Ulft, Netherlands

Spoorwegovergangen vanaf zaterdag dicht vanwege spoorwerkzaamheden

Foto: REGIO8
Verschillende spoorwegovergangen in de Achterhoek worden dit weekend tijdelijk afgesloten vanwege werkzaamheden aan het spoor tussen Doetinchem en Aalten. Weggebruikers worden dan omgeleid via gele borden.
Anton Adelaar | 25 juni 2024 13:13 | Aangepast op 25 juni 2024 13:13
Aannemer Swietelsky start vanaf zaterdag namens ProRail met de werkzaamheden. "Het hele spoor tussen Doetinchem en Winterswijk wordt volledig vernieuwd", liet ProRail eerder al op hun site weten. "Dat betekent nieuwe rails, dwarsliggers, ballastgrind, wissels en kabels en leidingen over ongeveer vijftien kilometer spoor." Ook worden er enkele overwegen aangepakt, sommige hekwerken vernieuwd en er komen 'verwarmingen' in de wissels op het spoor in Varsseveld en Aalten.

Tijdens de werkzaamheden is er geen treinverkeer mogelijk en zet vervoerder Arriva bussen in om reizigers te vervoeren. Ook worden enkele overwegen verschillende dagen afgesloten voor weggebruikers. Onder meer de Denneweg in Doetinchem, de Akkerstraat in Gaanderen, en in Varsseveld de Sinderenseweg, Heusinkvelderstraat en Rademakersbroek zijn zaterdag afgesloten vanaf 01.00 uur. De Varsseveldseweg in Terborg sluit al een uur eerder.

Omleidingen en verkeersregelaars
Met gele borden worden wegomleidingen en transportroutes aangegeven die ProRail met de betrokken gemeenten en provincie Gelderland heeft afgesproken. Bij de spoorwegovergang aan de Idinkweg in Varsseveld worden tussen 29 juni en 5 juli tussen 07.00 en 19.00 uur verkeersregelaars ingezet om sluipverkeer te voorkomen. Deze overweg wordt veel gebruikt, omdat er aan de overzijde van het spoor een aantal sportvelden liggen. Bij de overweg in Terborg kunnen voetgangers en fietsers gebruikmaken van een door bouwhekken gemaakte sluis. Ook daar worden verkeersregelaars ingezet.

De werkzaamheden aan het spoor duren tot en met 9 juli. De overwegen in Doetinchem, Gaanderen en Sinderenseweg worden los van elkaar tussen 2 en 5 juli weer toegankelijk gemaakt. Kijk hieronder op het kaartje voor een volledig overzicht.

Lees ook

Fonteintjes in Doetinchems plantsoen stonden tijdelijk droog: dit is waarom

Het Mark Tennantplantsoen is voor jong en oud een bekende plek om even af te koelen bij de fonteintj...

Achterhoek verwelkomt nieuwe TOP bij Villa Ruimzicht in Doetinchem

Villa Ruimzicht in Doetinchem is officieel benoemd tot Toeristisch Overstap Punt (TOP). Daarmee krij...

Metzo College in Doetinchem zegt vaarwel tegen telefoons op school

Even snel scrollen op TikTok in de pauze, of een Snapchat sturen naar je vrienden? Op het Metzo Coll...

Riolering gooit roet in het eten bij werkzaamheden J.F. Kennedylaan in Doetinchem

De gemeente Doetinchem is momenteel bezig met het tweede deel van de werkzaamheden aan de J.F. Kenne...

22-jarige man uit Doetinchem veroordeeld voor medeplegen brandstichting in Beuningen

Een 22-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld voor het medeplegen van brandstich...

Fietser belandt op voorruit bij aanrijding op Broekstraat in Aalten

Een fietser en automobilist zijn dinsdagavond op een kruispunt aan de Broekstraat in Aalten frontaal...