gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Sociale huurwoningen op plek sloopflats

ce87b36183b9f6bccd12212e372d0a1c

Woningcorporatie Sité laat zeventig sociale huurwoningen bouwen op de plek van de sloopflats aan de Beethovenlaan in Doetinchem. Na de sloop worden er twee gebouwen teruggeplaatst op de locatie.

Serena Speet |  | Aangepast op
Het gaat volgens Sité Woondiensten in totaal om zestien tweekamer- en 54 driekamerappartementen in de twee nieuwe gebouwen. Dat zijn zes woningen meer dan het huidige aantal in de sloopflats, een wens van de opdrachtgever. De tweekamerappartementen zijn volgens Sité met name geschikt voor starters, terwijl de driekamerappartementen 'rollatorgeschikt' worden en daarom passen bij 55-plussers. Op de daken van de nieuwe hoogbouw is ruimte voor zonnepanelen.

Sité kijkt naar mogelijkheden om voorrang te geven aan 55-plussers uit de nabijgelegen Muziekbuurt bij het verhuren van de woningen. “Dit doen we om doorstroming op de woningmarkt op gang te helpen", aldus directeur-bestuurder Els Birkenhäger van Sité. "Tegelijkertijd zijn deze 55-plussers gebaat bij een woning die op de toekomst is voorbereid. Een win-winsituatie dus.”

Bouw start dit jaar
Ook de omgeving van de flats wordt aangepakt. Dit gebeurt in overleg met buurtbewoners en nieuwe huurders. De sloop van de huidige bebouwing moet deze maand nog starten. Daarom moesten een aantal daklozen die de flats gekraakt hadden deze woningen verlaten. De bouwwerkzaamheden moeten voor het einde van het jaar beginnen. De oplevering van de zeventig appartementen staat gepland voor 2023.

Foto: Sité Woondiensten

Lees meer over:

Lees ook

112Doetinchem

Brand in groenstrook Doetinchem: aangifte tegen daders gedaan

Een stuk bosschage langs de Oostelijke Randweg in Doetinchem is dinsdagmiddag afgebrand. Dit gebeurde nadat vier jongeren daar met vuur speelden. Eén van de vier jongeren bleef ter plaatse, terwijl de andere drie wegvluchtten.

04 Sluis de Pol0

Historische maatregel; sluizen Oude IJssel voor het eerst op slot

Sluis de Pol bij Gaanderen en sluis Doesburg gaan op slot. Waterschap Rijn en IJssel zet de enige twee sluizen van de Oude IJssel dicht om te voorkomen dat er te veel water uit de rivier loopt. Het is een historisch ingrijpen, nooit eerder gingen de sluizen volledig dicht voor de recreatievaart.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

BloemenHalen10

Logistieke operatie in Varsseveld: 1600 kratten met bloemen voor het corso aangekomen

Het is jaarlijks een hele logistieke operatie. De organisatie van het Volksfeest Varsseveld haalt in de week van de optocht maar liefst 1600 kratten met bloemen naar het dorp, bedoelt voor de wagenbouwers. Maandagavond werd er begonnen met ophalen in Lichtenvoorde en Winterswijk. Later volgen nog Rekken, Beltrum en het Brabantse Zundert.

WhatsApp Image 2026-08-11 at 11.58.25

Auto brandt volledig af op rotonde in Gendringen

Een auto is dinsdagochtend volledig afgebrand op een rotonde in Gendringen. De bestuurder van het voertuig is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Het slachtoffer had brandwonden.

NUB-Auto-Neede1

Auto belandt in sloot in Neede

Dinsdagochtend is een auto in Neede in een sloot belandt. Bij het incident is niemand gewond geraakt.