Ulft, Nederland
Terug

Sociale kerstsfeer voorop in Bocholt, met oog voor veiligheid

125f546c94d9278139760ba33ee80524.jpg

Dit weekend zijn er in de regio weer volop kerstmarkten te bezoeken, ook net over de grens in Duitsland. In de Duitse stad Bocholt wordt rekening gehouden met veel bezoekers uit Nederland. De kerstmarkt daar trekt al jaren mensen uit de grensstreek en daar hebben de Bocholtenaren zich op toegespitst.

Eveline Zuurbier |  | Aangepast op
Volgens Ludger Dieckhues van het stadsmanagement van Bocholt komen er traditioneel veel Nederlanders naar de kerstmarkt. Dat lijkt dit jaar niet anders. “We hebben het idee dat er zelfs iets meer mensen de grens oversteken,” zegt hij. De kerstmarkt in Bocholt is niet groot, maar staat vooral bekend om de sfeer en het sociale karakter.

De markt vindt plaats in het centrum van de stad, rond het historische stadhuis. Bezoekers gebruiken de kerstmarkt vooral als ontmoetingsplek. Na het winkelen in de binnenstad wordt er op het plein iets gegeten of gedronken. Dat geldt niet alleen voor inwoners van Bocholt, maar ook voor bezoekers van buiten de stad, waaronder Nederlanders. “De Bocholtenaren maken er wat van. En dat men elkaar op de kerstmarkt kan treffen, is onze sociale cultuur die we graag willen overbrengen.”

Om het centrum in kerstsfeer te brengen zijn er verspreid door de stad lichtdecoraties en verlichte figuren geplaatst. Nieuw dit jaar zijn skigondels op het plein, waarin bezoekers kunnen plaatsnemen. Daarnaast ligt er, net als vorig jaar, een ijsbaan op het Norderplatz, vlak bij het winkelgebied.

Strenge veiligheidsmaatregelen na Berlijn en Maagdenburg
Net als bij andere grote evenementen in Duitsland zijn de veiligheidsmaatregelen rond de kerstmarkt aangescherpt. De straten rond het centrum zijn afgesloten met onder meer plantenbakken en betonnen barrières. Dat moet voorkomen dat voertuigen het marktgebied kunnen inrijden. Volgens Dieckhues zijn die maatregelen inmiddels gebruikelijk. “Mensen willen zich veilig voelen als ze een kerstmarkt bezoeken.”

Het is lastig om precies te zeggen hoeveel mensen de kerstmarkt bezoeken. Volgens de organisatie is het niet alleen in het weekend druk, maar ook doordeweeks in de avonduren. Vooral op vrijdag- en zaterdagavond is het centrum goed gevuld.
De kerstmarkt in de stad maakt deel uit van de Bocholtse kersttraditie en trekt ieder jaar buitenlandse bezoekers, ook uit België, zegt Dieckhues. De markt is nog tot 22 december dagelijks tot in de avonduren geopend.
3e5d834f6549cba6a9c99768ad6554ef.jpg
84842c52d9f567da8d9e84c4e11deecc.jpg

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-02 at 20.01.05 (1).jpeg

Gemeente houdt sportschool op bedrijventerrein Ulft tegen: ‘Plek nodig voor industrie’

De gemeente Oude IJsselstreek wil niet dat er een sportschool komt in een bedrijfspand aan de Anton Tijdinklaan 3 in Ulft. Een ondernemer had plannen om een deel van het pand om te bouwen tot een vestiging van Anytime Fitness, maar het college werkt daar niet aan mee.

Jan Baggen winnaar beste boek Erfgoedcentrum.jpg

De Berkel van Baggen Beste Boek Achterhoek en Liemers: ‘Misschien volgt de Oude IJssel’

Jan Baggen is de winnaar van de prijs Beste Boek Achterhoek en Liemers van 2025. De Zutphense kunstschilder won zondagmiddag de wedstrijd van het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers met zijn boek ‘De Berkel, in de baan van de zon’.

WhatsApp Image 2026-03-03 at 08.32.04.jpeg

Automobilist ziet fietser over het hoofd in Gendringen

Een fietser is dinsdagochtend op de rotonde van de Staringstraat in Gendringen in botsing gekomen met een automobilist. De bestuurder van de auto zag de fietser bij het afslaan over het hoofd.

WhatsApp Image 2026-03-02 at 16.58.38.jpeg

Fietser raakt gewond door aanrijding met gemeentevoertuig in Groenlo

Een fietser is maandagmiddag gewond geraakt bij aanrijding met gemeentevoertuig op de Stationslaan in Groenlo. Het slachtoffer is meegenomen per ambulance naar het ziekenhuis.

BerkhyusenKruisberg.jpg

Kan Doetinchem Herdenkt gevangenen op De Kruisberg blijven herdenken? ‘Cruciaal jaar’

Het zijn onzekere tijden voor stichting Doetinchem Herdenkt, gevestigd op voormalig gevangenisterrein De Kruisberg. Maandag is het 81 jaar geleden dat 46 mannen gefusilleerd werden aan de Rademakersbroek bij Varsseveld. Zij zaten gevangen op De Kruisberg. Op welke manier hun verhalen daar verteld blijven worden is nog ongewis.

e13f704a-62b8-3ae4-8971-a5faf5ee98b1.jpg

Doetinchemse lelieteler stopt door onduidelijk beleid rond lelieteelt

Het beleid rond de lelieteelt in Nederland dreigt een lappendeken te worden nu meer dan tien gemeenten eigen regels opstellen. In onze provincie gaat het om Lochem. De onzekerheid heeft inmiddels één lelieteler doen besluiten te stoppen.