gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Smakenrad slaagt niet in Enschede, groot reuzenrad voorlopig in Neede

c3036d2816c35ba9753fc270875d396c

Het zeventig meter hoge reuzenrad van een Needse attractiebouwer dat in Enschede dienst deed als restaurant stopt en krijgt een nieuwe toekomst. Tijdens coronatijd was het ‘Smakenrad’ een manier toch te kunnen dineren in een eetgelegenheid, maar het concept blijft nu niet meer uit te kunnen.

Jasper Hazelaar |
“Ze zijn in coronatijd begonnen met het concept en wilden er graag meer doorgaan, maar het bleek niet de goede tijd ervoor”, zegt Amy Kroon namens attractiebouwer KMG Rides uit Neede. “Alles wordt duurder en het wordt heel moeilijk. Het was gewoon niet haalbaar. Dat is in die zin heel jammer.” Volgens 1Twente zou de toegangsprijs met 35% omhoog moeten om het rendabel te houden. Dat is reden voor de initiatiefnemer om het metershoge transportabele rad niet opnieuw op te bouwen in Enschede.

Vanaf eind oktober staan de losse onderdelen bij het bedrijf in Neede in afwachting van wat komen gaat, het wordt daar niet opgebouwd. “Ik zou echt niet durven zeggen wat het gaat worden”, zegt Kroon over de toekomst van het rad. “Ik denk dat het ergens gewoon een reuzenrad wordt, maar wij weten het ook pas een paar weken. Het blijft hier staan tot we een andere functie gevonden hebben."

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

BusjevoorViggo

Arriva schrapt busstalling in Terborg na kritiek van inwoners

Streekvervoerder Arriva heeft haar plannen voor een laadplein in Terborg aangepast. In eerste instantie was er sprake dat er ook een bussenstalling zou komen, maar dit gaat niet meer door. Ook gaat de vervoerder geen extra busritten inzetten tussen Terborg en Gaanderen.

GRAEMM0

De Graafschap onderaan, Duivenvoorden houdt vertrouwen: 'Dit is de club onwaardig'

Vier punten uit zeven wedstrijden en hekkensluiter van de Keuken Kampioen Divisie. Het is de harde realiteit voor De Graafschap. De competitiestart is voor de Superboeren ver onder de maat, maar trainer Thomas Duivenvoorden blijft vertrouwen houden in zijn ploeg. Zondag moet thuis tegen FC Den Bosch de broodnodige winst volgen.

MexMeerdinkNIETVANONS

Vader trots na Oranje-debuut Meerdink: ‘Het was een supermooi moment’

De uit Winterswijk afkomstige Mexx Meerdink heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De spits van AZ viel na een half uur spelen in tijdens het Nations League-duel tegen Duitsland en liet direct een goede indruk achter. Nederland speelde uiteindelijk met 1-1 gelijk.

ulft112

Moeder met baby naar ziekenhuis na botsing in Ulft

Bij een ongeval bij Ulft zijn vrijdagochtend twee auto’s zwaar beschadigd geraakt. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen, wel moet een moeder met haar baby ter controle naar het ziekenhuis.

BoumansStopt0

Met gemengde gevoelens stopt Boumans als burgemeester: ‘Ik heb hier mezelf kunnen zijn’

Na bijna tien jaar als burgemeester neemt Mark Boumans per 1 december afscheid van de gemeente Doetinchem. Dat maakte hij donderdagavond bekend tijdens de raadsvergadering. Het nieuws kwam hard aan bij de gemeenteraad. Boumans vertrekt met gemengde gevoelens: “Dit stadhuis, de stad, dat voelt als een warme en goed passende jas.”

Vrije grensovergang

Grenscontrolefuik Beek na twee jaar weggehaald: 'Lekker doorrijden'

Geen dagelijkse files meer, geen oponthoud meer voor vrachtwagenchauffeurs. Alle extra verkeersborden, pijlwagens en andere afzettingen bij de grensovergang Beek/Elten zijn weggehaald. De snelweg A12/A3 is vrijdagochtend, 25 september, in alle vroegte weer volledig vrijgegeven.