gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Scouts krijgen geliefde boerderij terug na verwoestende brand

ad7cf0cc9121da08884093a2cdde4dd3.jpg

Ruim zeven jaar na de verwoestende brand die de geliefde boerderij van Scouting Roothaangroep bij De Koekendaal in Doetinchem volledig in de as legde, is de eerste schop in de grond gegaan voor de herbouw. Daarmee komt een langgekoesterde wens uit, want de scouts wilden per se een boerderij terug.

Remco Geurts | Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Er zat natuurlijk heel veel emotie en historie in”, zegt Erik Groters, voorzitter van Scouting Roothaangroep. “We hebben een uitvaart van iemand hier gehad, we hebben heel veel activiteiten hier gehad. Dat is wel de reden dat we de boerderij terug wilden.” Mischa Wissing is sinds 2007 lid van de scoutinggroep: “De boerderij was echt dé plek waar het meeste gebeurde. Daar waren alle herinneringen die we in de loop der jaren hadden verzameld. Alles was weg, dus dat was wel pijnlijk.” Een oorzaak van de brand die in 2016 woedde is nooit officieel vastgesteld.

Voor de scoutinggroep was het enkele jaren behelpen, waarin ook werd uitgeweken. Inmiddels is 't Hanehuus al gerealiseerd, maar de nieuwe boerderij is geen overbodige luxe. De Roothaangroep heeft zelfs een ledenstop. “Toen ik als welp begon, waren er ongeveer twintig welpen met mij, nu zijn het er standaard veertig”, zegt Wissing. De nieuwe boerderij betekent dat er weer ruimte komt voor nieuwe aanmeldingen. “Dan kan er wel wat bij, want we worden ook wat flexibeler qua ruimtes”, geeft Groters aan.

Handjes uit de mouwen
Rond de zomer moet de boerderij worden opgeleverd, waarna de scouts, uiteraard, ook zelf de handjes uit de mouwen steken. “Wat er moet gebeuren is het hele sanitair”, schetst voorzitter Groters, die met een publieksactie hoopt toiletpotten en andere materialen te verkrijgen. “Daar gaan we ook wat sponsoracties voor doen. De keuken gaan we dan zelf doen. En de verdere afwerking, de verlichting, dus we gaan best nog wel veel doen.”

Máxima naar Doetinchem?
De opening volgt in september, waarbij de scouts een bijzondere gast naar Doetinchem willen halen. “Koningin Máxima is de beschermvrouwe van de scouting”, zegt Groters. “Dus we gaan wel proberen haar deze kant op te krijgen. Ze is regelmatig bij scouts aanwezig, dus misschien pas het in haar agenda. We gaan het in ieder geval proberen.”

Lees meer over:

|

Lees ook

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.

Zwembad0.png

Vrijwilligers trotseren regen om zwembad De Byvoorde in Wehl zomerklaar te maken

Terwijl de regen met bakken uit de lucht valt, wordt er bij zwembad De Byvoorde in Wehl hard gewerkt. Meer dan tien vrijwilligers stonden vroeg in de ochtend klaar om het zwembad klaar te maken voor het nieuwe zomerseizoen. Want voordat het bad straks weer vol ligt met zwemmers die van de zon genieten, moet er nog flink wat werk worden verzet.

WhatsApp Image 2026-03-13 at 10.52.30 (2).jpeg

Didammer Rick van der Knaap verheugt zich op eerste World Triathlon Cup op Lanzarote

Rick van der Knaap (21) maakt zaterdag zijn debuut in de wereldbeker triatlon. De Didammer staat aan de start op het eiland Lanzarote, waar veel wereldtoppers hun seizoen aftrappen. Eerst mag hij nog zijn vriendin aanmoedigen.

Dijkhuizen20.jpg

Revanchegevoelens bij De Graafschap: ‘Ik verwacht een reactie van de ploeg’

Na de nederlaag in eigen huis tegen Vitesse zijn de revanchegevoelens bij De Graafschap voelbaar. De Doetinchemmers willen zaterdag winnen van FC Dordrecht op De Vijverberg om de nare smaak weg te spelen.

Gerrit Vossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een fris en licht wisselvallig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de koeienstal in zijn achtertuin voorspelt Gerrit een licht wisselvallig weekend.

KeukentafelKieslijstWeg.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Andra en Berit Weg in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Andra Eisink-Weg en Berit Weg, samen actief voor GroenLinks-PvdA in Berkelland.