gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Shanice doorstaat 'hel' op vliegveld Istanbul

07a738218d8f223dd9f5804a7253dec3

De vakantie van de 25-jarige Shanice Priscilla de Loos uit Doetinchem eindigde de afgelopen dagen in een ware hel op het vliegveld van Istanbul. Door een sneeuwstorm bleef haar terugvlucht naar Nederland aan de grond, waarna ze twee dagen aan haar lot werd overgelaten.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
"Het was een nachtmerrie", vertelt Shanice donderdag na haar terugkeer in de Achterhoek. Maandag hoopte ze na een kort bezoek aan familie in Turkije terug te vliegen naar Nederland, maar een sneeuwstorm gooide roet in het eten. De sneeuwval was zo hevig dat het dak van een vrachtterminal instortte. "Binnen enkele minuten was alles geannuleerd en begon de hel", aldus Shanice, die voor haar gevoel volledig aan haar lot werd overgelaten op het vliegveld. "Er brak chaos uit, iedereen was in paniek. Niemand kon meer naar huis vanwege de sneeuw, terwijl het ontzettend druk was. Ik heb achttien uur in de rij gestaan om duidelijkheid te krijgen, maar er was niemand die antwoord gaf of wilde helpen. Het was verschrikkelijk."

Samen met honderden andere reizigers besloot ze maandagnacht een plek op het vliegveld te zoeken om te slapen. "Niemand kreeg een dekentje of wat dan ook, ook oudere mensen en kinderen niet", verzucht Shanice. "Ik heb met mijn jas een kussentje gemaakt en ben tegen mijn tas aan gaan liggen. Ik lag ook nog naast iemand die aan het snurken was...het was echt erg. Mijn hele lijf doet daar nu nog steeds pijn van. Er werd ook geen eten geregeld, dat moest je zelf kopen terwijl er gigantische rijen stonden. Mensen werden heel agressief naar elkaar toe."

Hotel met schimmel
Dinsdag lukte het Shanice weer niet om een vlucht te vinden. Ze besloot niet langer op het vliegveld te wachten en naar een hotel te gaan. Ook dat bracht geen ontspanning voor de Doetinchemse: "Daar zaten kakkerlakken en bedwantsen en er was schimmel, maar ik heb in ieder geval in een bed kunnen slapen." Woensdag ging ze terug naar Istanbul Airport, waar ze na lang wachten een ticket bemachtigde. "Na weer twee uur vertraging lukte het om op te stijgen", zegt Shanice, die vol opluchting was toen haar vliegtuig landde op Schiphol. "De tranen stonden in mijn ogen, ik was nog nooit zo blij om terug te zijn in Nederland."

'Totaal niet netjes behandeld'
Een dag na haar terugkeer zit ze nog altijd vol frustratie, met name richting de vliegtuigmaatschappij Turkish Airlines. "Ik ben totaal niet netjes behandeld. Achteraf hoorde ik dat we recht hadden op een transfer en een hotel, maar daar heb ik niks van gezien. Ik ga zeker stappen ondernemen om te kijken of ik het geld terug kan krijgen." Ondanks de nachtmerrie, is de reislust van de Doetinchemse niet verpest: "Het was een hele nare ervaring en de ergste vakantie die ik ooit heb gehad, maar ik wil wel weer reizen. Alleen is het voorlopig even geen Turkije voor mij."

Foto: Shanice Priscilla de Loos/REGIO8

Lees ook

GRAVROUWEN20

De Graafschap vrouwen aan vooravond eredivisie: ‘Doel is handhaving’

De Graafschap vrouwen maakt zich op voor het eredivisiedebuut. Zondag om 16.45 uur spelen de Doetinchemmers uit tegen recordkampioen FC Twente. De selectie én trainer Timo Kleinhesselink kunnen niet wachten om op het hoogste niveau af te trappen.

GERRITVOSSERS340

Weerboer Gerrit voorspelt een warm maar bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Varsseveld voorspelt de weerboer een warm maar bewolkt weekend.

FlexFlitser

Beruchte flexflitser verplaatst naar Liemersweg in Doetinchem

De flexflitser die sinds medio juni aan de Gaanderenseweg stond is verplaatst naar de Liemersweg, ter hoogte van de SaZa sporthal in Doetinchem. De flexflitser rouleert elke acht weken tussen drie locaties in de gemeente, en heeft al voor duizenden boetes gezorgd.

493369_Slingeland_Ziekenhuis_2021_6

Slingeland Ziekenhuis behaalt zilveren certificaat op gebied van duurzaamheid

Het Slingeland Ziekenhuis heeft het zilveren certificaat van de Milieuthermometer Zorg behaald. Het ziekenhuis heeft de afgelopen jaren onder meer ingezet op de energiebesparing, afvalscheiding en duurzamere inkoop. Sinds 2018 is het jaarlijkse stroomverbruik met ongeveer een miljoen kilowattuur stroom afgenomen. Daar worden ze nu voor beloond.

5-DSC09286

De Graafschap legt Finse buitenspeler Toivo Mero vast

De Graafschap heeft zich versterkt met de 18-jarige Fin Toivo Mero. De buitenspeler komt over van HJK Helsinki en tekent voor drie seizoenen met optie voor nog een jaar in Doetinchem.

Optocht Varsseveld

Volksfeesten Varsseveld | Kijk hier de volledige optocht terug

De Varsseveldse Volksfeesten zijn donderdagavond afgetrapt met de eerste optocht door het dorp. Tientallen bloemenwagens, loopgroepen, allegorische wagens en muziekkorpsen trokken vanaf het Kerkplein door het centrum van Varsseveld. REGIO8 bracht de volledige optocht live in beeld.