Lochem maakt zich boos om de meerdere dode kraaien die in Lochem hangen om andere vo...

Lochem durft het aan: politiek beslist over nieuwe zwembaden en beheerstichting

De gemeenteraad van Lochem spreekt maandagavond over de begroting 2026 én over de oprichting van een...

Aanpak N348 bij Epse moet eind maken aan dagelijks dichtslibben bij A1-oprit

Al jaren staat de N348 bij Epse symbool voor fileleed in de spits. Nu komt er eindelijk beweging: de...