Ulft, Netherlands

Slim containertuintje moet afvaldumping tegengaan

Het eerste ‘slimme containertuintje’ van Doetinchem is vorige maand geplaatst nabij het centrum van de stad. Door sensoren moet het dumpen van afval bij de afvalbakken worden tegengegaan.
Redactie REGIO8 | 3 januari 2023 13:41 | Aangepast op 3 januari 2023 13:41
Het tuintje is ontwikkeld door innovatiecentrum CIVON, samen met CityGard. Het containertuintje aan de Dr. Huber Noodtplaats beschikt zowel over bijplaats- als over vochtsensoren. Er wordt een seintje gegeven als er afval wordt bijgeplaatst, of als de planten in het tuintje meer water nodig hebben. Het tuintje wordt onderhouden door buurtbewoners met behulp van een app.

Het is het eerste ‘slimme containertuintje’ dat in de gemeente is geplaatst. Omdat het model in de testfase zit, is CIVON bezig met verschillende experimenten rondom het project. De sensoren van het slimme containertuintje werden in 2021 beloond met een Achterhoekse innovatieprijs.

Foto: Buha

Meest gelezen

Wateroverlast en veel schade na zware storm in Winterswijk: 'Het was echt heftig'

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | 3 jul 2025 01:08

Kindje ernstig gewond na val uit raam in Doetinchem

Redactie REGIO8 | 3 jul 2025 10:20

Lees ook

Kop-staartbotsing zorgt voor chaos tussen Doetinchem en Gaanderen

Een kop-staartbotsing op de weg tussen Doetinchem en Gaanderen heeft donderdagmiddag tijdens de spit...

Directeur-bestuurder Kop verlaat na anderhalf jaar Amphion in Doetinchem

Directeur-bestuurder Ariane Kop, vertrekt na anderhalf jaar bij Amphion Cultuurbedrijf in Doetinchem...

Winnares actie ‘Win je winkel’ Doetinchem: “Los in september, oktober”

De winnaar van de actie ‘Win je winkel’ in Doetinchem is woensdagmiddag bekendgemaakt. De 36-jarige ...

Kindje ernstig gewond na val uit raam in Doetinchem

Een kind is donderdagochtend ernstig gewond geraakt na een val uit een raam van een woning aan de Co...

Na opnieuw een storing werkt de helft van de fonteintjes in Doetinchem weer

Ze deden het weer even, toen weer niet, inmiddels weer wel, maar toch niet helemaal. De fonteintjes ...

Kinderen doen mee met de profs bij Living Statues in Doetinchem

Het centrum van Doetinchem was zaterdag en zondag volgepakt met straattheater op topniveau vanwege h...