gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Slingeland Ziekenhuis alweer getroffen door wateroverlast, derde keer in een jaar

0e0a774d361e179d578564a657b9308d.jpg

De stevige regenbui van maandagavond heeft voor behoorlijke overlast gezorgd, ook bij het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem. Met zandzakken en waterpompen werd alles in het werk gesteld om het water buiten de deur te houden.

Hidde Vinkenvleugel | Remco Geurts |  | Aangepast op
“Voor de deur van de Spoedeisende Hulp (SEH) stond wel 20 tot 25 centimeter water,” zegt staffunctionaris veiligheid Bert Wierenga. “Dat komt op sommige plekken door de muur heen, maar gelukkig heeft dat niet veel overlast veroorzaakt.” Bij soortgelijke situaties wordt een noodplan ingeschakeld. Veel mensen komen daarbij kijken, waaronder een speciaal crisisteam om de acute zorg draaiende te houden. “Het crisisteam, een extra schoonmaakteam, mensen van techniek en beveiliging, en nog meer mensen zijn opgeroepen om het probleem op te lossen,” legt Wierenga uit.

Door het water kon de SEH niet fatsoenlijk functioneren. Hierdoor ging de deur van de acute zorg een tijdje op slot en moesten sommige patiënten naar omliggende ziekenhuizen uitwijken. “We willen natuurlijk de acute zorg zo goed mogelijk verlenen, en dat lukt dan niet,” beschrijft Wierenga. “We vragen dan hulp van de andere regionale ziekenhuizen. We moeten rekenen op elkaars hulp.”

In 2010 ook, dit jaar al drie keer
Het is niet de eerste keer dat het ziekenhuis te maken krijgt met natte voeten. “In 2010 is er ook een soortgelijke regenbui geweest en dit jaar al drie keer, terwijl dat normaal gesproken slechts één keer in de honderd jaar gebeurt,” legt Wierenga uit. “We hebben veel maatregelen genomen, zoals het verhogen van de straat en het klaarleggen van zandzakken, zodat die gebruikt kunnen worden als de nood het hoogst is.”

Nieuw ziekenhuis
Een regenbui tegenhouden is helaas niet mogelijk. Er wordt echter nog nagedacht over wat er de komende tijd eventueel beter kan. Ook nu er een nieuw Slingeland Ziekenhuis in aantocht is. “We zitten hier waarschijnlijk nog wel zo’n drie jaar, dus we kunnen niet zeggen dat we er niets aan gaan doen,” legt Wierenga uit. “Wat we hier nu van leren, kunnen we straks ook gebruiken in het nieuwe ziekenhuis.”

Lees ook

fatbike doetinchem 3.jpg

Doetinchem sluit fatbikeverbod niet uit: ‘We volgen andere gemeenten met belangstelling’

Waar steden als Amsterdam en Enschede recent maatregelen hebben getroffen tegen overlast van fatbikes, blijft dit in Doetinchem voorlopig nog uit. De gemeente volgt de ontwikkelingen in de steden wel “met belangstelling”.

30db8291-449f-4012-beed-d62ed1965025.jpg

Motorrijder gewond na aanrijding met busje op N18 bij Heelweg

Een motorrijder is vrijdagochtend zwaargewond geraakt bij een aanrijding met een busje in Heelweg. De man is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis in Enschede.

35a09fd2-24db-42f8-a8a3-2dbe98b3d2b2.jpg

Scooterrijder overleden na eenzijdig ongeval in Westendorp

Bij een eenzijdig verkeersongeval in Westendorp is vrijdagochtend een persoon om het leven gekomen. Er is een onderzoek gestart naar de toedracht.

Omroep GLD honden.jpg

Hooligans verpesten voetbalfeest: 'Mensen geslagen met stalen kettingen'

Grof geweld, vuurwerk en supporters die naar het ziekenhuis zijn gebracht. Het is de afdronk van de bekerfinale tussen VV Bennekom en Longa '30, die woensdagavond op het terrein van DVC'26 in Didam is gespeeld. Teleurstelling en frustratie overheersen bij het organiserende DVC'26 en Longa '30, dat het duel met 5-4 verloor.

Duitse Politieauto 5.jpeg

Duitse justitie vervolgt man uit Ulft om ‘woekerhuur’ voor arbeidsmigranten

Een man uit Ulft wordt in Duitsland vervolgd voor woekerhuur aan arbeidsmigranten in de vleessector. Ook twee andere Nederlandse bestuurders van het uitzendbureau, die in Kleve wonen, moeten zich verantwoorden.

Defensie_030.png

Grootste landmachtoefening in twintig jaar trekt door de Achterhoek

De Nederlandse landmacht is begonnen aan de grootste oefening van dit jaar. De oefening heeft de naam ‘Fighter Lion’ en loopt tot begin juli. De oefening is in de Achterhoekse grensregio goed zichtbaar. In juni trekken duizenden militairen met een groot aantal legervoertuigen door de Achterhoek naar Duitsland.