gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Sinderen maakt lawaai tegen sluiten school

14d70ff8117fa09127a4120a6dcb4265

Leerlingen van basisschool De Wegwijzer in Sinderen trokken woensdagmiddag met een huifkar naar het gemeentehuis van Oude IJsselstreek in Gendringen voor een lawaaiprotest. Sinderens Belang, de kinderen en de ouders voerden daar actie tegen de voorgenomen sluiting van de dorpsschool.

Jasper Hazelaar |

“We zijn het laatste schooljaar ingegaan in de ogen van het bestuur”, vertelt Anniek Ankersmit namens de actiegroep die het protest organiseerde. “Wij zijn van mening dat de kogel nog niet door de kerk is. Wij willen heel erg veel actie voeren om de school open te houden.” Paraat Scholen is voornemens de school te sluiten, wat volgens Ankersmit grote invloed heeft op het dorp: “Dat betekent heel veel voor de leefbaarheid van de kern. De gemeente heeft ooit gezegd dat elke dorpskern een basisschool verdient. Sinderen zou dan de eerste zijn die het niet meer heeft.”

De tientallen leerlingen van De Wegwijzer lieten onder meer met pannen en pollepels van zich horen bij het gemeentehuis in Gendringen. De kinderen en ouders werden, bij afwezigheid van de burgemeester, opgevangen door wethouder Ria Ankersmit. “Het schoolbestuur heeft zelfstandig het recht om een school te sluiten”, geeft de wethouder aan. “Maar als gemeente raakt het ons zeker. In de leefbaarheid in een klein dorp als Sinderen is de school belangrijk. Daar proberen we zoveel mogelijk aandacht voor te hebben, om Sinderen en Sinderens Belang te blijven ondersteunen.”

‘Geen gesprekspartner’
De Wegwijzer heeft op dit moment 35 leerlingen, terwijl de opheffingsnorm in dunbevolkte gebieden staat op 23. Ankersmit geeft namens de actievoerders aan graag uitleg te krijgen over de voorgenomen sluiting van Paraat, maar dat Sinderen vooralsnog nul op het rekest krijgt. “Ze zien ons niet als een gesprekspartner en dat vinden wij heel erg jammer”, zegt ze. “We zijn benieuwd naar de daadwerkelijke beweegreden. We zitten nog niet aan die landelijke ondergrens, wat is dan de reden dat ze van deze school af willen?”

Het schoolbestuur, Paraat Scholen, wil op een later moment met een reactie komen op de situatie.

Foto: REGIO8

Lees ook

leemans

Clint Leemans tekent in Doetinchem: tweede termijn bij De Graafschap

De Graafschap heeft Clint Leemans vastgelegd voor twee seizoenen. De dertigjarige middenvelder komt transfervrij over van NAC Breda. In het seizoen 2020-2021 speelde hij al een half jaar op huurbasis in Doetinchem.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 12.29.27

Hitte weer op komst volgens weerboer Gerrit: ‘Een tropische hittegolf’

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de alpaca’s in De Heurne voorspelt de weerboer weer een tropische hittegolf, maar met verkoeling aan het einde van de week.

CollegeBronckhorst1

Wethouders Bronckhorst geïnstalleerd: vier nieuwkomers in het college

Het nieuwe college van Bronckhorst is donderdag in de laatste raadsvergadering voor het zomerreces geïnstalleerd. Voor het eerst in de gemeente gaan er vijf wethouders aan de slag. Onder leiding van burgemeester Patrick van Domburg gaan vier nieuwe wethouders en één zittende wethouder de komende vier jaar aan de slag met de uitvoering van het coalitieakkoord.

Terborseweg Doetinchem

Asielopvang Doetinchem opent naar verwachting 27 juli, eerst open dag

De nieuwe asielopvanglocatie aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem opent naar verwachting vanaf 27 juli haar deuren. Dat laat een woordvoerder van het COA weten. Voorafgaand aan de opening organiseert het COA een open dag in de opvanglocatie.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 10.26.19

Kasteel Huis Bergh laat bezoekers straks digitaal door de middeleeuwse stad lopen

Nu de heropening van Kasteel Huis Bergh steeds dichterbij komt, wordt ook steeds duidelijker welke nieuwigheden het kasteel in 's-Heerenberg rijk is. Naast de kunst en pracht en praal van het gebouw, zijn er ook interactieve en moderne snufjes. Door een per toeval gevonden LP tijdens het leeghalen van het kasteel kan de oude eigenaar bezoekers zelfs met eigen stem welkom heten.

WhatsApp Image 2026-07-09 at 23.34.37

Brand in schuur van zeilmakerij in Zelhem snel onder controle

In een schuur van een zeilmakerij aan de Handelsweg in Zelhem is donderdagavond brand uitgebroken. Het bijgebouw op het terrein liep daarbij flinke schade op