gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Maas Willemsen uit Harfsen jaagt met SC Heerenveen op Europees voetbal

Maas Willemsen Heerenveen
Foto: REGIO8

Hij heeft zich het niveau heel snel eigen gemaakt en mogelijk kan hij tijdens deze voorbereiding alweer een volgende stap maken. Vooralsnog is Maas Willemsen (23) op zijn plek bij Heerenveen, waar hij zich nog voldoende kan ontwikkelen.

Lucca Overkamp |  | Aangepast op

De centrale verdediger, die een jaar geleden transfervrij De Graafschap verruilde voor de Friese eredivisieclub, speelde in de voorbereiding een oefenwedstrijd tegen de club waar hij elf jaar heeft gevoetbald. Hij zag zijn voormalige ploeggenoten kansloos van het veld gaan (7-2) en die score had nog veel hoger kunnen uitvallen.  

De oefenwedstrijd tegen De Graafschap was niet het eerste weerzien van Willemsen met de club. Voorafgaand aan de thuiswedstrijd van vorig seizoen tegen MVV nam de linkspoot officieel afscheid en ook later in het seizoen kwam hij nog eens naar De Vijverberg. “Toen Joran Hardeman, waar ik veel mee samen gespeeld heb en ik ook nog steeds veel contact mee heb, voor het eerst na zijn blessure weer een basisplaats had, ben ik ook komen kijken. Beide keren was het erg leuk om terug te zijn. Ik ken ook nog best een aantal jongens en stafleden vanuit mijn tijd in de jeugd en bij het eerste.”

Willemsen begon zijn tijd bij SC Heerenveen als reserve, maar al in speelronde zes van het vorige seizoen kreeg hij de kans in de basisopstelling. Sindsdien verdween Willemsen niet meer uit de Friese eerste elf en speelde hij zich in de kijker bij de (sub)top van Nederland. “Het is waar je op hoopt als je zo’n stap maakt”, vertelt Willemsen. “Op een hoger niveau worden er nieuwe dingen van je gevraagd en moet je je aan allerlei dingen aanpassen, in het tempo, handelingssnelheid en vooral in het positie kiezen. Dat zijn dingen waar ik in heb moeten meegroeien. Het gaat hier iedere dag sneller, waardoor ik me dat op een gegeven moment ook vanzelf eigen heb gemaakt.”

“Bij De Graafschap voelde ik dat ik klaar was voor een volgende stap. Ik voelde me heel comfortabel bij De Graafschap, heb er lang gezeten en kijk goed terug op mijn tijd bij de club. Maar ik was ook transfervrij en dit kwam op mijn pad. Dan denk ik dat iedereen deze stap, een stap naar de Nederlandse subtop, want dat is gewoon wat SC Heerenveen is, begrijpt.”

Achterhoekse roots en de Universiteit
“Ik kom nog regelmatig in de Achterhoek, want mijn ouders wonen nog in Harfsen. Hen zie en spreek ik nog veel. En ook wonen er nog veel vrienden van mij daar, waardoor ik nog geregeld in de Achterhoek kom. De voorkant van de Achterhoek dan”, zegt Willemsen op luchtige toon.

Daarnaast is Willemsen naast zijn carrière als profvoetballer ook nog filosofiestudent aan de Radboud Universiteit in Nijmegen. “Dat gaat goed en doe ik nog steeds. Het gaat wel op rustiger tempo dan voorheen, ik denk op de helft van de snelheid van voorheen. Dat komt doordat ik merk dat voetballen in de Eredivisie gewoon best wel tijd en energie vraagt. Maar ik doe het dus nog steeds en dat gaat prima.”

Waar ligt de toekomst?
Voor Willemsen is sluimerende interesse van andere clubs en mogelijk kan de verdediger dus al na één seizoen Heerenveen verlaten. Zelf is Willemsen er nuchter onder. “De volgende stappen in mijn ontwikkeling zetten kan denk ik zowel bij Heerenveen als ergens anders. Voor nu ben ik erg blij hier te zijn. Richting het einde van vorig seizoen hebben we als team echt een hele mooie ontwikkeling doorgemaakt en ik denk dat er nog heel veel rek in zit, ook persoonlijk.”

“Met de kwaliteiten die we nu in de selectie hebben is Europees voetbal een reëel doel. Dat is ook iets wat SC Heerenveen gewoon een keer verdient. Als de selectie bij elkaar blijft, dan kunnen we dat dit seizoen behalen.”

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-11 at 16.14.17

Bisschop Ronald Cornelissen terug op vertrouwde grond tijdens Gaanderense kermis

De kermis in Gaanderen krijgt dit weekend bijzonder bezoek. Bisschop Ronald Cornelissen keert zondag terug naar zijn geboortedorp. Hij draagt in de St. Martinuskerk een speciale gildemis op vanwege het 155-jarig bestaan van schutterij St. Martinus.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 23.43.51

De Graafschap vecht zich naar de winst in Emmen

De Graafschap heeft met 1-2 gewonnen van FC Emmen. Het was een zwaarbevochten winst op de Oude Meerdijk, maar met name door een sterke teamspirit konden de drie punten uiteindelijk worden veiliggesteld.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 09.29.34 (2)

Wandeling in Wehl maakt zelfdoding bespreekbaar: 'Je voelt je gedragen door elkaar'

Een groep mensen zich verzamelden zich op de vroege vrijdagochtend voor een bijzondere wandeling in Wehl. Tijdens Walk into the Light liepen meer dan dertig deelnemers symbolisch van het donker naar het kleurrijke ochtendlicht. Onderweg werd gesproken over zelfdoding, verlies en moeilijke periodes, maar was er ook ruimte voor stilte en bezinning.

leegstand eibergen spiegeling lege winkelpanden

Kleine middenstand kwijnt weg door grenswinkelen: ‘Help ons, we zitten aan de taks’

Het is een noodkreet van Peter Stoverink, voorzitter van de Eibergse centrumondernemers, en wethouder Han Boer van Berkelland. Tijdens een bezoek van Tweede Kamerleden aan het centrum van Eibergen waarschuwen zij voor de gevolgen van grenswinkelen. “Ambachtelijke winkels en de kleine lokale middenstand kwijnen weg. Dat gebeurt niet alleen in Eibergen, maar ook in plaatsen als Neede en Groenlo. Het speelt langs de hele grens. Help ons, we moeten hier samen iets aan doen.”

GerritGaanderen0

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij de kermis in Gaanderen voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 11.41.23

Enorme explosie Eibergen: politie start grootschalig onderzoek naar mogelijke aanslag

In de nacht van donderdag op vrijdag is de Eikenlaan in Eibergen opgeschrikt door een hevige explosie. Wat de oorzaak is van de explosie is niet bekend, de politie houdt wel rekening met een aanslag.