gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Scouts krijgen geliefde boerderij terug na verwoestende brand

ad7cf0cc9121da08884093a2cdde4dd3.jpg

Ruim zeven jaar na de verwoestende brand die de geliefde boerderij van Scouting Roothaangroep bij De Koekendaal in Doetinchem volledig in de as legde, is de eerste schop in de grond gegaan voor de herbouw. Daarmee komt een langgekoesterde wens uit, want de scouts wilden per se een boerderij terug.

Remco Geurts | Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Er zat natuurlijk heel veel emotie en historie in”, zegt Erik Groters, voorzitter van Scouting Roothaangroep. “We hebben een uitvaart van iemand hier gehad, we hebben heel veel activiteiten hier gehad. Dat is wel de reden dat we de boerderij terug wilden.” Mischa Wissing is sinds 2007 lid van de scoutinggroep: “De boerderij was echt dé plek waar het meeste gebeurde. Daar waren alle herinneringen die we in de loop der jaren hadden verzameld. Alles was weg, dus dat was wel pijnlijk.” Een oorzaak van de brand die in 2016 woedde is nooit officieel vastgesteld.

Voor de scoutinggroep was het enkele jaren behelpen, waarin ook werd uitgeweken. Inmiddels is 't Hanehuus al gerealiseerd, maar de nieuwe boerderij is geen overbodige luxe. De Roothaangroep heeft zelfs een ledenstop. “Toen ik als welp begon, waren er ongeveer twintig welpen met mij, nu zijn het er standaard veertig”, zegt Wissing. De nieuwe boerderij betekent dat er weer ruimte komt voor nieuwe aanmeldingen. “Dan kan er wel wat bij, want we worden ook wat flexibeler qua ruimtes”, geeft Groters aan.

Handjes uit de mouwen
Rond de zomer moet de boerderij worden opgeleverd, waarna de scouts, uiteraard, ook zelf de handjes uit de mouwen steken. “Wat er moet gebeuren is het hele sanitair”, schetst voorzitter Groters, die met een publieksactie hoopt toiletpotten en andere materialen te verkrijgen. “Daar gaan we ook wat sponsoracties voor doen. De keuken gaan we dan zelf doen. En de verdere afwerking, de verlichting, dus we gaan best nog wel veel doen.”

Máxima naar Doetinchem?
De opening volgt in september, waarbij de scouts een bijzondere gast naar Doetinchem willen halen. “Koningin Máxima is de beschermvrouwe van de scouting”, zegt Groters. “Dus we gaan wel proberen haar deze kant op te krijgen. Ze is regelmatig bij scouts aanwezig, dus misschien pas het in haar agenda. We gaan het in ieder geval proberen.”

Lees meer over:

|

Lees ook

20260520_104721.jpg

Varsseveldse leerlingen in de ban van Water Race: ‘Water is goud waard’

Op basisschool de Meeander in Varsseveld is woensdagochtend de Water Race gelanceerd. 41 leerlingen uit groep 8 gaan de komende weken de strijd met elkaar aan voor een betere waterkwaliteit in hun omgeving. Samen met milieuorganisatie Race Against Waste wil Provincie Gelderland waterbewustzijn onder kinderen vergroten.

WhatsApp Image 2026-05-20 at 16.14.33.jpeg

Automobilist gewond nadat auto over de kop slaat op Netterdseweg in Azewijn

Bij een eenzijdig ongeval op de Netterdseweg in Azewijn is woensdagmiddag een persoon gewond geraakt. De auto kwam in de sloot terecht en maakte vervolgens een koprol.

OpeningN348 Provincie/Gemeente.jpeg

Werkzaamheden N348 tussen Eefde en Gorssel klaar: maximumsnelheid verlaagd

De provincie Gelderland heeft vorige week samen met onder andere de gemeente Lochem de N348 tussen Eefde en Gorssel geopend. De weg zat de afgelopen zeven weken dicht door werkzaamheden.

NieuweMolen0.jpg

Nieuwe Molen in Sinderen honderd jaar: voorzitter (97) trots

Maalderij De Nieuwe Molen viert haar 100-jarig jubileum. Het industrieel historisch erfgoed in Sinderen wordt beheerd door een stichting, die onderhoud verzorgt en af en toe nog brood bakt. Voorzitter Dolf Kersjes (97) kijkt met trots naar de geschiedenis aan de Keurhorsterweg, waar hij opgroeide.

Bijen0.jpg

Imkeropleiding populair in Achterhoek: vrouwelijke interesse groeit

De populariteit van het bijenhouden groeit in de Achterhoek. Bij de Bijenstal van imkervereniging de Grensstreek in natuurgebied Engbergen merken ze dat er een groeiende interesse is om het imkervak te leren. Imker Arie Doornink ziet een bijzondere trend.

Duitsland Drukte.jpg

Vervanging viaducten op A3 bij Emmerich: opnieuw belemmeringen voor grensverkeer

Automobilisten die eind mei via de A3 verder Duitsland in willen, moeten opnieuw rekening houden met flinke vertraging. De Duitse Autobahn gaat van vrijdag 29 mei 20.00 uur tot maandag 1 juni 05.00 uur helemaal dicht tussen de grensovergang bij Beek en Emmerich-Ost.