gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Sproeiverbod rond kwetsbare natuurgebieden

3206215717ddbabcb54984fde3b2ccfa.jpg

Het Waterschap Rijn en IJssel heeft een verbod ingevoerd op het oppompen van grondwater rond twee kwetsbare natuurgebieden. Het gaat om De Zumpe bij Doetinchem en het Stelkampsveld in Borculo en een beschermingszone om deze locaties heen.

Redactie REGIO8 |
“De grondwaterstanden zijn zo laag, dat de kritieke ondergrens ook dit jaar toch bereikt is en een verbod nodig is om de natuur te beschermen”, meldt het waterschap over de reden om het verbod in te stellen. “De droogte kan namelijk schade veroorzaken in deze gebieden.” Het zogenaamde onttrekkingsverbod is donderdagmiddag om 12.00 uur ingegaan en geldt voor onbepaalde tijd. Vorige maand werd er ook al een verbod op het onttrekken van oppervlaktewater ingesteld in de regio.

Het verbod rond kwetsbare natuurgebieden is nodig omdat er specifieke soorten zijn die volgens het waterschap natte omstandigheden nodig hebben. “Bijzondere soorten die natte omstandigheden nodig hebben, zoals de gevlekte orchis, parnassia en klokjesgentiaan, kunnen verdwijnen”, meldt het waterschap. “Onttrekkingen in de nabijheid van deze natuurgebieden kunnen de grondwaterstand extra verlagen. Daarom is een sproeiverbod nu nodig.”

Vierde keer in vijf jaar
Het is de vierde keer in vijf jaar tijd dat de Achterhoek te kampen heeft met droogte. Door maatregelen die zijn genomen is de grondwaterstand wel langzamer gedaald dan in eerdere jaren. “Zo zijn grote grondwaterpompinstallaties verplaatst, het watersysteem aangepast, sloten gedempt en extra schotten en stuwen geplaatst zodat het regenwater de grond in kan zakken", somt het waterschap op. "De droogte is dus één à twee maanden uitgesteld."

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.