gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Maas Willemsen uit Harfsen jaagt met SC Heerenveen op Europees voetbal

Maas Willemsen Heerenveen
Foto: REGIO8

Hij heeft zich het niveau heel snel eigen gemaakt en mogelijk kan hij tijdens deze voorbereiding alweer een volgende stap maken. Vooralsnog is Maas Willemsen (23) op zijn plek bij Heerenveen, waar hij zich nog voldoende kan ontwikkelen.

Lucca Overkamp |  | Aangepast op

De centrale verdediger, die een jaar geleden transfervrij De Graafschap verruilde voor de Friese eredivisieclub, speelde in de voorbereiding een oefenwedstrijd tegen de club waar hij elf jaar heeft gevoetbald. Hij zag zijn voormalige ploeggenoten kansloos van het veld gaan (7-2) en die score had nog veel hoger kunnen uitvallen.  

De oefenwedstrijd tegen De Graafschap was niet het eerste weerzien van Willemsen met de club. Voorafgaand aan de thuiswedstrijd van vorig seizoen tegen MVV nam de linkspoot officieel afscheid en ook later in het seizoen kwam hij nog eens naar De Vijverberg. “Toen Joran Hardeman, waar ik veel mee samen gespeeld heb en ik ook nog steeds veel contact mee heb, voor het eerst na zijn blessure weer een basisplaats had, ben ik ook komen kijken. Beide keren was het erg leuk om terug te zijn. Ik ken ook nog best een aantal jongens en stafleden vanuit mijn tijd in de jeugd en bij het eerste.”

Willemsen begon zijn tijd bij SC Heerenveen als reserve, maar al in speelronde zes van het vorige seizoen kreeg hij de kans in de basisopstelling. Sindsdien verdween Willemsen niet meer uit de Friese eerste elf en speelde hij zich in de kijker bij de (sub)top van Nederland. “Het is waar je op hoopt als je zo’n stap maakt”, vertelt Willemsen. “Op een hoger niveau worden er nieuwe dingen van je gevraagd en moet je je aan allerlei dingen aanpassen, in het tempo, handelingssnelheid en vooral in het positie kiezen. Dat zijn dingen waar ik in heb moeten meegroeien. Het gaat hier iedere dag sneller, waardoor ik me dat op een gegeven moment ook vanzelf eigen heb gemaakt.”

“Bij De Graafschap voelde ik dat ik klaar was voor een volgende stap. Ik voelde me heel comfortabel bij De Graafschap, heb er lang gezeten en kijk goed terug op mijn tijd bij de club. Maar ik was ook transfervrij en dit kwam op mijn pad. Dan denk ik dat iedereen deze stap, een stap naar de Nederlandse subtop, want dat is gewoon wat SC Heerenveen is, begrijpt.”

Achterhoekse roots en de Universiteit
“Ik kom nog regelmatig in de Achterhoek, want mijn ouders wonen nog in Harfsen. Hen zie en spreek ik nog veel. En ook wonen er nog veel vrienden van mij daar, waardoor ik nog geregeld in de Achterhoek kom. De voorkant van de Achterhoek dan”, zegt Willemsen op luchtige toon.

Daarnaast is Willemsen naast zijn carrière als profvoetballer ook nog filosofiestudent aan de Radboud Universiteit in Nijmegen. “Dat gaat goed en doe ik nog steeds. Het gaat wel op rustiger tempo dan voorheen, ik denk op de helft van de snelheid van voorheen. Dat komt doordat ik merk dat voetballen in de Eredivisie gewoon best wel tijd en energie vraagt. Maar ik doe het dus nog steeds en dat gaat prima.”

Waar ligt de toekomst?
Voor Willemsen is sluimerende interesse van andere clubs en mogelijk kan de verdediger dus al na één seizoen Heerenveen verlaten. Zelf is Willemsen er nuchter onder. “De volgende stappen in mijn ontwikkeling zetten kan denk ik zowel bij Heerenveen als ergens anders. Voor nu ben ik erg blij hier te zijn. Richting het einde van vorig seizoen hebben we als team echt een hele mooie ontwikkeling doorgemaakt en ik denk dat er nog heel veel rek in zit, ook persoonlijk.”

“Met de kwaliteiten die we nu in de selectie hebben is Europees voetbal een reëel doel. Dat is ook iets wat SC Heerenveen gewoon een keer verdient. Als de selectie bij elkaar blijft, dan kunnen we dat dit seizoen behalen.”

Lees ook

112Doetinchem

Brand in groenstrook Doetinchem: aangifte tegen daders gedaan

Een stuk bosschage langs de Oostelijke Randweg in Doetinchem is dinsdagmiddag afgebrand. Dit gebeurde nadat vier jongeren daar met vuur speelden. Eén van de vier jongeren bleef ter plaatse, terwijl de andere drie wegvluchtten.

04 Sluis de Pol0

Historische maatregel; sluizen Oude IJssel voor het eerst op slot

Sluis de Pol bij Gaanderen en sluis Doesburg gaan op slot. Waterschap Rijn en IJssel zet de enige twee sluizen van de Oude IJssel dicht om te voorkomen dat er te veel water uit de rivier loopt. Het is een historisch ingrijpen, nooit eerder gingen de sluizen volledig dicht voor de recreatievaart.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

BloemenHalen10

Logistieke operatie in Varsseveld: 1600 kratten met bloemen voor het corso aangekomen

Het is jaarlijks een hele logistieke operatie. De organisatie van het Volksfeest Varsseveld haalt in de week van de optocht maar liefst 1600 kratten met bloemen naar het dorp, bedoelt voor de wagenbouwers. Maandagavond werd er begonnen met ophalen in Lichtenvoorde en Winterswijk. Later volgen nog Rekken, Beltrum en het Brabantse Zundert.

WhatsApp Image 2026-08-11 at 11.58.25

Auto brandt volledig af op rotonde in Gendringen

Een auto is dinsdagochtend volledig afgebrand op een rotonde in Gendringen. De bestuurder van het voertuig is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Het slachtoffer had brandwonden.

NUB-Auto-Neede1

Auto belandt in sloot in Neede

Dinsdagochtend is een auto in Neede in een sloot belandt. Bij het incident is niemand gewond geraakt.